Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Soc si groaza! In filme. Horror :)


Ioana_Pos

Recommended Posts

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

exorcistul chiar nu m-a impresionat, pe bune. imi venea sa rad cand vedeam cat de "pueril" erau realizate trucajele.

pe mine ma "sperie" mai mult astea de groaza bazate pe teroarea psihologica (nu stiu daca intelegeti ce vreau sa explic), nu cu zombi sau trupuri ciopartite - pentru ca subconstientul imi spune "trucaj, trucaj, efecte speciale".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exorcistul chiar nu m-a impresionat, pe bune. imi venea sa rad cand vedeam cat de "pueril" erau realizate trucajele.

pe mine ma "sperie" mai mult astea de groaza bazate pe teroarea psihologica (nu stiu daca intelegeti ce vreau sa explic), nu cu zombi sau trupuri ciopartite - pentru ca subconstientul imi spune "trucaj, trucaj, efecte speciale".

 

Exorcistul l-am vazut cand eram destul de mica, vreo 12-13 ani. Calitatea grafica a scenelor e hilara (la fel in Jaws) dar impactul ramane mai ales ca la varsta aia nu ma i teresa cat de artistic e redat  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ale lui? in afara de Sixth Sense: Signs, Unbreakable, The Village. Lady in the Water e cel mai slab dintre toate (parerea mea, bineinteles)

 

la filme cu copii si mame intra Mamma, Sinister 2, Insidious.

 

Signs nici nu stiam ca e horror  [:)] . Adica in conceptia mea e un thriller sf, asa.

pe celelalte nu le-am vazut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce parte din I am Legend e horror? Monstrii care fac diverse sau psihologic? Eu nu l-am vazut.

Nu e horro absolut deloc.

 

Bine ,ma repet,depinde de fiecare,insa intre "I am legend" si "Insidious"sau "Mama"(de exemplu)...sunt lumi distanta.

 

edit Cred ca I am legend (de fapt primul filma a fost Tehe Independece Day)m-a facut sa urmaresc filme in care Will Smith e actor principal...pina atunci nu avea nicio sansa la mine! [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...