Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Ruf, La multi ani Teodorei!

 

Daniela, iti fac si eu galerie sa nu te invinga birocratia!

 

Mutumesc, de urarile pentru tatal meu!

 

Ce draguti sunt copii cand pocesc cuvintele: noi am avut fute in loc de fructe si sap*  in loc de salupe. [:-)))]

 

 

In alta ordine de idei, am inceput in forta clasa a II-a. Corina, Monica la voi cum este?

 

Mihai in schimb sta acasa tuseste de rupe si nu l-am mai dus la gradi. Ieri imi spunea doamna lor ca au in clasa si un copil cu pneumonie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rufus, La multi ani pentru Teodora! Tu esti tot caprul cu 3 iade, nu? Imi placea statusul tau cand era DC-ul pe platforma veche, mi-a placut mult. Asa sa ramai mereu: caprul cu 3 iade :))

 

Eu la fel ca Jullia, peste vreo 10-11 ani vom sarbatori majorate...  [:)]

 

Laura, si Andreea la clasa a II-a a inceput destul de in forta, cu recapitulari, teme...La sfarsitul clasei vor avea si testul ala de evaluare... deci da, destul de in forta mi se pare. La cea mica in clasa 1, un pic mai lejer. Dar asa a fost si la Andreea anul trecut. Clasa 1 s-a mai descongestionat putin, datorita pregatitoarei (clasei 0) de la scoala. 

Ref telefoane: la fete la clase nu-i lasa cu telefon la scoala, adica daca il au, sa fie inchis... au zis ca daca e ceva urgent de comunicat parintilor, atunci, pe loc, dau ele telefon, ca au numerele noastre... Sper sa ramana asa si anii urmatori (pana termina a 4-a, ca mai incolo nu stiu...). Prefer si eu sa alerge pe hol (cu toate ca si aici sunt cam speriate doamnele, sa nu pateasca ceva copiii, sa se loveasca)

 

Referitor la cuvinte stalcite, am rasuflat usurata, nu am avut din astea mai obscene :D

 

Kariguld, sa stii ca sunt mereu cu caietul langa mine, pixul si creioenele colorate, ca nu stii cand apare ceva de notat. Sunt pe faza mereu!  [pk]

 

Ralu, bafta lui Robert la facultate! Sufleteste si-a revenit dupa experienta cu prietena? Sper ca da, ca e totul bine acum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am o zi plina si multumesc lui Dumnezeu ca e asa  ,sa nu simt cum trece timpul si sa-mi potolesc emotiile deoarece diseara Romania disputa primul meci din Campionatul Mondial de rugby.Joaca contra Frantei,un meci greu,ca dealtfel aproape toate meciurile din grupa,nu prea am avut noroc la extrageri dar atunci cand iti doresti nimic nu e imposibil si eu sper ,sper din tot sufletul sa-si atinga obiectivul,respectiv castigarea a doua meciuri .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani pentru Teodora de Rufus si Tora !

 

Laura, nu's ce sa zic. Fii-mea isi face lectiile acasa la parintii mei, unde sta dupa ce iese de la scoala. Daca are dificultati, o ajuta bunicii.

Ma credeti sau nu, nici nu m-am uitat pe manuale si auxiliare. Am verificat putin caietele de teme, sa vad daca a scris corect si frumos. Din ce imi spune mama, spre deosebire de anul trecut, anul acesta au parca mai multe lectii de facut, insa fii-mea le face mai rapid, nu o mai lalaie, a devenit mai constiincioasa si mai rapida in efectuarea temelor. E incantata ca d-na o pune mai des sa raspunda in clasa, i-a laudat de cateva ori caietul de mate (ca e ingrijit, ca scrie aliniat, ca respecta ordinea operatiilor).

Chiar astazi avem sedinta cu parintii, sa vedem ce si cum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am o zi plina si multumesc lui Dumnezeu ca e asa  ,sa nu simt cum trece timpul si sa-mi potolesc emotiile deoarece diseara Romania disputa primul meci din Campionatul Mondial de rugby.Joaca contra Frantei,un meci greu,ca dealtfel aproape toate meciurile din grupa,nu prea am avut noroc la extrageri dar atunci cand iti doresti nimic nu e imposibil si eu sper ,sper din tot sufletul sa-si atinga obiectivul,respectiv castigarea a doua meciuri .

Asa, chiar vroiam sa te intreb: Robert joaca in echipa titular? Bravo, la nationala! Multa bafta! Nu ma pricep eu la rugby (nici nu prea stiu cum se joaca), dar tin pumnii. Tin cu ai nostri la orice sport.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...