Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un american in Anglia


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Eu am marcat alea cu... nu ti-e frica de vecini, nu ti-e frica de stat, abia de e politie pe strada si cand totusi ii intalnesti, iti zambesc. Zice multe si asta despre felul in care gandeste americanul de rand, deci ce povestea al meu nu sunt chiar povesti, cu modul brutal in care te trateaza politistii, strigand si amenintand, ca din punctul lor de vedere, esti vinovat pana la proba contrarie ( si daca mai adaug si experienta lui Buflea, cu opritul in trafic si luatul la sectie, unde nu ti se spune mare lucru, de parca tu esti neom si ei beau ambrozie...da, inclin sa cred ca cel care a scris materialul de mai sus nu exagereaza).

 

Jullia, da, confirm ca nu zambesc ...dar cu noi nu au fost brutali, nu au tipat, nu au amenintat ...au fost extrem de politicosi, amabili dar fermi.

 

Barbata-meu, din masina lor, le-a cerut chiar o favoare ...cineva sa imi transmita mie, sa nu plec cu masina asa plansa si agitata ...a venit un politist la geam si mi-a transmis, amabil dar rece.

 

Eu personal nu am ce sa le reproșez ...am inteles perfect de ce l-au luat pe barbata-meu la sectie, aparent pentru o prostie (au descoperit si ei si noi, ca avea carnetul suspendat in statul NY de 3 ani ...si noi habar nu aveam) ...si desi noi eram niste ignoranti cu "NU am stiut" in gura, toti infractorii cu care au de a face sunt cu "NU" in gura.

 

Mie "nezambitul" imi sugereaza seriozitate ...prefer sa para asa înfricoșători in fata celor rai, chiar daca e neplacut cand calci legea fara sa stii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a distrat aia cu trotuarele.

Intradevar trotuarele la americani sint mai late decit multe strazi aici.

Eu chiar am intrebat un sofer de taxi daca aia e o banda sau doua....si mi-a raspuns tare mirat ca doar una. Strazile la americani sint extreme de late, preum si spatiul pentru parcat masina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pe mine m-a distrat aia cu trotuarele. Intradevar trotuarele la americani sint mai late decit multe strazi aici. Eu chiar am intrebat un sofer de taxi daca aia e o banda sau doua....si mi-a raspuns tare mirat ca doar una. Strazile la americani sint extreme de late, preum si spatiul pentru parcat masina.

 

...precum si mașinile :)) ...si in general cam totul. Camerele la hotel au cate doua paturi duble si sunt imense, paturile sunt mari, portiile de mancare sunt mari ...cabinele de WC sunt mari.

 

Eu simt mereu aceasta difeterenta in aeroporturile europene, cand vin spre casa ...in America incapi lejer in cabina de WC cu tot cu bagajul de mana, troller-ul ala ...in Europa, nici vorba :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi la toate hotrurile la care am stat am avut un singur pat, intradevar foarte mare.

Ce m-a minunat pe mine este cit sint de inalte paturile, daca cazi din pat iti rupi ceva,

WC-urile publice iar mi s-au patut ciudate, spatiul lipsa la pereti este foarte mare, aproape vezi genunchii persoanei din cabina de linga. 

Ce m-a enervat este ca nu poti sa folosesti WC-uile decit daca esti client si mai ales ca au coduri la usa, sau alea cu fisa.....in UK poti sa mergi oriunde si nu e problema,,,,,,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, am si gasit un articol pe tema....cind cautam poze

si mie mi s-a parut ca toata lumea te vede prin marginea de la usa....m-am linistit ca nu numai pe mine m-a stresat. 

 

http://travel.stackexchange.com/questions/26620/why-do-public-toilets-in-the-us-have-large-gaps-no-privacy

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...