Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rufus, La multi ani frumosi pentru Teodora!! Sa ii mearga totul asa cum isi doreste!  [flo2]

 

Laura, La multi ani frumosi! Sa fii fericita!  [flo2]

 

 

Mickkyy, mult succes fetelor! Limba ar trebui sa fie chiar ultima voastra grija, copiii sunt un burete, stii si tu. Flavia tot la 6 ani a venit aici, si in cateva luni...totul a mers ca uns. Va doresc numai bine in noua viata si sa va mearga usor totul!

Citindu-te, imi rememorez si eu sosirea, doar ca singura, nitel mai altfel  [:)]

 

 

Ma bucur ca ati primit vederile, toate cele care mi-ati spus! Au fost scrise cu drag si personalizate cat de cat (nu chiar ca ale Elydei, dar totusi). [flo2]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot Ioana, întrebai de Silvia...i-a trecut atunci imediat, in vreo jumate de ora. A plâns, a urcat la ea in camera si mi-a cerut sa ii trimit filmetele ce le-am facut in timp ce călărea. Si i-a trecut cand le-a vazut, de fapt nu a fost așa rau, doar ultima tura a refuzat Sitrus sa sara si numai pe doua obstacole. Apoi ne-am uitat impreuna la fotografii si i-a trecut de tot :). Una o facem tablou :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, are peste 4 bari, e Philips PerfectCare, dar nu stiu daca e modelul asta sau nu : GC 9222/02 Dampfbügelsystem...oricum seamana cu al meu...

 

http://tcsfreak.de/2013/03/produkttest-technik/philips-perfectcare-gc-9222-02-dampfbuegelsystem-test/

 

Si recunoaste materialul, asa scria pe prospect  [:)]  am observat si eu lucrul asta, in functie de material e mai fierbinte sau mai putin fierbinte. Ma uit acasa, sa vad exact ce model am si iti spun. 

 

Am editat, eu am un alt model; asta pus aici are : 5.5 Bar, 2.400 Watt, 300 g/min Dampfstoß, 1.5 L Wassertank...bazinul la a mea are 2.5 l...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jullia, apropo de "fac eu, fac eu" prin magazine, fix in weekendul asta am patit-o si eu, tot cu ..facutul. M-a intrebat Mr.Ziki la raionul de legume, in romana, daca imi trebuie pastarnac, si daca fac ceva cu el. Iar eu am raspuns candida si suava: "fac irish stew" - unde irish stew era in engleza.

Si in clipa aia un domn isi iteste capul si se uita la mine oripilat, apoi la copii, apoi isi fereste privirea. Eu mi-am facut auto-critica, vorba bunicii, m-am gandit daca am ceva pe fata, si am derulat filmul pana la "facutul de irish stew". Si atunci abia m-am prins. Ma gandesc cum s-o fi dus acasa omul si o fi povestit ca o imigranta vorbea urat si injura de traditii si mancaruri prin magazin de fata cu copiii....  [alcool]

 

La filmul pus de tine m-am uitat - am ajuns sa ma uit by default, ca stiu ca o sa-mi placa - si a fost tare dragut, dar nu mi-a placut ca imaginea pe care o da despre surdomuti nu e deloc aproape de realitate. In schimb am reucnoscut unele cuvinte din limbaj (unchii mei sunt surdomuti  [il] ) si, culmea, il ador pe Sardou... Deci mi-a trezit amintiri frumoase.  [:)]

 

 

La rugby ma uit si eu cu tine, Andra  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...