Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Caveat Emp(t)orium Pinguinicus


Recommended Posts

 

 

Mianna, o geanta de laptop cu pisici si o tunica albastra sa ii aminteasca de marea ei mare. Cu pantaloni albi, desigur

 

cand vedeti pe undeva geanta de laptop cu pisici, dati de veste! deocamdata n-am decat posete cu pisici [:)]

 

insa oricat de draga mi-ar fi marea mea mare, o singura culoare lipseste din garderoba mea. exact! albastru [:-)))] nu stiu de ce nu ma pot imbraca in culoarea asta, nu imi place cum imi sta. bine, blugi port, dar nimic altceva, orice nuanta de albastru ar fi (si la blugi ii prefer pe aia gri inchis, dar de cand cu noua talie n-am mai gasit nimic care sa-mi placa; mi-am luat de musai unii slim, da' as vrea drepti sau, visul meu, evazati. si cand gasesc evazati, tre' sa mai cresc vreo 20 cm ca sa-i pot purta, si la astia nu se pune problema sa-i scurtez, ca largimea de jos e tot farmecul).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 979
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianna, nu gasesti sa iti picteze cineva o geanta de laptop cu pisici? :D Vad pe fb tot felul de fete pricepute, artiste, care lucreaza cu orice... Fetele de aici fac personal gentile, lucreaza cu piele naturala, eu am luat pentru pisicile mele posetute de la ele. Poate lucreaza si pe comanda, ca sunt deschise pentru proiecte personalizate... Zic si eu, nu stiu cat de sofisticata ai vrea tu sa fie, desi daca e cu pisici, cat de sobra poate fi ? [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, eu nu calc :). Si le calca bărbatul cămășile, cand poarta. Am zis ca le calc eu pt ca eram in graba a doua oară. Nu am considerat ca asta o va face pe Helbi sa ma ia la bani mărunți. 

 

Nu te-am luat la bani marunti, am redat ce ai scris tu  singura cu f mare convingere. Si nu se ajungea aici, daca nu interveneai sa dai safturi necerute de nimeni (si nu e prima data cand o faci, iar apoi zici ca are lumea ceva cu tine.). Rufus intrebase clar de statie de calcat si nu de uscator de rufe. Intrebarea fusese adresata Ellei, Laurei25 si mie. Motiv pt care am si raspuns!

 

 

Mcoca, iti doresc din suflet sa nu ajungi sa ai 2 saptamani o puturoasa in casa, despre care unii sa incerce sa te convinga ca asta e "normalitatea" la 15 ani!!!! Ca zau ca ajungi la limita. (Parca tu erai care atunci sustineai ca tu nu vei lua copil la schimb...vedem peste vreo cativa ani daca iti mai mentii parererea, cand isi vor dori adolescentele tale astfel de schimburi de experienta. (Daca nu ai fost tu, imi cer scuze, sigur era cineva care a scris asta). (Si inca ceva, repet ce am scris si atunci: in afara problemelor de proasta crestere (ca la asta s-a redus totul pana la urma), fata nu mi-a creat alte pb.)

 

Aqai, eu blugii aia nu-i puteam imbraca asa cum aratau scosi din uscator. Din ce am dedus, nici Didi nu i-ar fi imbracat...sau altcineva care e obisnuit sa calce cam tot. Dar, daca pe altcineva nu deranjeaza, f bune. Eu calc si ma uit la TV sau ascult muzica. Nu pot insa sa gatesc si sa ma uit la TV. Asta nu inseamna ca mi se pare ciudat ce faci tu sau Kari. (Ca stiu ca si ea scria ca se uita la filme, in timp ce e la bucatarie).

 

Ziki, felicitari Flaviei!

 

Ioana, mi-a placut ce ai scris cu ajutorul reciproc si ca nu ti-ai luat hamal la nunta. Fix asa vad si eu lucrurile.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De surdomuti confirm si eu ca pot sa danseze si simt ritmul (vibratiile). M-am intersectat cu Life into Europe care incearca sa le faca viata mai usoara la ultimile doua joburi si am mers in activitati la o scoala din Buc Noi. Profii de acolo erau de toata isprava! Pe copiii nu i-am cunoscut ca era vacanta dar am vazut dansul de la finalul priectului si erau minunati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jullia, pe tine si Mickkky va vad in costume de latex de sus pana jos. Nu ma gandesc la  sexosenii ci la Superwoman (fiecare pentru ca jonglati cu 4 copilasi; eu inca ma simt depasita cu 2...). In plus costumul tau are ceva inventiv, de exemplu pelerina se transforma in umbrela sub care incapeti toti sase. Si e brodat pe ici pe colo cu cate o infloritura romaneasca.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...