Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

la doar o bataie de inima


michelle-usa

Recommended Posts

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda, daca asta nu e prozelitism, atunci eu nu mai stiu ce mai e.

 

Michelle, fiecare a fost sau nu educat intr-o religie sau nu pe care o cinsteste sau nu. insa cind vine cineva si-ti spune ca treiesti in mizerie ca nu esti ca el si daca-ti baga seminte pe git te face om, caci "noi nu intelegem" mi se pare o mare minciuna.

Si trist tare.

e doar o recomandare.

asa cum m-as duce la subiectul cu filme/seriale si as recomanda un film care eu l-am vazut si m-a impresionat

daca vrei il vezi, daca nu, nu...nu il bag pe git nimanui

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e doar o recomandare.

asa cum m-as duce la subiectul cu filme/seriale si as recomanda un film care eu l-am vazut si m-a impresionat

daca vrei il vezi, daca nu, nu...nu il bag pe git nimanui

hai ca chiar nu pot sa ma abtin.  e o recomandare  asa cum ai venit si la paranormale unde am deschis subiectul biblia special pentru nu a primi astfel de recomandari?

 

si da , e trist pentru ca nici macar nu realizezi ca ceea ce faci este exact ce a spus mik.

 

pentru mine esti ca o carte deschisa, iti stiu toate raspunsurile pentru ca nu esti singura care crede in ce crezi tu.  ce nu imi place este ca daca altcineva iti da o replica te consideri atacata si victimizata.   este o arta si asta,  trebuie sa recunosc.

 

si , da chiar asteptam  sa vad cand o sa spui de diavol,  de interpretarea care este data de fapt acelui fapt facut de adam si eva.  pai daca nu cunosteau raul nu aveau cum sa cunoasca binele si daca nu erau aruncati din rai se plimbau in necunostinta lor si astazi printre stele. 

 

dar nu, tu nu bagi pe gat nimanui nimic.  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ti-am dat like, cind de fapt vroiam sa citez...deh, butonatul face parte din meseria mea [:)]

 

eu nu mi-l imaginez pe Dumnezeu asa...brrr...

 

un om "mort"...e de fapt corpul fara suflet....

sau

se mai foloseste expresia ca fiind viu= corp cu suflet , dar de fapt "mort" fiind  spirit, Duh, fara credinta.

tu ti-l imaginezi pe dumnezeu???

 

cum arata dumnezeul tau, poti sa ii dai o forma?

 

 sau este o persoana cu calitati si defecte care traieste in ceruri  ?

 

sa urasti ceva  este un defect  sufletesc  pentru orice persoana umana, de aceea am ajuns in halul asta ca societate umana ca majoritatea uraste pe cineva  .  

 

te-ai gandit vreodata cum ar fi sa ne iubim si sa ne acceptam asa cum suntem , fara religii  ?

 

dar inainte de asta ar trebui  sa intelegem ce inseamna cu adevarat  iubirea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu toata lumea are o viata luminioasa, placuta, fara incidente...chiar nu stiu cine poate afirma asta...

 

dar,celor care sunt: singuri, tradati, bolnavi, addicts,care trec prim momente grele, au pierdut pe cineva drag ori nu au nici o speranta...etc..etc...acestora vreau sa le spun ca exista hope, healing and peace .

 

prin libertatea si dragostea care am gasit-o in Domnul Isus, pot sa experimentez un pic de Rai si cit traiesc pe pamant si asta v-o doresc si voua.

 

Peace!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

cui nu-I place sa ma citeasca normal ca e liber sa nu o faca, cine vrea sa ma contrazica la fel are toata libertatea, dar eu voi continua sa vorbesc despre credinta in Isus cat vvoi avea putere sa o fac pana la ultima bataie de inima.

 

Am si eu o intrebare, te rog, daca ai raspuns, astept cu interes:

Oamenii care au existat cu mult inainte de Isus, care nu au avut posibilitatea de mantuire prin crefinta, unde se regasesc in viata de apoi? In iad? De ce? In Rai? De ce?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba mie nu mi se pare deloc ca Michelle cauta prozeliti, nici ca se victimizeaza...
Din contra, mi se pare de o onestitate covarsitoare, cati dintre noi reusim sa ne punem sufletul in ceea ce scriem aici, asa cum reuseste ea?
Daca ea a descoperit o "reteta" care a functionat pentru ea, ce e rau ca o impartaseste cu noi?
Exact cum zice si ea, suntem liberi sa luam "medicamentul" sau nu.
Iar subiectul pe care l-a propus este unul foarte pertinent. Nu cred ca e cineva care sa nu-si fi pus intrebari legate de moarte. Nu stiu daca e cineva care sa nu fi avut indoieli, spaime, resemnari...
Ea a propus un raspuns... De ce trebuie sa-l atacam?

Plus ca e un subiect postat la Sufletul Credintei... E clar ca aici se va gasi ... credinta, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt o vreme, nu pt o vesnicie

 

Nu si de unde sa stii. :)

Inchipuie/ti ca asa cum tu esti absolut convinsa de ce spui, absolut convinsi sunt si cei care nu cred in Dumnezeu.

 

 

la ce profetii din Biblie te referi? Ai spus ca nu putea cineva sa faca atatea profetii care s/au implinit..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.

Ea a propus un raspuns... De ce trebuie sa-l atacam?

Plus ca e un subiect postat la Sufletul Credintei... E clar ca aici se va gasi ... credinta, nu?

Asa este,sunt de acord cu tine!

 

Ideal ar fi ca atit michelle ,cit si Mihaela,sau alti participanti(pina acum doar ele au "comis-o")sa se rezume la propriai religie,sa nu mai faca comparatii(bineinteles negative)cu religia ortodoxa.

 

Asta da dovada de maturitate,sa accepti si religiile altora,asa cum sunt ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...