Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

Raportez victorie cu birocrația! Mai am de umblat și mâine, dar astăzi am terminat în câteva ore tot ce aveam de făcut la taxe locale și tot astăzi m-a sunat o doamnă de la Registrul Comerțului (Cluj) să îmi zică că mi s-a aprobat prima cerere și pot să mă duc să depun restul dosarului! La ReCom îi spusesem eu că am cam puțin timp la dispoziție și voiam să știu cam în cât timp se aprobă, și ea mi-a spus că atunci când e gata mă sună pe numărul trecut pe cerere. Foarte drăguță a fost! Și nici la primărie n-am dat peste funcționari acri, ba chiar o doamnă de la un birou de dactilografiat acte îmi făcea inventarul la documente să fiu eu sigură că am tot ce e nevoie :).

 

Laura, La mulți ani! [s] [s] Să fii sănătoasă, fericită, iubită 1000 de ani!

 

Mianna, La mulți ani mamei tale! [s] [s] 

 

Rox, felicitări pentru succesul în inițiativa cu cărțile de citit :) (de copii vorbesc).

 

N-am citit în urmă, sunt la birou și stau până târziu, am ffff multă treabă (ah, și n-am nimic de mâncat... asta e, beau apă).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rufus, stii la ce as fi eu mai atenta acum, mai mult decat la tacul de apa? La cat e de silentios. Al meu e destul de vechi, de 4 ani si face zgomot destul de mare cand incalzeste apa. Daca vrei sa asculti la radio, TV, trebuie date putin mai tare sa acopere acel zgomot (care nu e permanent).  Cele mai noi, evident ca sunt si mai silentioase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helbi câteodată faci niște afirmații, zau așa...

 

Uite, stii ce e, eu am spus f clar ca nu-mi place sa umblu cu ele necalcate. Cele scoase din uscator, si am specificat modelul tocmai ca sa se intelgeaga ca e vbde ceva f scump (proprietarul nostru cand investeste in ceva, o face bine) trebuiesc calcate, sau macar netezite. Da ai face f bine sa ignori mesajele daca te simti asa afectata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu calc hainele scoase de la uscator, decat camasile barbatesti sau ale mele, care chiar nu-s ok daca nu-s netezite cu fierul. In rest... daca le impaturesc si le pun in dulap fiecare la teancul lui, cand le scot sunt ca si calcate. Nu stiu ce sa zic de aratat si de pasat, e drept ca nu am un job care sa imi ceara tinuta office, poate atunci as calca si chilotii, sa nu iasa sifoneurile la fusta :)))....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, ramân putine haine de călcat dupa ce le scoti din uscător. E o mare ușurare ca timp, iar daca te ușurează mai putin la bani, merita. Acuma depinde si cum vrea Tora, daca ea calca tot, tot, probabil ca nu va fi multumita. Eu calc acum cămășile, atat. Restul ies decent cat sa fie purtate. 

Nu port office. 

 

Decizia e a voastra, desigur. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu calc. 

 

camasi evit, pantaloni imi iau din materiale ce nu necesita calcarea si evit pantalonii cu dunga, rochii incerc la fel desi acolo e mai tricky.

 

dar daca le scot imedit din uscator si le atarn pe umeras si apoi eu oricum deschid universitatea pana vine cineva sa ma vada hainele arata ca si cum am stat pe scaun deja de o ora, deci nu e clar daca au mai fost calcate in the first place anyway:)

 

ce imi place ca de cand nu mai lucrez la corporatie nu mai am tinuta standard de trebuie calcata :) oricum, tinuta office in afara de costume sharp pe care le rezolvi la curatatorie, arata asa junior cumva am concluzionat eu la imediat cei 40 ai mei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...