Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, si noi ne uitam la Madam Secretary! M-a amuzat si pe mine replica asta. Ti-am mai zis eu odata ca suntem surori;)

 

Pe mine ma distreaza si alta: don't be too open minded, as you're brain might fall out [:-)))]

 

Cred ca pana si ghidul bunelor maniere este o chestiune de timpuri/culturi...

 

Eu am patit-o. Eu am aici clienti englezi si nemti. Englezii semneaza 'Mr. and Mrs. Jones' si se pare ca ii intinzi mai intai mana domnului cand faci cunostinta, apoi doamnei. Am facut chestiunea asta (din pura obisnuinta) la nemti si nenea si-a pus mana la spate si mi-a facut semn cu capul catre doamna lui (care nu observase) si apoi mi-a facut complice cu ochiul. Ouch, ce m-a durut! Nici acum nu stiu exact cum e, doar am dedus cele de mai sus...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut tupeu :)

asa ca seara am luat cartile cu benzi desenate (Mare Nate - El, si Garfield - Ea) si am dat: Minunatele aventuri ale lui Tartarin din Tarascon - El, si Arpagic - Ea. Succes!! Citesc cu spor amandoi ;)

 

Letitia, stiam eu!! Sa vedem ce o fi la Suzuka - alt circuit care-mi place enorm! ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, legat de 'tehnologie' la scoala, cred si eu ca "toti copiii au, numai noi nu" este o exagerare. Am auzit si eu in Romania in clasa a 3-a chestiunea asta si am intrebat daca mai e cineva care nu are, in mod concret (cu nume). Evident, jumatate din clasa nu avea(u? am inceput sa am scapari de limba. nu mai stiu daca e cu u sau fara. help!). Insa, intr-adevar, in pauze holurile erau pline de copii cu smart phones/psp/tablete.

 

Insa, cand am auzit apoi anul trecut de la invatatoare ca intr-adevar toti copiii au tablete (pe care au voie sa le foloseasca in clasa, insa numai vinerea in ora de X) si numai ea nu are, ei bine atunci a fost cu totul altceva.

 

La noua scoala a copiilor mei e asa de bineeee! N-au voie cu telefonul deschis in incinta scolii. Deloc. De la gradinita la cls a 10-a. Nimeni. In caz contrar, se confisca si se da parintelui joia urmatoare intre orele 12-13, la directiune [fri] . Daca exista vreo urgenta (de ex ii e rau copilului, profesorul de serviciu da telefon parintelui de pe telefonul scolii.) N-aveti idee, in conditiile astea, cat baschet au jucat fetele mele in pauze de cand a inceput scoala [:-)))] .

 

Concluzia ar fi ca trebuie sa vorbesti cu invatatoarea. Insa daca ei ii e lene sau sila sa supravegheze copiii activi in pauza, n-ai facut nimic [alcool] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sapt asta sper sa treaca..am niste nervi: [alcool]  Daca as fi intrebata ce natie nu as chema la interviu as raspunde in prima secunda: estici in general, romani in speciali [smulgpar] . Am vreo cativa romani in firma, nu neaparat la mine in oras, si daca e sa te lovesti de ei, ai impresia ca iti fac cea mai mare favoare ca iti dau o informatie, pe care o detin, cand altii ti-o ofera cu drag si spor, ei nuuuu, dupa ce isi etaleaza nitel cunostintele [alcool] si te freaca un pic la melodie.

 

in alta ordine de ideei, R e pe pagina liceului, in poze [soricel]. si e in clasa de intrumente.  [fal] . Nu ma intrebati cum a ajuns acolo, 2 ani acolo ramane. Ei trebuie sa doarma acu...noooo, unul e la Klarinet altu la Trompeta [trombon] , iar io nu ii pot comanda mancarea pt maine la cantina, ca banii nu au intrat de sambata dupa cont in chip-ul lui, mai astept pana maine la 7:30, poate mai ruleaza niscai Job-uri nocturne. [mai] 

 

Carolina, cred ca atunci cand spui aici, poti sa spui si acolo.. [:)]  ca esti ca intr-o ghicitoare cu spanzuratoare: ai ocean alaturi, [fum]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...