Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Paris am stat langa Gara de est...80 euro cu mic dejun...dar avea un geam mic, care dadea spre o curte interioara...iar baia era despartita cu o perdea de pat  [zirea] noi am rezervat insa ft tarziu, asa ca nu prea am avut ce alege...

 

In Cuba, Rep.Dominicana si Columbia camerele erau mari spre ft mari...la fel Cipru si Creta...

 

In Islanda la fel, camere mari, dar preturi pe masura  [zirea] 300-400 fr pe noapte 3 persoane cu mic dejun...dar am vrut camere cu baie proprie...cele cu baia comuna erau mai ieftine...si acolo am rezervat tarziu, asa ca ramasesera camerele mai scumpe...

 

In Germania camerele sunt mari, depinde insa si ce rezervi....la fel a fost si Cehia, Ungaria, Austria, Italia...in Romania mi s-au parut mai mici decat in restul tarilor, de rezervat am rezervat insa doar in Arad...

 

In Saas Fee am primit de ex suite....ne-au facut upgrade  [:D] am avut dormitor, sufragerie, 2 balcoane, baie si dus (cu geamuri transparente...noroc ca toaleta era separat si avea usa normala)...

In Elvetia se vrea totul perfect...cine e invatat cu standardele de-aici, ramane cateodata deceptionat cand merge in alte tari...dar si aici sunt diferente...

 

Luzern e dragut...mie imi place si lacul...Zurich-ul nu mi se pare cine stie ce; eu il traversez de 2 ori zilnic...si preturile in Zurich sunt  [zirea]

 

Viv, ciudat, eu nu am auzit de regula cu berea...noi am colindat tara in lung si lat si al meu bea mereu bere..inclusiv la 10-11 dimineata...dar ma interesez, ca m-ai facut curioasa...eu am colegi care merg la restaurante la pranz si beau o bere sau un pahar cu vin...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit asta:

 

“Cand tehnologia fara fir va fi functionala, tot pamantul se va transforma intr-un creier imens, cee ace inseamna ca fiecare particular este parte a unui intreg care pulseaza. Vom putea sa comunicam unii cu ceilalti instantaneu, indifferent de distanta. Si nu doar asta, dar prin televiziune si telefonie ne vom vedea si ne vom auzi unul pe celalalt de parca am fi fata in fata, in ciuda distantelor de mii de mile. Iar instrumentele care ne vor ajuta sa facem acest lucru ne vor incapea in buzunarul de la haina.”

Nikola Tesla - 1926

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michellino, mie nu-mi place casa aia. in sensul ca nu as putea sa locuiesc intr-o asa mare cladire. 

 

in timp te obisnuiesti [:-)))] ...asa ziceam si noi la inceput...acum parca e numai bine (mai putin curatenia...dar deh...multa lume cine isi permite casa de 1mil...isi permite si femeie la curatenie).

 

gata, ma duc sa toc carnea pt carnati...si sa gradinaresc pe langa ramasitele de muscate ramase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...