Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

Voiam sa-i zic miannei ceva din paginile trecute...dar nu mai stiu.

Asa ca ma rezum doar la: Sa-ti traiasca mama, sanatoasa (si fara vanatai)!

multumesc! [:)]

 

ce-am povestit in paginile trecute a fost plachia de vinete, adolescentii la film, mancare gratis sau nu la turci. ring a bell?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

iar io..ce am patit azi [hippi] .

 

aveam 20e in portofel si trebuia sa imi incarc cartela de cantina. Cum in birou doar un coleg avea 5 E, si nu de schimb, am zis sa ii iau omului cei 5 e si ii dadeaum io dupa ce schimbam sau sapt viitoare.

 

Ach so, merg si imi pun banii pe cartela si apoi la masa. evident ca dupa masa am uitat de ei si cand vroiam sa ii schimb pe cei 20e, ia-i de unde nu-s..hmmm [fum]

 

ma rog hai sa incerc..intreb la receptia de jos..nuu a dus nimeni 20 de E.

Ajung in cantina si ii intreb pe bucatari, care erau la masa: Stiti, am o intrebare, cam comica: ati vazut 20de E..?? [?]  si pe ai ii apuca rasu..mda mda..banuiesc ca ma luau de nebuna..

 

dar ei nu..ei radeau ca imi gasise un Domn banii si ii lasase la ei [asia] .

 

ecuatie rezolvata [jongleur]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Laura, si Maya are in ghiozdan un joc de carti (unu normal, ca UNO e prea mare), un elastic, un stetoscop :)))). Anul trecut avea si o punga cu bile, ca erau la moda :).

 

pai UNO e un joc de carti, [:)]  cu carti de dimensiuni stas ca sa zic asa... Cam cat pachetul de tigari de lungi/late

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, pot sa pun povestea la PoVesti de bine pe forum?

 nu stiu unde e asta dar sigur..dar mai am o duzina :)

 

de ex D cand venea de la scoala a cazut cu rolerul. si cand s-a ridicat si si-a luat lucrurile nu a observat ca si-a pierdut lantul, cu care isi lega el Roller-ul.

si am vazut noi a doua zi cand a plecat la scoala. asa ca i-am sugerat sa mearga fix pe drumul pe care venise ieri si poate il gaseste. Si l-a gasit :)

 

de asta ii rog pe copii cand vad ceva pierdut pe drum sa il lase fix acolo, ca sigur se intoarce cineva si il cauta.

 

 

-------------------------------------

 

dar, de obicei se si mai fura. R a uitat sa isi lege roller-ul. Si evident ca a disparut. Toanta de mine nu a declarat la politie furtu, ca altii. 

Furaciosii s-au speriat si anu trecut a fost recuperat si 2 biciclete si niscai Roler-e pierdute

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu stiu unde e asta dar sigur..dar mai am o duzina :) de ex D cand venea de la scoala a cazut cu rolerul. si cand s-a ridicat si si-a luat lucrurile nu a observat ca si-a pierdut lantul, cu care isi lega el Roller-ul. si am vazut noi a doua zi cand a plecat la scoala. asa ca i-am sugerat sa mearga fix pe drumul pe care venise ieri si poate il gaseste. Si l-a gasit :) de asta ii rog pe copii cand vad ceva pierdut pe drum sa il lase fix acolo, ca sigur se intoarce cineva si il cauta. ------------------------------------- dar, de obicei se si mai fura. R a uitat sa isi lege roller-ul. Si evident ca a disparut. Toanta de mine nu a declarat la politie furtu, ca altii. Furaciosii s-au speriat si anu trecut a fost recuperat si 2 biciclete si niscai Roler-e pierdute

 

Didi, uite aici este subiectul: http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/152199-povesti-de-bine/page-9?do=findComment&comment=8298016

 

Daca ai povesti de astea cu oameni frumosi si cinstiti te rog mult sa le scrii aici sau acolo. Chiar mi-am amintit ca avem o braileanca de vreo 17 ani ce a luat locul 3 la un concurs international de neurostiinte. Ia sa scriu pana nu uit :P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea considera ca nu :). Eu nu le calc :)

 

Ar trebui sa te hotarasti daca le calci sau nu. Ca aici nu le calci, iar peste o pagina, dupa ce au intervenit Aqai si Julia ca ele calca camasile, bluzel, te-ai "trezit" ca si tu calci camasi.

 

Nu-mi place sa ma "cert" cu nimeni, sa stric subiecte, dar nici sa ma las calcata in picioare. Esti sensibila, evita useri ca mine sau ca altii care nu-ti impartasesc ideile sau hobbyurile tale si ale familiei tale. 

 

Dupa cum se vedem si asta s-a mai discutat, mai sunt si altele ot care calcatul nu e deloc o pb sau o pierdere de timp. Si cu asta, eu am terminat orice comentariu pe tema asta. Si nici nu-tzi port ranchiuna [flo2]

 

 

----

 

Mianna, sa itzi traiasca mama! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...