Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

Ieri dupa-masa copila a iesit afara cu un coleg de care ea a fost indragostita  [:I] e portughez, frumusel, cu un cap mai mic ca ea...canta la chitara si la pian...sunt doar buni prieteni, spune ea...la un moment dat erau pe scara, in fata usii, asa ca i-am poftit in casa...le-am dus si chipsuri, dar dupa nu i-am mai deranjat...a stat vreo 2 ore la noi...

 

Ieri discutam cu ea si imi spune: la varsta asta, trebuie sa incerc cat mai multe ...eu  [fal] ii spun: dar fara sex sau droguri...ea de colo: hai mai mami, vorbeam de culori de par, moda, make-up...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otlia, parinti mei locuiesc in elvetia, de 11 ani deja.  [:)]

 

Viviana, ai dormit bine? 

 

 

ella, esti pe druml cel bun. faci antrenamente zilnic asa cum ne-am inteles?  [il]

 

 

inca ma doare spatele, dar doar cand stau pe scaun.... ciudat.

vreau sa fac pilaf si o salata de vinete. striga astia dupa mine de aseara cu salata de vinete. eu am pofta de-o placinta cu dovleac. luiza vrea clatite. victor e plecat de acasa. barbatul nu mai spune nimik. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara prietenul nostru a vrut cei trei gomboti rămași :). Azi fac altii sa ii duc si Dianei ;). Noi am mancat destui.

 

Am trimis fiecăreia care a dorit gomboti :)

 

Otilia, eu fac cu prune din prunul din curtea comuna. Anul asta s-au scuturat repede si m-a invitat vecina de alaturi sa culeg din prunul ei ca ea nu face nimic cu ele, era plin, acum e covor pe jos ;). Noi le si mancam, ne plac.

 

Despre bazin, sotul a fost sceptic la început, avea dureri dupa. Acum e ok si a zis ca ar incerca si înotul. La el fiind rupta articulația in genunchi, nu putea înota. Acum a zis ca a i cercat si e ok. Dar tot Exercițiile ce ii solicita gamba sunt bune, acolo s-au atrofiat muschii tare.

 

Da, mama a avut o fractura dubla dar usoara, fara complicații. Nu fractura a fost problema ci piciorul imobilizat o luna, inclusiv glezna. Glezna care a fost rupta si cu probleme mari, acum multi ani. Si-a revenit atunci intr-un an, desi era tanara. I-au pus ghipsul peste piciorul umflat atunci si a fost prea larg, glezna nu s-a prins cum trebuie la loc pentru ca n-a fost fix ghipsul dupa ce s-a dezumflat. Ei si acolo a avut si are dureri in continuare, dar acum doar de la vreme :).

 

Azi am program de inot, in bazinul cu apa Sărata. Si mai vad ce mai gasesc de facut :).

 

Silvia s-a trezit singura la ora 7, a mancat, si-a luat mâncare cu ea si a plecat cu bicicleta la grajd. E ziua aceea in care sta de la 8 la 8 la îngrijit caii, călărit, facut curat in grajd, stat la povesti cu fetele cu care e acolo, din astea. O prietena va merge sa ii faca fotografii. se descurca singura, pana e ziua afara.

 

Peste trei saptamani insa, (atunci mai are o zi întreaga la grajd) va trebui sa o ducem si sa o aducem cu masina, ziua scade cu 5 min pe zi...in perioada asta.

 

Duminica frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu gomboti! Ca de-astia chiar mi-e lene sa fac. Azi am in plan o supa de vita, plachie de vinete si vinete pane. Da' intai sa ma asigure cineva ca vinetele albe au acelasi gust, sa nu muncesc degeaba. E prima data cand iau de-astea, alea normale erau mici si grase, si mie-mi plac alea mai lungi si mai subtiri (de vinete vorbesc, da?  [il] )

 

Intr-adevar mama are si ceva fracturi in antecedente. Una de antebrat, de care am aflat doar dupa vreo juma de an, ca n-a vrut  sa ma ingrijorez  [alcool] si una la calcai - asta a fost inainte de Craciun, acum 2 ani. Da' astea-s din motive de osteoporoza pe care incercam sa o tinem sub control prin tratament. M-a ingrijorat un pic ca n-a mai vrut in vacante (asa am ajuns eu singura in vama, in loc sa merg cu mama in Grecia, si nu pot spune ca imi pare rau),  dar acum m-am mai linistit, a acceptat in sfarsit sa se duca la Sibiu la matusa-mea si au petrecut un week-end tare fain la Sibiel, unde matusa-mea are o casuta si unde mamei ii place tare mult. Azi se intoarce acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu gomboti! Ca de-astia chiar mi-e lene sa fac. Azi am in plan o supa de vita, plachie de vinete si vinete pane. Da' intai sa ma asigure cineva ca vinetele albe au acelasi gust, sa nu muncesc degeaba. E prima data cand iau de-astea, alea normale erau mici si grase, si mie-mi plac alea mai lungi si mai subtiri (de vinete vorbesc, da?  [il] )

 

Intr-adevar mama are si ceva fracturi in antecedente. Una de antebrat, de care am aflat doar dupa vreo juma de an, ca n-a vrut  sa ma ingrijorez  [alcool] si una la calcai - asta a fost inainte de Craciun, acum 2 ani. Da' astea-s din motive de osteoporoza pe care incercam sa o tinem sub control prin tratament. M-a ingrijorat un pic ca n-a mai vrut in vacante (asa am ajuns eu singura in vama, in loc sa merg cu mama in Grecia, si nu pot spune ca imi pare rau),  dar acum m-am mai linistit, a acceptat in sfarsit sa se duca la Sibiu la matusa-mea si au petrecut un week-end tare fain la Sibiel, unde matusa-mea are o casuta si unde mamei ii place tare mult. Azi se intoarce acasa.

Da, vinetele albe au acelasi gust. Insa trebuie sa fii atenta, coaja lor e mai subtire si se ard repede. Si mie tot asa imi plac lungi si subtiri, fie albe, fie negre. Au mai putina samanta. (tot de vinete vorbesc)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, da, exersez non-stop  [:D]  am noroc ca Marcia vorbeste cu mine despre orice...deocamdata...

 

Si mie tot alea lungi si subtiri imi plac...aici am vazut si vinete movulii, rotunde ca un pepene...

 

La partea cu prea lunga si groasa e nasol...am avut asa o experienta  [:-)))]

 

Ciorba e aproape gata....si ar tb sa ma apuc de calcat....dar am asa un chef  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...