Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

 

 

ioana, stii de ce ma durea dejetul de la picior? ca mi-am taiat ca fraiera unghiile si la un deget am taiat prea mult. avem o unghera de taiat copitele la cai, taie groaznic si uitasem de amanuntul asta. ar fi trebuit sa merg la pedichiura, dar doamna care ma pedichiureste pe mine e in spital. acuma sunt bine. [il]

 

mamaaa ca ti-am luat-o pe urme! Aci si eu imi fac singura gherutele la toate patru labutele insa in seara asta ma grabeam si asa am bagat unghera ca am taiat fara mila. Offf, cateva zile pana creste unghia si acopera tot usturoasa o sa fie zona aia...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Julia, ce vacanta super ati avut. Mi-ai dat o idee. Acum si sper sa avem loc de trotinete in masina. Eu recunosc ca am facut abonament la o sala unde au grija de copii. Am mers odata bolnava. Am stat cred ca jumatate de ora in sauna, in liniste. A fost atat de relaxant ca parca nici nu mai eram bolnava.

Si ca tot am ajuns la trotinete. Pe aici sunt folosite extrem de mult. Copii merg la scoala cu ele, prin cartier. Sunt si trotinete pentru adulti. Probabil muschii se dezvolta mai mult pe o parte. De aceea e important sa alterneze piciorul. Dar chiar si eu care nu am avut trotineta am muschii mai dezvoltati pe drepta. Nu e vizibil cu ochiul liber dar cand am facut un test cu aparat care iti arata compozitia corpului asa a reiesit. Si la maini la fel. Sunt dreptace, la dreapta sunt muschii mai dezvoltati.

 

Am inceput sa ma uit la documentarele puse. Chiar interesante. Multumesc fetelor [flo2]

 

La multi ani Daniela, sanatate, bucurii si zile senine!

Myky, ce vesti bune legate de scoala. Incet incet va integrati. Le este dor fetelor de prietenii din Ro? de bunici?

Mihaela, miscarea in apa e atat de benfica in cazul vostru. Eu am mers zilnic cu fata cea mare pe principiul bate fierul cat e cald. Ea isi tara piciorul in lateral dupa ce i-au scos gipsul. Dupa o luna si ceva la bazin a inceput sa meraga bine si eu sa rasuflu usurata.

Bine ca e mama ta ok cu piciorul. Ca recuperarea in general e mai dificila cu inaintarea in varsta. Dar parca la ea nu a fost complicata situatia ca la sot.

Eu vreau gomboti. Am gasit saptamana trecuta prune bune, ca la mama acasa. S-au epuizat in cateva minute. Aseara am luat din alt magazin cam 1 kg. Si astazi am mers sa iau din nou ca au avut mare succes la noi in casa, la prieteni. Pacat ca nu m-am gandit la gomboti. Am in cap o tarta cu afine ca am cules o cutie mare si tot sta in frigider de o saptamana.

 

Kari, succes fetei tale! Eu tot n-am inteles unde locuiesc parintii tai dar zau ca sunteti o familie emancipata si nostima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi azi facuram ceva curat, de fapt Balaurul a facut ca eu am pauze de 1-1,5h alternate cu papat si distrat copilul mic sau bagat in seama copilul mare. Acum seara am mers la un restaurant italian cu niste prieteni si am cunoscut o pediatra romanca (iupiii). Prietenii erau toti cu trotinetele- sunt mai practice decat bicicletele - si s-au dat pe ele cat am mai facut o plimbare pe faleza. La restaurantul asta au cea mai buna inghetata pe care am mancat-o in UK!

din pacate am fost cam dezbracata pentru plimbarea pe faleza si acum parca imi cam curge nasul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, mortala faza cu motanul! Am patit-o si noi cu un motan din vecini care a tasnit de sub capota si nu mai nimerea usa garajului sa scape mai repede.

 

in Japonia cica era in legislatie ca soferii trebe sa verifice ca nu este nimic sub masina inainte sa se urce la volan si sa demareze. Sun capota insa nu mentiona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost prima ei ora de religie din simpatica ei viata de copil de 5 ani. Nu stiu ce le-a spus si ce a inteles ea.

E religie ortodoxa.

daca nu are, cumpara-i o biblie pt copii

 

cit despre explicatii si eu sunt genul care incec, ma dau peste cap sa explic...cind ei de fapt la virsta asta pun o intrebare si in urmatorul minut au si uitat...si se ia cu alte treburi.

 

la virsta asta treb cit mai simplu, fraze scurte...o biblie cu imagini...ajuta mult.

 

 sotul foloseste strategia raspunsului cu o intrebare...metoda care  mai folosesc si eu din cind in cind...cand imi amintesc de ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...