Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, da, ai mei vor sa inchirieze...garsoniera mea am inchiriat-o (la rude), dar ei nu au gasit nimic...la studenti nu se baga, decat daca sunt recomandati....mercic oricum  [flo2]

pana la urma pun eu anunt pe net, problema e ca ei nu pot merge zilnic in Bucuresti; traficul le pune parul pe moate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! 

 

Vremea de cafea a trecut demult, acum beau un ceai verde cu lamaie, poate mai trece si greata! Desi nu am mancat mult ieri, asa de pofta, tot aiurea ma simt.  [fri]

 

Azi am o zi de aia... de nu merge nimic. [alcool] M-am apucat de papusit si am facut cateva si parca toate imi ies strambe si ma enervez, ca nu pot sa le trimit asa. Mai incerc mai tarziu. Am luat o pauza sa imi beau ceaiul si sa va citesc. E bine ca e abia octombrie si am timp sa le fac pana vine vremea bradului. [:D] 

 

La multi ani Tora! [s] si La multi ani fericiti impreuna Tora si Rufus!  [artif]

Rox, welcome back!  [pup]  Missed you! 

 

Ioana, aseara la culcare o pup pe Miss si ea avea deja mainile sub plapumioara si imi zice: take a tissue and clean the dust!  [ascuns]  [:-)))]  Pupicii mei sunt prafuiti!  [ups]

 

Viviana, cred ca ti-ar place la mama. E cale lunga pana acolo, dar sigur ai reveni.  [il]

 

Kariguld, tu cand pleci in Ro? Ai mai negociat cu barbatu`? Te lasa sa aduci bunatati in masina?  [biz]

 

Ella, in ce zona e apartamentul? Marcia vrea japoneza? uh oh... 

 

Monica, super ca nu trebuie sa renovezi casa dupa party... si mai e si in picioare! [cool] 

 

Didi, imi pare tare rau de patania cu scooterul. Eu vreau sa vand scooterul Sophiei, Un Micro roz [bib]  doar de maxim 3 ori s-a dat cu el si am si casca si cotiere si genunchiere, nu noute.. plus alte accesorii. L-am pus pe un forum local  dar nu l-am dat inca, poate il bag pe ebay. Fac si eu un ban cinstit!  [clo]

 

Daniela, mi-ai facut o pofta nebuna de cheesecake. dar mai astept pan` la Craciun si atunci ma servesc cu o portie. Cel mai bun cheeesecake il cumpar de la Marksandspencer. Le-am incercat pe toate, dar asta de la M&S ramane favoritul meu/nostru [pofticios] 

 

Micky, nu-mi aduc aminte sa fi pus poze din Londra? poate doar din parcuri, sau de pe strada noastra?! Hmm... ma lasa memoria. Cine stie ce oi mai fi pus eu pe aici?  [soricel] Dar da, ai dreptate cu frumusetea caselor si a strazilor. La mine pe strada e mai aglomerat ca-s case victoriene terasate, dar la nici 1 km mai la deal am 2 din cele mai posh cartiere din nordul Londrei, unde casele incep de la 1.5-2 milioane! Cand castig la loto stiu unde ma mut!  [:-)))]  [:-)))]

 

Laura, sa va fie de bine petrecerea? Mihai e ok? Ramona e ok si ea? Si noi avem teme, ieri am facut cateva pagini. Nu prea are rabdare sa stea sa le faca, cica o doare mana ! [fri]  

 

Silvi, i-a trecut supararea barbatului? Ce faind e voi ca aveti tara asa aproape si se bucura copiii de cules mere cu bunicii, mancat direct din gradina.. super! La noi mai greu pe aici, mancam papa bun numai cand ne trimite mamaie pachet cu gemuri si dulceata [:D] 

 

Fleur [flo2] , nu stiu cauza durerilor de cap... ce bine ar fi daca as sti. Asa ma apuca pe mine primavara si toamna, de cativa ani.. si am facut si RMN si analize si tot asa am ramas , toate bune si frumoase acolo pe dinauntru, ori vreun circuit ars ori cateva tigle lipsa de pe casa [:-)))]  dar asta stiam, no news! [:D] Pupici lui Eric cel nazdravan, imi place ca il duci la sport. Noi inca nu ne-am urnit sa o dam pe Sophia pe undeva. Poate dupa ce terminam cu castelele o sa o ducem la piscina in weekend. De obicei cand nu mergem pe undeva, sambata e zi de biblioteca, duc cartile imprumutate si iau altele si stau acolo cateva ore. Deh proces migalos... predau cartile, aleg altele, citecs povesti impreuna...  Mi se lungesc mustatile asteptandu-i! [:D] 

 

Michelle, gata muscatele de tuns?  [ph34r]  Si eu o sa le aranjez putin la primavara, acum inca-s full de flori. Cel putin astea din fata casei sunt toate flori si boboci. Cred ca pana la Craciun tot in floare or sa fie! 

 

Mihaela_S, ce nazdravan e Winston! Am vazut poze cu toamna voastra, tare fain! La cat se intuneca la voi acum? Duminica ce vine se schimba ora.. doh! Intuneric mai devreme cu o ora!  [zirea]

 

Otilia, la voi cum e cu intunericul? Cum mai e cu sportul? Nu am mai citit pe la sub cu abdomenele voastre extraplate... Blondutele ce mai fac?  [flo]

 

Oare mi-oi fi amintit ce a scris toata lumea? Sorry daca am sarit pe careva. Ma duc sa mai incerc sa mai fac o zona pana plec sa o iau pe Sophia de la scoala.  [bat]  Sper sa imi iasa de data asta, nu asa strambe ca ziua mea de azi, de luni... 

