Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Soc si groaza! In filme. Horror :)


Ioana_Pos

Recommended Posts

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu suport filmele cu mame si copii - de genul Mama. si nu cred ca de frica.... doar de idee. deci sa zicem ca acel gen ma sperie?

 

in rest filmele horror imi plac - Exorcistul este absolut super (un singur sequel mi-a placut la fel de mult, acela cu Stellan Skarsgard - Beginning)

 

 cele de genul Stigmata... ma cam dezamagesc, ca inerent caut greseli si defecte [:)]

 

Roxana, la mame si copii incadrezi si the ring spre exemplu? Sau the grudge?

 

Stigmata - mi s-a parut previzibila si insailata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

urmarind discutia voastra, imi dau seama ca eu am vazut primul film "de groaza" abia la varsta studentiei, pana atunci nu am avut ocazia, ca asa erau vremurile.

in caminele din poiltehnica se organizau seri de vizionare filme trase pe casete video.

nu stiu daca "aliens" poate fi incadrat si la categoria "de groaza", insa pe mine m-a impresionat la acea vreme, mult timp am visat uratenia aia de extraterestru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

urmarind discutia voastra, imi dau seama ca eu am vazut primul film "de groaza" abia la varsta studentiei, pana atunci nu am avut ocazia, ca asa erau vremurile.

in caminele din poiltehnica se organizau seri de vizionare filme trase pe casete video.

nu stiu daca "aliens" poate fi incadrat si la categoria "de groaza", insa pe mine m-a impresionat la acea vreme, mult timp am visat uratenia aia de extraterestru.

M-am gindit si eu aseara si da si eu aveam 18 ani cind am vazut primul film de groaza,am scris in mesjaul anterior.

 

I am legend nu e un film de groaza,cel putin pentru mine si m-am gindit si eu daca Aliens e din categoria asta, insa ambele pot fi incadrate la horror-SF,

 

Asa cum Exorcistul ramine un film de referinta pentru horror,asa si Aliens va ramine de referinta pentru SF.

 

De fapt voiam sa spun ca am vazut toate filmele scrise de voi,unele mi s-au parut chiar enervante pentru stilul asta.

 

La un horror bun ,tre' sa-ti stea singele ,sa te ia caldura interioara! [:-)))] [:-)))] [:-)))] (glumesc ,fiecar epercepe altfel,e clar)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...