Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

buna de dimineata!

 

aha, deci e azi e ziua tortului danielei

Mousse-ul sa fie fin, sa va saturati maine pe deplin.

=====

 

Rall multumesc. Adica conveniente cum ca fata nu face un anumit gen de cadouri baiatului. Nici nu m-am gandit la romantism! fii-mea e genul care prefera sa dea cadou ce stie ca ar avea nevoie persoana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Julia, bine ai revenit!

Mi-au placut chipurile zambarete din poze, cetatea Alba mi-a trezit amintiri din anii cand vara obisnuiam sa mergem in vacanta.

Ti-a placut Alba Iulia, dar cetatea? Mie mi se pare foarte frumoasa asa cum au refacut-o si cum prin sapaturi au mai scos la iveala portiuni din ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de LA noi. Cum eu de ceva timp citesc pe diagonala, am ratat motivul supararii lui buflea, dar m-a uns LA suflet raspunsul Otiliei [flo2] Si sper ca doamna buflea e doar intr-o mica vacanta de forum, nu a emigrat deja spre alte zone! Si pentru ca intru din joi in paste, urez de pe acum [s] la multi ani Danielei [flo2] Julia, bine-ai revenit. Frumoase poze, frumoasa familie!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Mihaela, n-am văzut aseară, mulțam de urări [flor].

 

Mickyyy, mulțumesc și ție de urări [flor]. Voi cum mai sunteți? Ai reușit să înscrii fetele la școală?

 

Viv, la ce te referi cu un anume tip de cadou care nu se face de către fete? Mie mi s-a părut că sunt inofensive (adidași și parfum). (Suspi e Fecioară, ca și mine?) Mulțam de urarea pentru mousse, să văd ce iese :).

 

Mă duc la cumpărături, mai trec pe aici.

 

Un weekend frumos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen randunicilor

 

 

m-am trezit teapana, ma doare spinarea.... uff. grea e batranetea asta.  [fri]

imi planificasem sa vad cateva fime astazi, dar barbatul imi strica planurile. vrea la grill! 

 

 

mickyy, bafta cu scoala fetelor.  [flo2]

 

 

 

 

ramasesem datoare cu un raspuns miannei. colegul rapitor pe nume Jan a spus ca el niciodata nu a recomandat chimio dupa operatie. mai ales daca nu e cancer malign. 

inainte de operatie sau in cazurile in care nu se opereaza , dar e alta discutie. dupa, niciodata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, sunteti superbi!

 

Oana, imi pare rau pentru bunica ta :(. Condoleante

 

Viv cum e prietena de Silvi? Dar Silvi?

 

Ma tot gandesc la framantarile tale si imi aduc aminte de mine inainte de 18 ani.

Din ce spunea mama (genul cicalitor).. cam nimic nu ma misca.​ Cu tata era mai fireasca relatia si comunicarea. El imi spunea ca incearca sa ma inteleaga si ca putem negocia la orice, mai putin la capitolul indatoriri de scoala, care musai trebuie sa fie pe primul loc.

 

Singurul lucru de care tineam cont era ca imi spuneau amandoi ca au incredere in mine.

Ma lasau la party uri, la diferite iesiri cu colegii.

Asta ma responsabiliza si indiferent de ce traznai faceam, ma straduiam sa nu pierd increderea lor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Daniela pentru maine!

 

Apropos de ziua Bucurestiului, de fapt eu inteleg ca sunt zilele Bucurestiului, cumva in prima jumatate a lunii septembrie.

Orasul asta musteste de evenimente!  [invazie] 

 

In perioada aceasta, in oras sunt diverse manifestari interesante, cu intrare libera.
 
