Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

Noi am avut circ vineri. Fetele au inceput o scoala noua. Acolo, fata mea cea mare (implineste 13 ani in nov) are 2 colegi de banca: un rus si unul spaniol. Fericire mare pe ea ca se intelege bine cu ei, mai ales cu rusul. A jucat baschet cu ei, rusul a ajutat-o la nmate etc. Joi ne zice ca rusul a invitat-o la film sambata [alcool] .

 

Eu ii zic ca, in principiu, n-am nimic impotriva, dar e prea devreme, abia il stie pe copchilul ala de 3 zile. OK, pare sa inteleaga. Vine vineri de la scoala si zice ca o va suna 'Boris' la 4 sa vada cand/unde se intalnesc. Whaaat??? Pai cum ne fu vorba?! Nici vorba sa mearga la film de data asta. Sa-l cunoasca mai bine bla bla bla.

 

Geeez, am declansat iadul. Urlete, tipete, plansete, ca eu nu inteleeeeeeg (evident, ca doar sunt ma-sa) ca e primul baiat care o invitaaaaaa……. I-a trecut pana la urma, dar eu am ramas putin zdruncinata si ma intreb daca oi fi eu exagerata ca n-am lasat-o. Mie mi s-a parut foarte rapida aceasta evolutie si f tupeist acel baiat (s-au cunoscut luni la scoala, joia a invitat-o la film), ceea ce ma face evident sa ma gandesc la ce-o mai fi el f rapid?!

 

Ella, Mihaela, voi ceilalti cu fete de varsta asta sau mai maricele, ce parere aveti? Exagerez? Gresesc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ne intreba aseara colegul elvetianului daca si eu vorbesc cu Marcia in romana cand suntem toti 3...i-am spus ca da, mai avem din cand in cand si discutii ca intre fete...el a zis ca atunci cand Rody (asa o cheama pe partenera lui) vorbeste cu baiatul ei in romana, nu ii lasa...le spune sa inceteze cu limba secreta (Geheimsprache) si sa vorbeasca germana  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, nu cred ca ai exagerat...eu pe colegul Marciei il stiu din cl.1...si ea se intalneste cu el din cand in cand in parcul de langa casa...sau el a fost aici in cursul zilei...dar nu-mi fac griji...eu poate as fi lasat-o, dar cu conditia sa mearga si prietena ei cu ea...o intreb cand vine de la film, sa vad ce zice...si iti spun...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carloina, bine ai venit in club. 'mama rea ce esti' (cred ca stii de gluma, da? [flo2] ) 

a invitat-o la cinema banuiesc. dar si eu m-as fi opus, tot pe motivul ca azi abia se cunosc si maine la film. sigur , poate ca baiatul sa fie sincer si sa nu aiba intentii neplacute, insa..... nu stiu de ce intram in panica si facem filme in cap (asta cu filme in cap e citat de la luiza) 

stai aproape de ea, spunei ca ii doresti binele, ca nu esti impotriva sa iasa la film cu un baiat.... 

 

 

 

mianna si viviana, va plac vinetele subtiri? [il]  pai ce alegeti din ele dupa ce se coc? 

vinete albe nu am cumparat niciodata, doar din alea vargate. 

cele pe care le-am copt ieri erau dolofane si fara multe seminte. e un soi pe care il gasesc rar, l-am mai cumparat acum vre-o doi ani. asa ca i-am planificat barbatului ziua de marti. maine merge si cumpara vinete, iar marti dupa ce vin eu de la servici mergem si le coacem. 

 

gata si placinta mea, luiza sa razgandit cu clatitele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, ale mele nu au fost așa precoce :). 

Adica Silvia de prin clasa 1, dar erau dragosteli din alea de copii. De anul trecut e solo :). Dar are colege care au prieteni/iubiți, insa la vârsta asta inca nu experimentează multe. Sau nu știm noi? :)

 

in tot cazul, as proceda cum a scris Kari, cu blândețe si sa il cunosc pe baiat. 

 

Silvia iese cu băieți, dar nu singura, ies așa ca si colegii. Ea zice ca se intelege mai bine cu băieții, ca discuțiile fetelor o enerveaza :). 

Diana a avut primul iubit la 16 ani, dar era deja "întârziată" ;). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...