Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Asa mici camerele? 7 mp si mai ales 5 mp? Incape un pat in camera aia de 5 mp? Ce economie au facut... [fri]  Pai mai zicem de blocurile comuniste ca-s cutii de chibrituri..

Pai eu la mine am asa: sufragerie: 17,5 mp, dormitor mare: 11 mp, dormitor: 10 mp, dormitor 10,05 mp (aproape egale ultimile 2), bucatarie: 8 mp. Nu-i lux, dar merge, e ok, rezonabil.

 

Ce inseamna master bedroom? Un dormitor pt boss? [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce ma enerveaza pe mine in filme:

- stau incaltati si se urca in pat cu pantofii de strada

- eroina iese de la duș/ din piscina/ dupa o noapte fierbinte sau pasnica/ din casa in flacari cu machiajul impecabil

- semi-umbra din dormitor cand se inchide lumina. Cred ca nici nu mai au nevoie de becuri in casa daca iluminatul stradal e asa de bun

- faza in care ratusca cea urata e transformata in super sexy woman dar se impiedica/ rastoarna ceva ca sa arate ca e tot femeie normala

- ca se oparesc oamenii cand fac dus si cineva trage apa la wc

 

ma mai gandesc ca mAi aveam pe lista

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asa mici camerele? 7 mp si mai ales 5 mp? Incape un pat in camera aia de 5 mp? Ce economie au facut... [fri] Pai mai zicem de blocurile comuniste ca-s cutii de chibrituri.. Pai eu la mine am asa: sufragerie: 17,5 mp, dormitor mare: 11 mp, dormitor: 10 mp, dormitor 10,05 mp (aproape egale ultimile 2), bucatarie: 8 mp. Nu-i lux, dar merge, e ok, rezonabil. Ce inseamna master bedroom? Un dormitor pt boss? [:-)))]

 

Master bedroom e dormitorul matrimonial si cel mai mare. Apoi bedroom 2-3-4 im functie de cate mai are, in ordine dimensiunilor.

 

noj la Buc avem baia mai mare decat dormiorul ala de 4.9mp. De asta zic ca trebuie sa cautam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scurt, inainte de culcare:

 

Strumphitza, acum se intuneca la 18, se luminează la 7. Dar se schimba ora in we, câștigam o ora dimineata si pierdem una dupamasa.

Ziua e in (s)cădere libera, mai sunt 2 luni pana la solstițiu, vom avea zi de la 9 la 14 in jurul solstițiului. In Decembrie-Ianuarie e cel mai cumplit. Si Noiembrie ca e de obicei ploios si gri...

 

Hoteluri: noi am avut de toate categoriile, in toate tarile, nu pot sa categotisesc vreo tara ca are camere mici sau mari la hoteluri. In general in SUA sunt mari, dar la 3 stele nu sunt așa de mari. In tara indienilor Navajo si in Las Vegas am avut cele mai mici camere in SUA. Dar nu mai mici ca in Europa, ci de mărimea uneia normale aici.

 

In Suedia am stat in general in camere mici,  la hoteluri. dar suedezii nu iubesc spațiile mari pt locuit, nu au case mari, ci așa numai bune de locuit.

Comparativ cu Ro, apartamentul in care am stat aici si casa in care locuim, sunt mai mari, fata de ce am avut sau am vazut noi in Ro. Aici avem dormitoare de 12-15 mp. Livingul e mare, cam 50 mp, bucătăria cam 40 mp.

 

Patul nostru e de 180/200 :).

 

Somn usor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Eu visez la o casa fara etaj, cu 3 camere normale, o bucatarie si doua bai...dar o vreau replica a casei bunicilor din Gorj. Probabil ca acolo mi-as construi-o.

Asta inseamna o structura din lemn si pereti din combinatii lemn-pamant (dar pot face si concesii mai "moderne"), insa sa aiba pridvor de lemn, cu ornamente din lemn, stalpi sculptati si un beci racoros. Acoperisul sa fie din sindrila (ma mai gandesc...), sa aiba soba cu plita cu cercuri si cuptor in bucatarie, sobe cu lemne in camere. Sa aiba pod cu afumatoare, pardoseala din barne si scara de lemn. Iar gardul sa fie din lemn, simplu, sa-l repar si sa-l carpesc primavara, si sa putrezeasca si sa cada odata cu noi, la batranete...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Experienta mea e limitata in ceea ce priveste hotelurile din afara tarii asa ca nu pot sa va spun decat de unul in Albena- camera ok ca dimensiune si unul in Paris- unde camera era cam mica si hotelul la periferie, dar si pretul pe masura.

Dar pot sa ma laud cu cel mai mare pat 200x220- in dormitorul nostru de la socri, dar doarme si C cu noi acolo, deasta l-am facut asa mare. 

 

La mine in oras doar apartamentele noi sunt mai spatioase. Blocul in care stau eu e din 80 asa ca apartamentul e f mic:3 camere dar suprafata totala, fara balcon (nu stiu de ce nu e calculat) e 48,5 m2. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...