Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

rDupa ce ieri am bolit ca ultima pisica abandonata in ploaie, azi ma simt si eu 'mai ' om.

 

citesc si raspund mintenas, insa inainte am o cerere catre voi

 

Puteti recomanda o bona (de fapt 2) pentru bucuresti? Stiu ca exista topic separat dar as avea mai multa incredere daca e cineva cunoscut de voi. Am doi copii care au nevoie: baietel 1 an in Berceni si fetita 1,5 luni in Domenii.

 

ambele perechi de parinti au cautat prin agentii si nu gasesc- nu stiu sa dau detalii ce anume cauta dar au ajuns cam disperati si unii si altii. Dac stiti pe cineva, le dau ne de tel si mai departe sa se jnteleaga

 

dati raspuns pe pm va rog sa nu implem subiectul de chestii neinteresante ptr ceilalti pingu [flo]

Ioana, iti scriu un mesaj privat.

Pentru zona Domenii stiam o doamna, care la un moment dat isi cauta de lucru ca bona. A mai tot vazut de copii mici, care ulterior au renuntat (parintii la ea ca bona) deoarece copiii au mai crescut, stateau pe la afteruri sau se descurcau singuri.

La un moment dat ma intrebase daca stiu pe cineva care are nevoie etc etc si prefera zona asta 1 mai-Turda-Domenii, ca-i era cel mai la indemana. 

Iti scriu un privat, in care iti las nr de telefon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun calatorilor, sanatate bolnavilor!

 

eu nu am avut remuscari in a "cumpara" inceputul unor relatii sau statut in clasa:) am vb cu ei ca asta e un mod de a atrage interesul altor copii, dar odata atras depinde de ei cum il mentin.

 

alex de ex a castigat enorm dupa ce un copil venit la noi via playdate aranjat de invatatoare( tot asa, nu avea prieteni) a dat sfoara in tara ca alex are tone de lego. Brusc i-a crescut rankingul si de acolo si-a vazut el de treaba si prieteniile Lui. Acum nu se mai plange, aud de his friends at school...

 

vad ca exista un pattern, au gasit un grup de copii interesati de pokemnon, nu doar dintr-o clasa si zilele astea toti sunt into Pokemon.

 

si aud si eu ca alti copii au telefoane si ipads sau ipods la scoala, dar le atrag atentia ca aici cuvantul cheie e "alti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour de zi [:)]!

 

Declar ca azi nu e ziua mea buna...am luat-o in freza de la cativa din jurul meu...ce lume rea...da' m-am tinut zen...mmmmm... [alcool]

 

Mickyyy, am admirat scolaritele! Mult succes si adaptare usoara!

 

Mihaela_s, pupici domnisoarei si mult calm...intr-adevar calutul cel frumos a simtit nelinistea ei...

 

Laura78nico, La multi ani tatalui! sanatate si numai bine!

 

Si noi am avut ieri sedinta cu parintii, am cotizat pentru inca doua culegeri + 2 carti speciale. Rezonabil fata de ce am auzit eu ca se practica la alte scoli...Si au saptamana asta evaluari la comunicare in lb.romana si matematica si explorarea mediului din materia invatata la pregatitoare, deja am o falfaiala-n zona pieptului... [fri]. Ei fac zilnic fise de recapitulare, a primit numai fete zambarete...dar...e cam repezita. Poate sunt eu prea... [alcool]

 

Ei la clasa I au interzis cu telefoane mobile si alte device-uri...intr-un timp ma bazaia sa-si ia mobilul la scoala dar s-a linistit. Depinde foarte mult ca aceasta interdictie sa fie sustinuta si de dascali. Deocamdata ei in pauza alearga, au trecut de faza cu bataile in clasa de la pregatitoare si au trecut acum la fugareli in curtea scolii.

 

Eu am vizionat Self/less cu Ben Kingsley si Ryan Reynolds, mi-a placut.

 

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziki, îți mulțumim pentru vedere. Cezara e încântata și motivata să învețe limbă engleză.  [:)]

 

Laura, la noi inca nu e cazul, dar am un dusman puternic: tat-su. Care ma ameninta ca ii da telefon la scoala, si sa fie smart ca asa o sa aiba si colegii.  [batcap]  [batcap]  sper sa o conving pe Cezara, ca tat-su e copil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, am citit, incep sa raspund.

 

Mai intai, multumim Ziki pentru vedere.  [flo2]  [flo2]  [flo2]  Patri nu stie sa citeasca dar isi recunoaste numele scris si a fost foarte incantata ca a primit ea!

 

Bogdan ma intreba cine e Felix (de parca nu se vedea ca e scris de copil [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...