Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un american in Anglia


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In hoteluri in Anglia am observat ca ai posibilitatea sa alegi tipul de perna pe care o vrei - supla sau dura sau medie. Cind am locuit in fmilie am fost uimiti de numarul de perne de pe pat, vreo 6, mai mici, mai mari, mai decorative, nici nu le puteam folosi pe toate. Asa e peste tot? Cind ne-am intors in Fr m-am simtit obligata sa-mi innoiesc zestrea si am cumparat 3 perne (inca nu le-am scos din dulap, sint pentru musafiri!).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Peretii WC-urilor sunt ridicati de la pământ din motive de safty ...mai ales pentru copii ...se blocheaza, sa poata iesi pe dedesubt ...

 

Dar recunosc ca este ciudat mai ales la serviciu, unde stii pantofii colegilor.

 

Eu mai cred ca se pot inlocui mai repede peretii si se spala pe jos mai usor decit peretii pina in podea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii'mea, pe la 6 ani, avea veleitati de donsoara si voia sa intre singura in toalete publice. Ei, si pina la urma i s-a infundat, daca pot spune asa, taman la castelul Vaux-le-Vicomte. Tragea de usa, se panicase, pe mine ma pufnise risul (stiu, reactie idioata!). Am reusit s-o calmez, sa invirte cheia in sensul in care trebuia si a iesit spasita. Pe bune ca mi-as fi dorit sa poata iesi pe jos, cred ca ar fi traumatizat-o mai putin.

 

Si pt ca tot sintem la subiectul asta - in State toate toaletele au apa pina sus, de zici ca e infundat WC-ul? Sau e doar specific Disneylandului francez? Si de ce?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii'mea, pe la 6 ani, avea veleitati de donsoara si voia sa intre singura in toalete publice. Ei, si pina la urma i s-a infundat, daca pot spune asa, taman la castelul Vaux-le-Vicomte. Tragea de usa, se panicase, pe mine ma pufnise risul (stiu, reactie idioata!). Am reusit s-o calmez, sa invirte cheia in sensul in care trebuia si a iesit spasita. Pe bune ca mi-as fi dorit sa poata iesi pe jos, cred ca ar fi traumatizat-o mai putin.

 

Si pt ca tot sintem la subiectul asta - in State toate toaletele au apa pina sus, de zici ca e infundat WC-ul? Sau e doar specific Disneylandului francez? Si de ce?

 

si eu am observat chestiunea cu apa in toaletele americane, in filme sau emisiuni de modernizare/remodelare locuinte.

ma gandesc ce neplacut trebuie sa fie sa-ti faci treburile ca omul (asezat pe toaleta) si sa te stropesti in partile moi (cum zice o colega de-a mea)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi la toate hotrurile la care am stat am avut un singur pat, intradevar foarte mare.

 

pt ca ai inchiriat camera cu 1 pat...dar sunt camere de hotel si cu 2 paturi+ pat extensibil (uneori doar la cerere).

 

iti dau dreptate cu privacy(spatial) la wc, dar inteleg motivul de security.

nu stiu despre ce coduri vorbesti....nu am intilnit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt ca ai inchiriat camera cu 1 pat...dar sunt camere de hotel si cu 2 paturi+ pat extensibil (uneori doar la cerere).

 

iti dau dreptate cu privacy(spatial) la wc, dar inteleg motivul de security.

nu stiu despre ce coduri vorbesti....nu am intilnit.

Aha, ca eu intelesesem de la Buflea ca toate au doua paturi.

La Starbucks de exemplu ca sa foloseste WC-ul vinzatoarea iti zice codul si usile au tastaura si introduci codul.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...