Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carolina, am intrebat-o pe Marcia ce crede...raspunsul ei: da, e cam devreme sa mearga la cinema impreuna; chiar prea repede dupa 4 zile de cand s-au cunoscut...eu una l-as fi refuzat...sau ii spuneam ca merg, dar vreau sa mai vina o prietena cu noi...sau sa mergem in grup...apoi tot ea: da voi mamele de ce nu intelegeti ca poate fi doar prietenie, nimic mai mult ..ca daca o fata si un baiat se inteleg asa bine, nu inseamna ca gata, se si iubesc si mai fac si sex..a mai zis ca sunt prea mici pt iubire, ca tb sa mai treaca cativa ani...si m-a intrebat daca eu as lasa-o sa mearga la film cu Raphael; i-am spus ca da, il stiu de 6 ani, asa ca nu-i nici o problema...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata n-o intereseaza baietii, cu toate ca la scoala sunt elevi intre 12 si 16 ani...avem o vecina, cu 1 an mai mare ca ea; are prieten de anul trecut....cand a fost Marcia cu colegii la strand, vecina era si ea cu prietenul...si se sarutau...Marcia a tinut-o doar cu ce scarbos, sa se pupe cu limba  [zirea]

 

Am vorbit cu mama mai devreme si imi povestea ca Marcia i-a zis ieri ca s-a blonzit  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma gandesc la plachia de vinete a Miannei - nu numai ca nu am auzit de felul asta dar nici nu l-am gustat vreodata. Chiar ma gandeam ca poate facem troc: o punga cu vinete coapte pe carbuni contra o farfurie de plachie. Plachie doar de peste am facut. Oare de unde o veni cuvantul plachie? si tot gandindu-ma la vinetele ale am comandat o pizza cu ansoa si capere si topping dublu de ansoa si capere.

 

Viviana, ma zgandari? [:)] Eu iubesc etimologia. 

 

Plachie vine din neogreaca- plaki (asa zice dexonline). Doar ca nu prea zice de vinete... E mancare de peste cu multa ceapa la cuptor sau mancare se orez/ pasat/ mei cu legume sau grasime sau lapte (orezul) tot la cuptor. Cred ca Mianna a folosit o licenta poetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...