Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pisicute cu gherute pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 824
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana :)), multzam! Pot sa spun ca pe mine m-ai ghicit in multe privințe. 

Port numai pantofi comozi, fara toc, urăsc hainele fara buzunare :). In care am diverse, dar mai ales șervețele :). Si aparatul e mereu la mine.  [flo2]

Unde va ghiceste Ioana, ca sunt confuza, vreau sa citesc rascolesc si nu gasesc.

Sunt al naibii de frustrata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama va multumeste mult pentru toate urarile! [pup]  [flo]

 

deci nu mai fac cadouri pe neve... mama sta acum si se uita la poseta si nu reuseste s-o deschida [:D]  mda, i-am luat poseta cu cheie... daca numa' modelul ala mi-a placut...

sa zica mersi ca nu i-am luat cu led si acumulator, ca cica exista si de-astea [:-)))] si-au trimis-o gata incuiata, si mama zice ca reuseste sa bage cheia in incuietoare, da' nu mai reuseste sa o scoata de-acolo [fri]

 

astept acum sa termine prietena mea serviciul si sa mearga la mama, sa ajute la rezolvarea dilemei [:)]

 

 

ce tare!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in ton cu discutia despre genti si continutul lor:

http://www.dailycotcodac.ro/2014/03/poseta/

mda, cam asa arata si poseta mea. plus portmoneul. madam' nu l-a pomenit, din cate vad. io nu-l pot trece cu vederea, ca al meu e maaaare. ma rog, acum nu mai e asa de mare, ca vara asta mi l-am schimbat. ala vechi era cat jumate din poseta (si am precizat ca n-am posete mici [:)] ). asta actual sa zicem ca-i numa' 3/4 din jumate de poseta. da-i mai gras [:-)))]

 

si mai am rujuri. multe rujuri. nu stiu de ce, ca folosesc unul singur, care sta in etuiul lui (ma rog, nu stiu daca rujurile au etui, sta in ceva care are si-o oglinjoara). restu-s acolo, sa fie. intr-o dimineata (de fapt noapte, ca inca nu rasarise soarele, fir-ar ele de avioane de pe cursele interne care pleaca la 6 dimineata), indivizii din aeroportul din Baia Mare cred ca se plictiseau [:)] c-au hotarat brusc ca rujurile intra in categoria lichide [fri] (si zau ca n-am nici macar un ruj de-ala cu pensula, sa zici ca le-as fi dat idei). asa ca le-au scos, le-au pus in tavita separata, nu le-au numarat (da' le-am numarat io, ca eram curioasa: cu balsamurile de buze cu tot aveam 9 [alcool] ), si le-au pus in punga din aia care se sigileaza. pe care-am desigilat-o printre hohote de ras fix acolo, in fata lor, si m-am rujat ostentativ.

 

 

asa. mai am pixuri. multe pixuri. cam la fel de multe ca rujurile.

 

brichete am doar vreo 4-5, ca nu se stie cand se termina cea in uz, nu? [:D]

 

dar stiu pe cineva care ma depasea: domnisoara avea si-un patent in poseta. intotdeauna. ca avea un dulap, in vestiarul de la facultate, care-avea ceva probleme cu lacatul, si patentul se dovedea folositor de cateva ori pe saptamana [:)]

 

 

ps: cred c-ar trebui sa mai dau pe la birou, ca am impresia ca-s cam nevorbita, la ce posturi kilometrice scriu de cateva zile [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu aveam tendinta de a aduna diverse in geanta. pana am luat decizia ca toate gentile pe care mi le mai cumpar sa aiba dimensiuni medii, pentru ca deja aveam probleme cu mana si umarul drept, la cat de grea se facea geanta si tot pe partea dreapta o duceam.

periodic (o data pe luna) imi fac curat in geanta. scot tot, o scutur, poate o sterg si cu servetele umede daca s-a patat.

sortez, opresc strictul necesar, surplusul il pun de unde l-am adunat (rujurile la cutia lor, pixurile intr-o tavita, samd.) ah, si arunc o gramada de chitante si bonuri, cu toate ca m-ar tenta sa castig la loteria bonurilor fiscale...opresc doar facturile si chitantele de plata pentru cablu si intretinere...si le pun intr-un dosar din sertarul bibliotecii.

acum geanta mea e mult mai usurica si relativ ordonata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...