Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi suntem cu nasul in pioneze; a inceput elvetianul, apoi Marcia si acum eu...nu avem decat nasul infundat, in rest suntem ok...eu am voce de frantuzoaica  [:D] asa mi-au spus colegii, vorbesc germana cu accent frantuzesc.

 

Cand am plecat de-acasa era soare, asa ca nu mi-am pus sosete pe sub pantaloni; cand am ajuns la job ploua cu galeata; asa ca in pauza de pranz am fost sa-mi iau sosete. Acum e inorat si putina ceata.

 

I-am luat Marciei balsam de par lila si mov; dar parul ei fiind saten nu iese nimic...ieri i-am decolorat o suvita (cu 2 nuante mai deschis decat parul ei, am vazut ca exista spuma care decoloreaza pana la 9 nuante), sa vedem ce se intampla....iar nimic...asa ca a decis sa nu-si mai faca parul lila, ci albastru (nu vrea sa-si decoloreze parul mai mult de 2 nuante)...fiind balsam, se duce dupa 2 saptamani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spun stand cu mana pe ramura de maslin "Ave pinguinicus" [:)]!

 

Ioana, pupam burticuta Julliei ca sa-i treaca mai rpd!

 

DidiAlex, in valuri...cu flux-uri si reflux-uri... [:D]

 

Ella73, sanatate multa!

 

Nu vreau sa ma gandesc de acum cum voi reactiona la vederea mandrutei cu iubibilul... [vraji]. Vom trai si vom vedea... [:)]

 

Agricultura la scoala: predomina "depasunatul"...calare pe gramada de stiuleti si urlam ca disperata la vederea lighioanelor mici, gri si cu mustati [soricel]. La morcovi si rosii era nashpa de tot, aveam pamant sub unghii ca taranul de pe camp... [fri]. Si ma termina faza cu norma...erau unii in clasa mai ceva ca, combinele. Recoltau de parca aveau motoare cu reactie in partea dorsala...

 

Ref. activitati extra scolare...ramanem tot cu baletul, ne-am inscris deja. Eu consider ca este de ajuns pentru ea. Mai tarziu va alege ce va dori, eu doar ma voi conforma.

 

Si-au inceput "cotizatiile" pentru scoala... [alcool] Ca doar invatamantul e gratuit...vai de cei care nu-si permit...

 

Ieri am mai aranjat cate ceva prin sertare si tot mut colectiile de colo colo. Noi avem colectii de surprize de la guma de mestecat (asta-i a lui DH), timbre (tot DH), mandra colectioneaza fel de fel de stickers de la cornuri, stikeez, cartonase cu animalute si pasari, strumphi si alte cele...si nici unul nu vrea sa renunte la ele. Eu am avut colectie de revista Femeia, Pif, Rahan, Magazin istoric...le-am imprumutat la prietene/ni...si nu le-am mai putut recupera. Acum mai am cateva goblene, intr-o vreme gobleneam la greu... [alcool]. Si acum am neterminat un peisaj olandez cu moara de vant...

 

Revelionul...in general sarbatorile le petrecem acasa in familie dar tare as evada undeva...macar cateva zile   [:)].

 

In rest, nimic interesant...

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de gindurile bune si sfaturile pentru mama.

Ea e genul de om care ar fi fericit singur pe o insula pustie, imi imaginez ca tata si cu mine, cu extrovertirea si socializarea noastra o exasperam de-o viata... Asa ca n-am ep cine descoase, n-am la cine s-o trimit, pur si simplu e intr-o bula a ei din care iese cind e vorba de nepoti, in mod normal. De-aia ma si ingrijoreaza acum, ca ieri mi-a vorbit 15 minute fara pauza, ceea ce nu cred ca ni s-a intimplat vreodata. 

E foarte anxioasa, mereu a fost, si eu sint dar controlez, adica am vazut-o pe ea cit rau isi face si fac tot ce pot sa nu mai invirt dintr-o anxietate intr-alta si sa las venele la locul lor. Ea e permanent cu venele pe masa, dar in capul ei, noi stim ca e ingrijorata, o vedem, se poarta in consecinta, dar nu zice nimic, daca o intrebi zice ca nu-i adevarat asa ca, in timp. am lasat-o in treaba ei (asa e si fratele ei, bunicul a fost asa, daaca nu era nevoie nu zicea nimic cite-o saptamina, dar fara sa fie ursuz sau cu rea vointa). 

Sa vad ce mai zice si azi. 

Eu o sun zilnic, din masina, vorbim vreo 20 de miute, depinde de trafic, asa ca vesti am zilnic, dar nu sint vesti, sint diverse, flapsuri si fonfleuri. 

O sa fie bine, sper.

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. Este un virus, nu stim care si nu se face examen copro,

 

Am zis ca o sa imi prescrie paracetamol si ceai? Ghiciti ce mi-a dat? Paracetamol si lapte! Ne-am inselat si eu si voi.  [:)]  dar numai pe jumatate.

 

lasand ironia la o parte, macar stiu ca nu e de la plamani, gat, urechi sau abdomen. O sa ii dau un pic de ceai de menta si tzitzi la greu.

 

multumesc mult pentru urarile de bine si incurajari  [flo2]  [flo2] [flo] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, sunt complet de acord ca in cls 12 se apasa pedela de acceleratie scolara. Daca e cazul de examen de admitere chiar de prin a 11-a.

 

Monica, asa copil retras am fost eu. Nu ma incantau iesirile si tambalaul. Dar am incredere ca ma voi descurca cu fetele (aici Kari, Viviana, Rufus, Simonna, Elyda isi rad in barba de inocenta mea si zic in gand 'lasa ca vezi tu!')

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iti fac eu introducerea:

"indiferent cate notite iau, cata expereinta am, cat sorb din intelepciunea altora, cat imi educ copilul, tot ce se va intampla la adolescenta ma va lua pe nepregatite si oricate sfaturi voi da vor pluti ca pufii de papadie pe langa urechiusele copiilor mei"

 

Continui eu: 'ba chiar pufii aia e posibil sa creeze alergii locale dar insemnate care vor genera multi ochi dati peste cap si pufnituri'.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...