Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Asta a fost a doua (peripetie cu mama). Prima a fost in Egipt, cand, in Luxor, a reusit (habar n-am cum, ca sfideaza orice lege a anatomiei) sa calce cumva gresit si sa-si faca o vanataie pe mijlocul talpii, de-a latul. Bineinteles ca i s-a umflat si piciorul, de nu mai incapea decat in slapi. Asa am adus-o acasa, in slapi, in 29 decembrie  [:)] (noroc ca erau 4 grade si nici strop de zapada).

 

Atunci m-am distrat cand am negociat in farmacie pretul medicamentelor. Pana atunci traiam cu impresia ca in Egipt negociezi in bazar, la magazinele de suveniruri sau de  bijuterii, da' nu chiar oriunde. Imi si imaginam un dialog de genul asta intr-o farmacie din Ro: costa 40 de lei medicamentele. Aaa, nu, e prea mult, nu va dau decat 20. Ok, vi le dau cu 20  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, am de comentat fraza cu scosul fortat la tabla, cand aduci in discutie privatele ...nu stiu daca sunt de acord cu tine. 

 

Eu nu agreez o atitudine justitiara in public, urmata de explicatii in privat. Apreciez explicatiile la fel de publice, chiar daca au mai putine amanunte...mai mult, mi s-a intamplat ca zane de pe forum sa ma injure birjareste in privat, acolo unde reputatia se shifoneaza numai in fata persoanei cu care esti in conflict.

 

Dualitatea aceasta, mai ales cand esti ținta ei si in public si in privat, este greu de manageriat ...asta a fost solutia gasita de mine ...eu sunt multumita cu ea. Oricum sunt convinsa ca nimeni nu gandeste diferit despre nimeni, decat atunci cand simte, pe pielea lui, aceasta diferența ...pana nu se intampla asta toti spunem "mie nu mi s-a intamplat", "vis-a-vis de mine totul a fost ok".

 

Pe viitor insa, in ceea ce ma priveste, nu imi mai trimiteti explicatii private. Prefer sa rezolv conflictele, acolo unde au inceput, cu riscul de a beneficia de mai putine detalii.

 

Pentru ca a fost un amanunt care a fost trecut cu vederea, am sa spun ca subiectul lui Rall cu pozele, a aparut in 2014, deci cu un an inainte de aparitia peisajelor pe ghetar ...

 

N-am plecat ...am facut doar un pas inapoi. Imi regandesc modul in care va trebui sa abordez ghetarul de acum inainte. Cred ca nu intelegeti, caci voua inca nu vi s-a intamplat, dar pentru mine, intamplarea asta a fost un semnal de alarma.

 

Va citesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...