Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oana, condoleante!

 

Mickyyy, in Scotia daca ai copil sub 5 ani ia legatura Health Visitor cu tine (dupa ce te-ai inscris la medic, e anuntata HV din zona si te contacteaza ea) si in mod normal iti face o vizita la domiciliu, sau iti face programare. Dar de obicei e vizita la domiciliu. Ea o sa te intrebe ce vaccinuri s-au facut, eventual te intreaba de caietul de vaccinare, dar nu e nici un bai daca nu il ai.  Aici nu ti se da reteta pentru vaccin, aduc ei vaccinul, cam la doua saptamani, sau chiar saptamanal fiecare cabinet/clinica are "vaccination clinics" cand sunt chemati copilasii la care le-a venit randul la vaccin. Primesti acasa instiintare din partea Health Board cand trebuie sa te duci, si il vaccineaza atunci si acolo cu ce trebuie facut conform schemei de aici, sau discuta cu tine ce s-a facut in Romania si ce ar trebui sa se (mai) faca aici, pentru ca de exemplu acum recent s-a introdus in schema un vaccin impotriva meningitei B, daca nu ma insel, care in Romania nu se face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca se simte mai bine Julia, Ioana!

 

L-am dus pe al meu la scoala (pe piticaa dus-o sotul la childminder), azi e Jeans for Genes, toti copiii vin la scoala in blugi si doneaza o lira pentru un charity care se ocupa de cercetari pentru vindecarea bolilor genetice. Mister si-a pus o bluza cu spiderman cu pelerina, nu se dadea pe toata lumea! Sa vedem cat o sa reziste pelerina, e din aia prinsa cu scai [batcap] [batcap]

 

Am aranjat sa facem o excursie in Scotia weekendul urmator, catre nord, Aberdeen, Inverness, vreo doua castele, Loch Ness, abia astept...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...