Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Problema! Ce ma fac cu un pui de liliac?!?!


Recommended Posts

Am salvat dintr-un aparat de aer conditionat un puisor de liliac... E atat de dragut...

Nu pare sa aiba nimic rupt, s-a stropsit la noi cand am dat sa il mangaiem, si apoi a emis cateva semnale scurte...

Chestia e, sa nu radeti, ca eu nu pot sa-i aduc hrana vie... E motivul pentru care nu avem sarpe...

Ce ma fac cu el?!?!

Ma gandeam sa-i caut niscai momeala de pescuit (musculite, moarte, nu stiu daca le accepta moarte asa....), sa-i iau o casuta de pasari si sa o pun intr-un copac... Si cum i-o fi norocul....

Aveti idei?

E cam urgent!

Nu cred ca e o idee buna sa-l iau acasa. Pisica noastra a trait o mare dezamagire cand am luat un arici, cred ca ar da in depresie daca i-as duce si un liliac.... Adica, pe bune? Un soarece cu tepi si apoi unul cu APRIPI?!?!? Nu cred ca ar rezista, biata matza, iar liliecii nu traiesc in captivitate....

 

Ajutor...!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am salvat dintr-un aparat de aer conditionat un puisor de liliac... E atat de dragut...

Nu pare sa aiba nimic rupt, s-a stropsit la noi cand am dat sa il mangaiem, si apoi a emis cateva semnale scurte...

Chestia e, sa nu radeti, ca eu nu pot sa-i aduc hrana vie... E motivul pentru care nu avem sarpe...

Ce ma fac cu el?!?!

Ma gandeam sa-i caut niscai momeala de pescuit (musculite, moarte, nu stiu daca le accepta moarte asa....), sa-i iau o casuta de pasari si sa o pun intr-un copac... Si cum i-o fi norocul....

Aveti idei?

E cam urgent!

Nu cred ca e o idee buna sa-l iau acasa. Pisica noastra a trait o mare dezamagire cand am luat un arici, cred ca ar da in depresie daca i-as duce si un liliac.... Adica, pe bune? Un soarece cu tepi si apoi unul cu APRIPI?!?!? Nu cred ca ar rezista, biata matza, iar liliecii nu traiesc in captivitate....

 

Ajutor...!

Ma gideam ca ai scris toata postarea in versuri! [:)]  [:)]  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Dana!

 

Am gasit si eu o fundatie, Luana, pentru salvarea si reabilitarea liliecilor, dar nu mi-au raspuns inca la mesaje... Mi-e teama sa-l iau acasa, pentru ca am un caine de talie mare si o pisica foarte foarte agila, crescuta pe strazi pana la 8 luni, un pui de liliac dezorientat nu le-ar ridica mari probleme... 

Am open space, cu exceptia dormitoarelor, si daca inchid usa la dormitor, catelul se razbuna si face pipi in fata ei [:D] Nu ma vad sa rezist toate lunile de iarna in felul asta....

Si mai e si aia mica... nu stiu ce sa fac, as incerca sa ma duc direct la astia cu liliecii, la sediul lor, adica...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...