Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

 

A, si cu ce se distreaza social media si presa pe aici de luni dis-de-dimineata [:-)))] [:-)))]

http://www.theguardian.com/politics/2015/sep/21/piggate-hameron-twitter-react-david-cameron-pig-head-claims

 Daca nu mi-ar fi David Cameron atat de antipatic (putin spus), as zice "saracu' om, mai scoate capul in lume daca poti"!

(cine stie daca e adevarat sau nu, chestia e... cine naiba ar inventa asa ceva??? [:-)))] [batcap] )

 

Asa mai distrag oamenii de la alte probleme reale [:)]

 

Nu mai stiu, tu ai zis ca e gratuit sa te duci la facultate in Scotia? E doar ptr scotieni? [:)]  sau orice UKist?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tot despre cadouri- in Wales. Aici lumea se bucura de cadouri de orice valoare, unele care poate in Ro ar parea... nici nu stiu cum sa zic. Si copiii sunt invatati sa se bucure de orice cadouas. De exemplu imi spunea un coleg de serviciu ca i-au luat cadou fetitei  de ziua ei dvd cu Frozen. Ala costa 7-10 lire. Alta i-a luat baiatului un catelus mic de pluș de 5 lire. Astea in Ro ar fi considerate prea putin si ar fi suplimentate  cu inca ceva. [:D] Mi se pare foarte ok stilul asta  al lor desi ei uneori il duc si spre extrem. 

Deci galezii sunt un fel de scotieni? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici cadourile sunt mai mult simbolice  [:)] 

si Marcia se bucura de orice nimic pe care il primeste...

 

Noi suntem practici, anul trecut mi-am luat statie de calcat (cadou facut de al meu), lui i-am luat un aparat de ras (asta a vrut)....pt anul asta am primit cadou de la el weekend-ul la wellness...cica nu e ieftin, dar merit  [:D]

 

Aici nu se duc flori cand mergi in vizita, asta pt ca sunt scumpe  [zirea]  eu insa nu merg fara flori, ceva dulce si o sticla de vin bun...daca sunt si copii, ceva si pt ei...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa mai distrag oamenii de la alte probleme reale [:)]

 

Nu mai stiu, tu ai zis ca e gratuit sa te duci la facultate in Scotia? E doar ptr scotieni? [:)]  sau orice UKist?

 

Da, pentru scotieni e gratuit sa faca facultatea (primul degree) in Scotia, costurile sunt acoperite de o agentie guvernamentala scotiana. La fel, e gratuit si pentru rezidentii din alte state E.U. in anumite situatii. Din pacate pentru cei din restul UK (rUK) nu e gratuit. Uite aici more info: http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/university-tuition-fees/going-to-university-in-scotland/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa zambim si astazi :

 

"In cadrul unui experiment sociologic, unei grupe de 50 de oameni, in care erau in mod egal femei si barbati, i s-a dat un text si insarcinarea sa aseze in cadrul acelui text o virgula.

Textul era:
'Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe.'
Toti barbatii au asezat virgula dupa cuvantul 'are'.
Toate femeile au asezat virgula dupa cuvantul 'femeia'. "

 

"Doi indieni mergeau prin padure cand, la un moment dat, vad in zare fumul care se ridica de la un foc.

Primul, nestiind codul, intreaba:
- Ce spune mesajul?
- Nimic important, sunt doar reclame... "

 

"Sotul, venind acasa, o intreaba pe sotie: 

- Cum ti-a mers ziua, dulceata? 
- Perfect, dragule. Am facut ciorba, am prajit peste, am spalat geamurile si hainele copilului, precum si ale tale, iar acum stau si crosetez. 
Daca maine nu achiti factura la internet, te omor. "

 

"Soțul vine acasă și-și găsește soția blondă tristă:

– Mă simt îngrozitor, spunea ea. Am vrut să-ți calc noul costum și am făcut o gaură uriașă pe fundul pantalonilor.
– Nu-i nimic, draga mea. Costumul are două perechi de pantaloni.
– Știu bine, pentru că ăsta a fost norocul meu: am folosit acești pantaloni ca să-i cârpesc pe cei arși. "

 

"Mama îi spune fiicei:

- Acest nou admirator al tău îmi este atât de antipatic, încât voi deveni cu cea mai mare plăcere soacra lui ! "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...