Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

Simona, cred ca s-a inteles greșit. Eu nu imi îndemn si educ copiii sa nu faca scoala si sa se mărite cat de repede si sa faca copii.

 

Exact aceleași concepții le induc si eu copiilor mei. Nu am spus niciodata ca imi doresc asta. Ci ca, daca se va întâmpla, nu va fi un capăt de tara, vom reevalua situatia. Nu se va prăbuși lumea, ii va fi greu dar va fi alegerea ei/lui. Nu vor fi nici primii nici ultimii.

 

Noi nu putem face alegeri pentru copiii noștri la fel cum nici parintii noștri nu au facut pentru noi.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata

 

aseara am avut prima sedinta de clasa a 5-a. nu ma pot opri din bucurie, sunt tare multumita si de diriginta, si de cei care am ramas in clasa. parca suntem un grup de prieteni. sper din suflet sa ramana asa inca 4 ani.

 

Simonna, sper sa gasesti varianta cea mai buna pentru petrecerea lui Catrinel!

 

Letitia, v-ati uitat duminica la Singapore...? [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata pingu' .

 

Aseara si la noi sedinta tot la a 5-a ,de fapt zilele acestea de la intoarcerea din concediu au fost tot o sedinta si alergatura la care s-au adaugat conservele de toamna si aniversarea finutilor DC.

 

Ma straduiesc sa-mi intru-n ritm dar e tare,tare greu.

Mi-e dor de curgerea lina a timpului din Grecia.

 

Si cu voi e greu sa tina omu' ritmul mai ales ca acces la pc am doar dimineata .in rest va pot urmari doar de pe telefon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata pingu' .

 

Aseara si la noi sedinta tot la a 5-a ,de fapt zilele acestea de la intoarcerea din concediu au fost tot o sedinta si alergatura la care s-au adaugat conservele de toamna si aniversarea finutilor DC.

 

Ma straduiesc sa-mi intru-n ritm dar e tare,tare greu.

Mi-e dor de curgerea lina a timpului din Grecia.

 

Si cu voi e greu sa tina omu' ritmul mai ales ca acces la pc am doar dimineata .in rest va pot urmari doar de pe telefon.

ASa, bine ai revenit.

Te asteptam.

ai spus ca Robert a intrat la ASE? La sectia in engleza?

Daca este asa te rog arunca niste amanunte - cum s-a intrat, a avut eseu, ultima medie chestii de astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca s-a trezit Robert si pot sa-ti scriu in detaliu ce si cum Vivi.

 

Sectiile cu predare in lb engleza sunt :

-Relatii economice internationale

-Business si turism

-Administrarea afacerilor

-Finante banci

-Marketing

Asta e ordinea in care le-a bifat el pe foaie optand doar pt locurile de la buget(ma-sa-i a dracu' si nu plateste taxe)

 A facut un eseu motivational daca vrei iti pot da eseul ca model si alte cateva,apoi a sustinut examenul de lb engleza(pt care nu a deschis o carte,loaza) si a luat 81 de pct din 100 ,minimum fiind 50 din 100.Atat eseul cat si examenul de limba fiind eliminatorii.

Apoi a depus dosarul ,initial cu 7,83 la Bac (a dat cu mucii-n fasole la biologie) a intrat la Administrarea afacerilor in lb engleza pe locurile de la buget ,apoi dupa redistribuirea dosarelor a urcat o treapta la business si turism la buget,deoarece multi se inscriu la mai multe facultati s-apoi renunta.

Cam asta a fost odiseea bac-ului si admiterii la facultate,obiectivul lui erau relatiile internationale insa nu si l-a atins,ramane sa traga tare in primul an pt a se putea transfera in anul 2 la R.E.I.

 

Daca mai ai intrebari,raspund cu placere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...