 

[testoasa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

"Lecţii din filmele americane:

 

Apartamentele mari, etajate, din New York, au o chirie convenabila pentru
oricine, fie el somer sau director.
Cel putin unul din doi gemeni identici este diabolic.
Dacă trebuie sa dezamorsezi o bomba nu ai de ce sa-ti faci griji, intotdeauna vei
alege corect firul care trebuie taiat.
Mai toate computerele laptop sunt suficient de puternice pentru a patrunde in
sistemul de comunicatii al oricarei civilizatii extraterestre invadatoare.
Nu conteaza dacă intr-o lupta martiala numarul adversarilor este foarte mare:
inamicii tai vor astepta rabdatori sa te atace unul cate unul, dansand in jurul tau
intr-o maniera amenintatoare, pana cand ii faci knock-out pe cei dinainte.
Cand stingi lumina pentru a te duce la culcare, tot ce se afla in dormitorul tau se
vede perfect, numai ca intr-o usoara penumbra.
Dacă esti blonda şi draguta, este foarte probabil sa ajungi expert mondial in
fisiune nucleara la varsta de 22 de ani.
Politistii cinstiti şi muncitori sunt in mod traditional impuscati cu trei zile
inainte de pensionare.
Decat sa risipeasca gloantele, megalomaniacii prefera sa-si ucida adversarii pe
care-i prind folosind masinarii complicate, care cuprind rachete, sisteme
electronice, gaze mortale, lasere sau rechini mancatori de oameni, ce le ofera
prizonierilor cam 20 de minute pentru a evada.
Toate paturile au cearsafuri speciale, probabil in forma de L, care ajung pana la
subratul femeii care doarme, dar depasesc numai cu putin coapsele barbatului
de langa ea.
Toate pungile cu cumparaturi contin cel putin o paine-bagheta.
Este foarte usor pentru oricine sa piloteze un avion, pana la aterizare, urmand
instructiunile cuiva din turnul de control.
Odata pus pe buze, rujul nu mai dispare de acolo, orice ai face, inclusiv scufundari
submarine.
Cel mai probabil vei supravietui unei batalii, dar numai dacă nu faci greseala sa
arati inainte cuiva fotografia iubitei care te asteapta acasa.
Dacă vrei se te dai drept ofiter german sau rus, nu-i nevoie sa stii limbi straine,
este suficient un accent potrivit.
Turnul Eiffel se vede pe orice fereastra din Paris.
Un barbat nu va arata nici un semn de durere in cursul celor mai feroce lupte,
dar se va crispa cu totul cand o femeie incearca sa-i curete zgarieturile.
Dacă undeva se vede un panou de sticla, mai devreme sau mai tarziu cineva va
trece prin el.
Dacă locuiesc intr-o casa bantuita, femeile vor iesi - dar numai in cele mai
transparente desuuri - sa vada ce este cu sunetele ciudate pe care le aud.
Un computer pe care trebuie sa deschizi un fisier text nu va avea cursor, dar va
spune intotdeauna: "Introdu parola".
Cand conduci pe un drum perfect drept este intotdeauna necesar sa rotesti
voiniceste de volan in stanga şi in dreapta la fiecare cateva momente.
Toate bombele au un ceas electronic cu cifre mari şi rosii, pentru a sti exact cat
mai este pana la explozie.
Un detectiv poate rezolva un caz numai dupa ce a fost suspendat.
Dacă te hotarasti sa dansezi pe strada, toti cei pe care ii vei intalni vor cunoaste
perfect pasii.
In timpul tuturor investigatiilor politiei, detectivii viziteaza obligatoriu, cel putin
o data, un club de striptease.
Toate numerele de telefon din America incep cu 555.
Majoritatea cainilor sunt nemuritori.
Dacă esti urmarit prin oras, poti sa te ascunzi intr-o parada de ziua Sfantului
Patrick indiferent de anotimpul in care se petrece actiunea.
Sistemul de ventilatie al unei cladiri este locul perfect in care sa te ascunzi.
Nimeni, nici o data, nu se va gandi sa caute in locul in care poti sa te deplasezi
dintr-o parte a cladirii in cealalta fara nici o greutate.
Cand platesti un taxi, nu te uita la portofel. Apuca o bancnota la intamplare şi
sigur va fi suma exacta ce trebuie achitata.
Orice rasa extraterestra poate sa lase insarcinata o pamanteanca.
Bucatariile nu sunt echipate cu intrerupatoare. Cand folosesti o bucatarie
noaptea, trebuie sa lasi frigiderul deschis pentru a avea lumina in incapere.
Un singur bat de chibrit aprins, este suficient pentru a ilumina o camera de
marimea unui stadion.
Nu este necesar sa saluti atunci cand incepi sau termini o convorbire telefonica.
Cand sunt singuri, toti strainii prefera sa vorbeasca in engleza unul cu celalalt.
Orice incuietoare poate fi deschisa cu o carte de credit sau o agrafa in cateva
secunde. Exceptie fac cazurile cand dincolo de usa este un copil amenintat de un
incediu.
Toate buletinele de stiri contin materiale care te afecteaza direct şi sunt difuzate
in momentul in care tu deschizi televizorul.
Departamentele de politie dau ofiterilor teste de personalitate pentru a fi sigure
ca ii vor face parteneri pe cei care se potrivesc mai putin."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem un canal tv  Fine Living cu emisiunea House Hunters.

Diverse personaje se relocheaza in diverse tari din lumea asta larga.

 

Cand ajung americanii in Anglia si tebuie sa inchirieze au un soc. Case mici, dormitoare mici, bai mici, totul li se pare prea mic de cum au ei. Dar de fapt dupa standardele europene sunt ok.

====

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...