Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Programul scolar - 7 ore/zi la clasa a VIIa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Te referi La ore scolare , da?

 

da, e normal. Copilul meu de clasa a 5-a are 33 pe sapt, 

zilnic La ora 7 iese pe usa, are tramvai direct La 7:10. ajunge La liceu La 7:30. La 7:45 incep orele.

luni si joi are pan la 13:00 cand merge La cantina si apoi isi face temele La Scoala.

 

marti, imediat dupa ore are instrument . E in clasa de orchestra.

miercuri dupa Pauza de pranz are Sport si doua ore de fenomenele naturii. Termina La 16:15.

 

vineri merge dupa ore din libera initiativa La sah, o ora La scoala.

 

are : 6 ore de germana, 6 engleza, 5 Mathe, 3 Sport, 3 muzica, restul 2 parca.

 

io am crezut Ca nu e adevarat, dar de pare Ca orele cresc de La an La an:)

la clasa a 4-a avea 26 ore sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, fata mea de (aproape) 13 ani are luni, miercuri si vineri cate 6 ore (8:30-14:30) si marti si joi cate 8 ore (8:30-16:30). Evident ca are si teme pt acasa, de invatat pt teste etc.

 

Ea merge de la 17:30-18:30 luni, miercuri si vineri la zumba si cateodata apoi si la piscina. Doarme 9-10 ore pe noapte in timpul saptamanii si uneori si cate 12 in w/e si e OK.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

M-am uitat pe link-ul pus din Constanta. Acuma se fac doar 1 ora de istorie pe saptamina si 1 ora de geografie? Si româna 4 ore, la egalitate cu engleza? Ce se studiaza la tehnologică?

Da,așa  e...Acestea sunt clase cu engleza intensiv...Am inteles ca la unele scoli au (sau aveau in clasa 6) 2 ore de istorie....Ale mele au avut doar 1....La ed tehn nu prea stiu exact ce fac...la un moment dat au invatst despre lemn si alte produse din lemn, dedpre fibr3 textile...Acum cred ca invata despre metale....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, este legal. Cauta subiectul caci s-a mai discutat si anul trecut. Cand eu am avut aceiasi revolta.

Am cautat si am aflat ca trebuie sa aiba, daca imi aduc bine aminte, 30 de ore/saptamana la care se adauga inca 2 ore daca este la un profil ce studiaza o limba straina intensiv. 

Deci, da , este legal.

Dar deloc normal.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...