Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In pauza de fika...sa va povestesc de ieri. 

 

Va spuneam ca Silvia a avut doua mari dorințe de ziua ei: sa mergem cu rulota in we si sa primească bilete la al doilea film Maze Runner. Stie din aprile ca iese pe piața, l-am urmărit si in sfârșit ieri a fost premiera la noi, in 3D. Am luat 4 bilete. Doua pt noi Adulții, Silvia si o colega de clasa. Am vazut ca scrie ca filmul e peste copii peste 15 ani, dar Silvia mi-a zis ca e voie sa intre daca sunt însoțite de Adulți. Nu scria pe site, cand e voie, scrie si asta. 

 

Adultul de mine a crezut in copilul Silvia. 

 

Prima zi dupa ce am luat biletele am descoperit ca lucrez dupamasa, am schimbat biletul(am primit un cupon cu care pot sa cumpar bilet la alt film, pana in Iulie anul viitor). Aseara ma sms sotul, ce face cu un bilet ca prietena Silviei nu mai merge. Ii spun, rezolva biletul, inca un cupon. 

 

La ora 20.40 (filmul începea la 20.30) primesc sms. Sotul: te-ai uitat pe site la limita de vârsta cand ai luat biletele? Eu:da. El:si de ce le-ai luat? Eu:am crezut ce a zis Silvia. De ce? E bai? El:da, suntem acasă! 

 

Ajung acasă, dupa job. Povestea: isi luaseră popcorn, de băut si cand sa plătească la casa, casierița ii întreaba la ce film merg(banuise probabil) si le zice ca Silvia nu are voie...rezolva biletele(avem 4 cupoane acum!), merg acasă si mănâncă popcorn pe canapea, povestind ce adult e mama ca o crede pe subadolescenta :). 

 

Gata pauza :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Juliei, Ioana! Aiurea rau cu virozele, nu prea ai ce sa faci :( E alaptata Julia? Ca daca da, tzitzi en gros si asteptat sa treaca. Daca nu e alaptata, nu stiu ce sfat sa va dau, bebele la 2 luni e inca tare, tare mic pentru orice medicament, mai ales fara sfatul medicului, de sucuri nici nu mai vorbesc. Voi sunteti in Wales? Mers totusi la GP, sa se asigure ca nu se deshidrateaza si sa va spuna ce sa faceti pentru asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

cum se manifesta?

 

voma, uneori in jet, alteori mai 'calm' cu lapte cand branzit, cand proaspat, cand cu mucilagiu in el

 

Scaun foarte lichid, exploziv, aproape fara bobite in el, portocaliu, iese din pampers de lichid ce e, cu mucilagiu...

 

asa a fost si pe la mijloc de august si am tratat cu probiotice si smecta. Din cauza asta a luat doar 470 g in a doua ei luna de viata (comparativ cu 1kg in prima, in a doua ar fi luat peste 600g -700g)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Practica: amintiri tare nasoale, la noi nu dura doua saptamani, ci macar 4-6, s-a intamplat sa ne prinda inceputul lui noiembrie si noi tot pe campuri :( Vreme proasta, ploaie, frig, cand mergeam la struguri dimineata ne inghetau mainile pe cutite sau foarfece (puteam sa le aducem). Cel mai bine era cand cand ne duceau la ales ceapa la fabrica, aveam de sortat ceapa in vreo 3 categorii, ma rog, unele erau yuk rau, imputite, putrezite etc dar macar nu ne ploua. Dar intr-adevar era o camaraderie, uneori ne simteam in excursie, impartit mancarea etc , cantece etc... dar nu mi-as dori sa participe si copiii mei la asa ceva, nu asa cum se facea la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...