In Piata Enescu in fiecare seara sunt intre 19:30 si 21 sunt concerte şi recitaluri ale unor formații şi artişti profesionişti din țară.
AZI: Ora 19:30 / Piata Enescu / zona Atheneu

ORCHESTRA  SINFONIA

Dirijor: Florin Totan

Solist: Ștefan Cazacu – violoncel 

W.A. Mozart – Uvertura Nunta lui Figaro

J. Haydn – Concert pentru violoncel în Do major

L.V. Beethoven – Simfonia nr. 7 in La major

prg complet: http://www.arcub.ro/news_detail.php?id=802

 

Ai mei au fost aseara. Sunt incantati :)

 

Pentru diseara   / 19 sept / ne-am facut urmatorul program:
 
Ora 19 intalnire prieteni la Gogoasa Infuriata - Unirii / si postare in mijlocul strazii pentru a vedea mega proiectiile de pe Casa Poporului
 
Si apoi, dupa ora 20h30 incepem cu Piata Sf Anton din Centrul Vechi si continuam in zona cu toate atractiile cu lumini zburatoare/cantatoare/etc 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine

 

Ne pregatim de calarie...e ceata si racoare....Marcia are curs insa pana in februarie, deci va calari si pe ploaie, zapada...totul e afara, nu au sala...

 

Acum ceva timp, a venit Marcia la mine si mi-a spus : mami, stii ca am devenit imuna la rautatile si jignirile celor din jur...nu au decat sa spuna ce vor, pe mine nu ma mai afecteaza...si stii inca ceva: eu nu o sa-i jignesc, pt ca as ajunge la fel ca ei...si eu nu vreau lucrul asta...

Imi place cum gandeste si ma bucur ca a reusit sa realizeze ca nu merita sa sufere. Psiholoaga la care a fost mi-a spus ca Marcia are 2 fatete : una de copil si una de om matur; ca e ft sensibila, dar asta nu e un lucru rau...

 

O zi cu soare sa aveti !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. 

 

Daniela, spor la tortulit!

 

Kari, sper sa treaca durerea de spate. Tot nu ai zis de ce te durea degetul zilele trecute. Imi imaginez ca ai plecat in fuga de la o petrecere, ca Cenusareasa, si ai dat cu degetul intr-un bostan. Sunt pe aproape? Cum se mai simte Victor cu busiturile din penultima vacanta? Eu zic sa va grilluiti mai ales daca e vreme buna ca dupa ce o veni frig si ploaie, adio!

 

Otilia [asia] [flo]

 

Viviana, ai reusit sa adormi blondilina? Si mai ales, ai reusit sa o adormi pe Viviana? :)  Referitor la cadou, ti se pare prea 'casnic'? Chiar sunt curioasa... Eu as deschide discutia despre statul la voi acasa cu amandoi de fata, ca Silvia s-ar putea sa se opareasca daca vorbesti du Suspi pe la spatele ei. 

 

Ella, ce viata sociala activa aveti!

 

Jullia, nu mai stiu daca am scris, frumosi copii! Ma gandeam aseara, in ritmul in care ii facem noi, daca vrem 4, Patricia va avea 20 de ani pana iese numarul 4  [:)] . Ce ati facut pana la urma cu renovarea podului?

 

Ziki, si eu am observat ca persoanele cu sindrom Down sunt mai prietenoase si calme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea camon acilea si te invit pe tine si pe toata lumea sa privim ghetarul asta obiectiv si egoist. 

 

Da, caci daca sunt si vin aici, e un resort personal care ma mana. Ati vazut bine... am perioade de absente, din varii motive.

Dar imi face bine sa revin mereu. Si cu siguranta, e ceva aici care-mi satisface o nevoie.

La fel e pentru toti.

 

Cred ca e important sa privim tabloul intreg si beneficiul personal. Pentru cine balanta asta da cu plus... va ramane aici!

Nici nu conteaza 'cum era ghetarul pe vremuri (aveam copii mai mici, majoritatea preocuparilor si intereselor gravitau in jurul acestui Univers). Ghetarul evolueaza si el, odata cu noi. Traieste si el odata cu evenimentele din viata noastra. Unii alegem sa venim cu ele cu mai multe detalii, altii cu mai putine... E o alegere. Asumata.

Apreciez ca aici temele/discutiile sunt primite si tolerate, acceptate..si ca regula e ca 'nu e nicio regula' .

 

Mie personal, nu imi e clar care a fost deranjul si de partea cui... [batcap]  Si teoretic, nici nu tin neaparat sa stiu ... desi imi da tarcoale o curiozitate maiastra

Otilia [flo2]

 

si asa, cum am inceput voi si incheia

cu acelasi mesaj 'hahaitor':

Buflea, camon acilea!

(acelasi mesaj am avut si pt Mihaelas cand am constatat ca imi lipseste) 

 

Big hug, familia mea glaciara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...