Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rugaciune colectiva pentru a dobandi prunci buni (86)


Recommended Posts

Buna dimineata la toate fetele. Nu am mai intrat aici de muuulta vreme.

Cu nadejde ca sunteti toate bine!

 

Alina, cum ai aflat ca Steliana are probleme cu auzul?

Nadajduiesc ca acum este mai bine.

 

 

Azi se sarbatoreste sfantul Gherasim din Kefalonia.

 

http://www.cuvantul-ortodox.ro/sfantul-gherasim-kefalonitul-minuni/

 

VA doresc o zi binecuvantata si plina de bucurie.

 

Lili

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Doamne Ajuta!

In urma testarii am descoperit ca are probleme de auz. Cand am ajuns la Audionova ne-a zis ca are dopuri de ceara , iar dr ORL-ist ne-a zis ca e hipoacuzica (din ce -am descris comportamentul fetei , a dedus), si asa e. In primavara urmeaza sa refacem audiograma. Avem 2 audiograme cu rezultate diferite. Din una reiese ca fac fata aparatele auditive din cealalta ca tb implant. Dna logoped ne recomanda sa le facem la Iasi. Asa ca in primavara ajungem la Iasi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Doamne ajuta mamici! Am doi baieti:Efrem si Nectarie.

Efrem merge la gradinita, grupa mica. Are 3 ani si 7 luni.

Nectarie implineste 11 luni pe 4 martie. E alaptat si autodiversificat.

Imi pare rau IoanaCt pt Steliana. Fina noastra a avut-o pe Maria, prima dintre gemene , cu hipoacuzie, i-a pus proteze. Insa anul trecut in decembrie, dp control i s-a spus ca aude cu o ureche iar cu cealalta mai slab.Fina spunea ca minunea s-a petrecut pentru ca a uns-o cu ulei de la sf Maslu. Maria are 3 ani si 5 luni.

post-95836-35948_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Ajuta! Ai doi baieti minunati! Sa va traiasca! Poarta si Steliana de 6 luni aparate auditive. Noi am descoperit tarziu ca are pierdere de auz. Acum are 3 ani si 8 luni. Merge la gradinita, numai in zilele cand avem logopedie nu ajunge. Inca nu avem un diagnostic clar, de aceea o vom testa si la Iasi, la recomandarea dnei logoped. In iulie ne-a programat. Speram sa nu fie nevoie de implant. Va atasez poze de azi, cum colora.

post-66001-959115_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe Efrem l-am încărcat la 3 ani si 4 luni. Au fost 8 luni de tandem pretios. Insa frustrarea mea imi provoca anxietate si nu ma mai puteam bucura de alaptarea celor 2 pui. Frustrarea era data de reprosurile sotului ca nu il las sa se dezvolte, sa fie barbat... ca il creez dependent de mine...Slava Domnului ca am depasit aceste momente iar Efrem e bine. Uneori vrea sa doarma cu mine, alteori cu tati... Am inceput sa dormim separat de cand Nectarie a avut otita si plângea rau noaptea iar sotul nu se putea odihni [:)]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Doamne ajuta, dragelor!

 

Anna, sa-ti traiasca si sa fie sanatosi baieteii tai pretiosi! mai are putin Nectarie si implineste 1 an, baietel mare. 

 

Efremul nostru are 3 ani si 2 luni, merge la gradinita cu drag, Slava Domnului a avut o iarna f usoara din punct de vedere al racelilor, aproape deloc. Singurul eveniment neplacut a fost varsatul de vant in decembrie, dar acum zicem bine ca a trecut, a fost o forma f urata. 

Irina e bine si ea, clasa a 5-a, sanatoasa, silitoare, ascultatoare, o scumpa.

 

Ioanact, multa sanatate micutelor tale!

 

va doresc numai bine tuturor celor care cititi  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...