Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rugaciune colectiva pentru a dobandi prunci buni (86)


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ati putea sa ne treceti si pe noi pe lista de rugaciuni? Eu sunt Diana Magdalena, el este Constantin si avem o fetita de 5 ani, dar primit din voia Domnului.  Si daca ne treceti, va rog sa imi spuneti si mie ce trebuie sa fac.  Pe vremuri stiu ca exista cineva care ducea lista aceasta de rugaciune la o manastire.  Se mai procedeaza asa?  Sau nici nu a fost vreodata asa?  Multumesc mult!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Putin cu intarziere, ieri la duminica iertarii, va trimit cu drag aceasta scriere a parintelui Hrisostom Filipescu:

 

Suntem în Duminica Iertării într-un dialog cu propria conștiință. Începe perioada Postului Mare. Suntem invitați să cerem iertare de la oameni și să iertăm, chiar dacă nu ni se cere iertare.

 

 

Postul este așteptarea Domnului în inima noastră și este de folos doar dacă este însoțit de dragostea către aproapele, de iertare, de bunătate. Să ne ajute Bunul Dumnezeu ca perioada Postului Mare să ne fie farmacie pentru suflet. Drumul curățirii să aducă mult folos duhovnicesc!

Călătorie frumoasă spre Înviere!

Iertați-mă! Vă iert şi Dumnezeu să ne ierte pe toţi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajută! 

Mara si Efrem al meu răcește foarte des, a facut deja otita de 5 ori si bronsita asmatiforma si pneumonie virala. acum e a 11 zi de spitalizare dupa ultimul episod de otita supurata si pneumonie virala din care a facut enteroviroza. Eu am contractii foarte des. Sper sa ajung cat mai aproape de termen. Efrem vrea mai mult in brațe mai ales acum de când e bolnav. 

Sănătate multă tuturor si va doresc o primăvară senină cu vești îmbucurătoare și La mulți ani cu ocazia zilei de 8 martie!  [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Just_blue felicitări pentru minune! Ajutorul Domnului este neprețuit! 

Anna mă bucur pentru minunea din burtica și o să mă rog pentru sănătatea lui Efrem! Am avut și noi cu Rareș ,pe la doi ani, o perioada cu otite frecvente, internări repetate,puncții la ambele urechi, operație de polipi, enterocolita nosocomiala. A fost tare greu ! Și acum,desi a trecut de 6ani, când îmi spune ca il dor urechile intru in panica! Cu ajutorul Bunului Dumnezeu am trecut peste toate și e un copil sănătos! Tocmai l-am înscris la școala !

La mulți ani pentru mâine tuturor !!! Un post ușor si binecuvântat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna,

Sper ca sunteti bine acum. Dragul de Efrem...Trebuie intarita un pic imunitatea dupa ce iesiti din spital (uleul de catina este foarte bun, tincura de echinaceea, eu dau copiilor).

Ai grija si de bebele mic, sa mai stea in burtica.

 

Pinuta, a crescut baiatul mare [:)] , o sa mearga la scoala...ce bucurie. Are aceeasi varsta cu baiatul meu .

 

Diana, tre' sa gasesti timp, si liniste. Uneori ne grabim prea tare si daca ar vrea Dumnezeu sa ne spuna ceva, nu avem timp sa i-L auzim  [:)] .

 

Nu prea stiu ce sa te invat. Un pas bun ar fi sa gasesti un preot duhovnic daca nu ai deja, si sa faceti un pic de randuiala dupa cum va spune.

 

Sa aveti un post binecuvantat, sanatate voua si familiilor. [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

 

Anna, Efrem este in a 6-a saptamana la rand de mers la gradinita. nici nu imi vine sa cred ca s-a adaptat asa repede si nu a mai racit. noi avem un medic orl f bun, iar de 3 luni ii dau cate 10 zile pe luna Bronchovaxom si cred ca a contat si asta, ca efectiv nu s a mai imbolnavit, Slava Domnului, si oricum si cand racea nu a fost f grav.

 

Pinuta, mai poveste-ne de minunile tale.

 

Numai bine va doresc,

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...