Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am luat fino-nepotica de la scoala.

Utima ora au avut religie. M-a intrebat ce e aia religie. Am balmajit ceva cu morala. Apoi ce e aia morala? In final i-am spus ca invata despre doamne, doamne si ingeri.

 

Michelle,  poate ma ajuti putin: Ce ii spui unui copil de 5 ani si jumatate ca este Religia?

 

La Mc ma uscam pe maini la vant cald si zic eu desteapta: "Te uita cum se face pielea!"

Si ea: "Cine ma uita?"

si a inceput (pentru ca e fooooooarte insistenta) sa ma intrebe ce am vrut sa spun.

si tot ii explicam si tot nu pricepea ca nu o uita nimeni.

Pana la urma am ajuns la un consens, dar greu frate! Mi-am iesit din mana.

==========

 

doamne, rufus ce m-am mai distrat cu "relatia smantanita" exact asta spera CCS cand imi tot spune sa o conving sa faca facultate in afara.

 

====

roxana, o sa incerc cu alea. 

De 3 zile am show pentru ca nu-i dau voie sa vina cu el de la scoala acasa drept urmare adorm la 4 dimineata si ma trezesc la 8 cu ochii bulbucati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

====

roxana, o sa incerc cu alea. 

De 3 zile am show pentru ca nu-i dau voie sa vina cu el de la scoala acasa drept urmare adorm la 4 dimineata si ma trezesc la 8 cu ochii bulbucati.

De ce? Stau asa tarziu in noapte? 

 

Suspi ai tau nu stiu cum este, dar Suspi al lui Rufus nu prea imi suna bine cu insistentele pentru maritis si copii. E cam devreme pentru zilele noastre... Ioana are doar 20-21 de ani (asa este?), studii de terminat... el daca a mai fost casatorit inseamna ca e mult mai experimentat si posibil sa o vrea sa o "inchida" cat mai repede intr-o casnicie si se va plafona asa (Ioana)... Si timpul de studii s-ar diminua considerabil... El trecand prin toate astea (daca a studiat), posibil sa n-o mai intelegega pe ea, ca trebuie sa-si aloce atata timp studiului si mai putin gospodariei. Iar un copil, la fel, cam devreme pentru pasul asta.

Poate n-o fi adevarat scenariul asta, dar mie asa imi suna din toate datele enumerate + prejudecatile mele....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Monica. Ea are voie sa iasa seara dupa ce isi termina obligatiile.

De cand a inceput scoala, Suspi o ia de la liceu, o aduce acasa si o asteapta in casa pana termina ea ce are de facut sau o ajuta sa faca curat in camera. Dupa care la ora stabilita de mine pleaca in parc si o aduce inapoi la ora 21.30-22.

 

I-am spus ca nu are decat sa o aduca acasa de la liceu pana jos la usa de la intrare, ca se vad destul seara si ca eu nu sunt intodeauna dispusa sa am o persona straina de familie in casa zi de zi. 

Deodata am fost hoasca. Si da cu gura si da cu gura.

Cred ca sunt tensionata, ca fac si io scenarii (de viitor) si nu mai pot adormi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat, noi adultii ne facem tot felul de scenarii, in realitate cine stie ce va fi... multe din relatiile astea de liceu se si sting...

 

Aici vorbeam de lipsa mea de experienta, n-am avut nici un prieten iin liceu, nu ma aducea nimeni acasa, ca atare ai mei nu aveau pe nimeni strain in casa... asa ca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Monica. Ea are voie sa iasa seara dupa ce isi termina obligatiile.

De cand a inceput scoala, Suspi o ia de la liceu, o aduce acasa si o asteapta in casa pana termina ea ce are de facut sau o ajuta sa faca curat in camera. Dupa care la ora stabilita de mine pleaca in parc si o aduce inapoi la ora 21.30-22.

 

I-am spus ca nu are decat sa o aduca acasa de la liceu pana jos la usa de la intrare, ca se vad destul seara si ca eu nu sunt intodeauna dispusa sa am o persona straina de familie in casa zi de zi. 

Deodata am fost hoasca. Si da cu gura si da cu gura.

Cred ca sunt tensionata, ca fac si io scenarii (de viitor) si nu mai pot adormi.

 

viv, aici iti cam dau dreptate, nici eu nu m-as simti confortabil sa am o persoana straina in casa, zi de zi, ore in sir...

nu poti negocia cu silvi ca suspi sa poata veni la voi acasa doar 1-2 dupa-amiezi, nu in fiecare zi ? macar in perioada asta, cat mai e cald si frumos afara, ca daca vine toamna / iarna, cu ploi, vant, se schimba si ora, se intuneca devreme, n-or sa mai poata merge in parc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, pai Silvi isi face temele cu el prin zona?

 

daca a fi eu, temele mele ar fi scrise asa: si Zmeul se pupa cu Fat Frumos si ascultau Metallica. Pardon, Cantarea Romaniei si il ingropa pana la genunchi. [flo]

 

Eu stiu ca Silvia e fata desteapta si cu mintea la scoala dar Suspi la mai putin de 20-30 de m de ea mi se pare perturbator.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, pai Silvi isi face temele cu el prin zona?

 

daca a fi eu, temele mele ar fi scrise asa: si Zmeul se pupa cu Fat Frumos si ascultau Metallica. Pardon, Cantarea Romaniei si il ingropa pana la genunchi. [flo]

 

Eu stiu ca Silvia e fata desteapta si cu mintea la scoala dar Suspi la mai putin de 20-30 de m de ea mi se pare perturbator.

Momentan nu au teme. Dar ieri i-am spus eu sa-si faca din testele pentru bac la romana. Fara asistenta.

 

chiar am nevoie de sfaturi cum credeti voi ca ar trebui sa fac sa fie bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello... daca nu m-ati uitat de tot, intru direct in paine si va spun ce si cum. Daca m-ati uitat, nu stiu care mai e procedura de admitere acum, cu tanga, tavane, mopuri, chestii... ce-mi mai amintesc si eu. Deci care e, ca sa stiu ce sa scriu? :)))

 

Pana una-alta, va las vreo doua-trei poze, ca sa va improspatez memoria ( Pestera Ursilor - Scarisoara - Salina Turda- Cheile Turzii). Sorry de disparitie, am super-argumente sa imi motivez absentele. Nimic grav, numai viata. [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...