Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

Eu se pare ca am ingropat bine de tot acele momente. Stiu sigur ca am vazut in direct cum au cazut turnurile. Cred ca venisem acasa, plecasem mai repede de la munca. Gol in stomac e putin spus. E senzatia aceea de neputinta maxima, de deznadejne. Si m-am uitat ulterior la stiri. Tin minte ca am avut cateva zile de pauza la servici ca lucram cu o firma din SUA si nu puteau trimite documentele prin posta.

Noi am discutat la scoala partea tehnica la cursul de constructii metalice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Da. Recunosc. Pe vremea aia era cea mai simpatica, cea mai frumoasa, cea mai prietenoasa, cea mai cea. Toata gradinita incepand cu educatoarele si terminand cu directoarea o rasfatau si o iubeau de nu se poate. Mie mi-era teama sa nu o "strice". Eh, nu a fost nevoie de interventia lor. A venit viata si adolescenta.

 

Cred ca esti un pic cam dura. Silvia pe care am cunoscut-o eu fugitiv e la fel ca cea de atunci, doar mai inalta cu un metru  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi amintesc, doar ce venisem de la serviciu si am dat drumul la tv. fusese lovit primul turn, am vazut in direct cum a fost lovit si al doilea.

cand am vazut imaginile, mi s-a strans stomacul si mi s-au inmuiat picioarele.

i-am sunat repede pe colegii mei de birou, care erau schimbul 2 si nu aveau de unde sa stie/afle ce se intampla. la birou nu aveau acces la net, nici televizoar, iar la radio nu stiu daca s-a transmis ceva atunci, imediat dupa. colegul cu care am vorbit a crezut initial ca glumesc. apoi s-a convins ca nu.

am stat cu ochii lipiti de tv pana tarziu in noapte. vedeam si nu credeam ca e real. ma gandeam ca vine al treilea razboi mondial...imi amintesc, am si plans, vazand cum se aruncau bietii oameni de la etaj, pentru ca nu aveau alta cale de scapare...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

 

 

 

Imi amintesc ziua aceea....pe moment nu-mi venea sa cred, apoi am stat cu ochii lipiti de televizor. A doua zi intram in tura...pe vremea aceea lucram in marketul de la aeroportul Otopeni...

 

 

Strumf, ca m-ai intrebat: Ramona este in clasa a II-a, iar Mihai va mai sta un an la gradi.

 

Ioana, ma bucur mult de vestile bune primite de mama ta, si am remarcat-o si pe Julia.

 

Rox, Monica facem galerie la 18:00 ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e frica sa nu-l pierd. Il folosesc o singura data pe luna.

Inca.

eu am in geanta un card-holder, mi s-au strans milioane de carduri si cardulete, de la farmacii, de la magazine, samd.

seamana cu acest model

http://www.artepromo.ro/files/assets/thumbs_400_400/7c3282fc612dbebf12a3e0d7bece0739.jpg

 

asa ca in portofel tin doar cardurile de salariu, banii, buletinul si abonamentul ratp, restul cardurilor stau in acel suport, in geanta.

ruf, nu ai un compartiment secret / mai bine asigurat la portofel, sa pui cardul de sanatate acolo ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prin metoda grafica :

un segment reprezinta M+18, iar 3 segmente reprezinta P-6.

4 segmente inseamna M+18+P-6

Stim ca M+P face 100

deci 4 segmente inseamna 100 + 18 -6=112

deci un segment =28

dar un segment = M+18, deci M=10

dar M+P=100

deci 10+P=100 ==> P=90

asa am facut o si eu... dupa ce am facut prin ecuatie

 

sar na!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...