Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

m-ati pierdut la faza cu cadourile potrivite. comunista din mine stia doar ca baietilor nu le duci flori, ca florile se dau fara ambalaj si cu cozile in jos, si ca obiectele de imbracaminte si cosmeticele (inclusiv parfumuri) nu se ofera daca nu cunoastem preferintele persoanei - ceea ce nu cred ca e cazul aici.

 

cat despre pret, cand merge la ziua unei colege/prietene in ce pret si incadreaza (daca nu cumpara mai multi un cadou din partea tuturor)? nu, nu ma intereseaza suma, intreb doar daca ti se pare normal ca bugetul pentru cadoul lui Suspi sa fie mult mai mic.

 

mie insa mi s-ar fi parut mai normal sa fie un cadou mai de suflet, mai personal, indiferent de pret, nu ceva atat de banal (si consider banale si perechea de adidasi, si parfumul).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aminna, suma a fost aceeasi ca la toate prietenele ei care au implinit 18 ani. La alte varste sume mai mici.

mentionasem asta pentru ca nu stiu de ce (poate din greseala) intelesesem ca ai fi vrut sa dea mai putin bani pe cadoul lui. poate m-am impiedecat pe undeva de cuvantul "simbolic", care poate insemna si ceva de valoare mica, dar cu o oarecare semnificatie, si ceva de valoare mare si inutil [:)] adica in cazul asta, ca sa dau un exemplu aleator, simbolic ar fi fost si prima poza cu ei doi intr-o rama nu foarte scumpa (bine, un pic prea simbolic [:)] ), si borcanele alea sugerate parca de Rall. cu textele originale, nu cu ale tale [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut sesiune foto:

 

post-3506-0-85846800-1442857279_thumb.jpg

 

post-3506-0-74057300-1442857534_thumb.jpg

 

E suparata, calul a fost tare incapatanat azi, n-a ascultat-o si zice ca e vina ei. Ca s-a enervat pe cal, si calul a simtit, apoi ea a cedat...e grele...si nici nu stiu cum s-o ajut. A discutat Ovi cu ea, ca se pricepe mai bine la cai dar tot cu convingerea ei ramane. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia a primit cadou de ziua ei, de la prietena ei cea mai buna, o cana pictata de prietena si pe care apare numele ei si al youtuber-ului pe care Marcia vrea sa il "marite"...nu va pot spune cat de bucuroasa a fost...cana o foloseste zilnic, bea lapte din ea...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cadouri...nu am experiente decat cu tata (de acum multi ani) si cu sotul. Diana inca n-a dat cadouri la iubiti :). 

 

Cu Ovi, nu ne cumparam reciproc haine, nici la fete nu le mai iau de ani buni, cam depe la 6-7...numai impreuna. Dar am mai luat gift-card sotului si si-a luat el ori incaltaminte ori haine. In ultimii ani insa am luat tot felul de chestii care nu si le-ar lua el singur. Gen testare de vin si branza, un telescop, un binoclu, o masina de jucarie :). 

 

Mie mi-a placut ideea cu borcanul cu biletele :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...