Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

[:-)))]  [:-)))]  englezii si incalzirea: Ti-ai gasit! Ei stau foArte bine la 17-18 grade, mai pun un pulover, mai o plosca / cu apa ferbinte si gata.

caaat ? 17-18 grade celsius in casa ? maica-maiculita mea, pai as fi vesnic racita si rebegita, de toamna pana primavara. doar pe vremea lui ceausescu cred ca mai aveam astfel de temperaturi scazute in casa...

la mine in casa am 24 gr C, dar stau in rochie cu bretelute sau tricou si pantaloni scurti. sunt ca pisicile, imi place caldurica....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina, ieftin palatul Cantacuzino! :)

crezi tu ca au fi racita, dimpotrivă!  [:)]

mai, nu stiu. dar frigul din casa de pe vremea lui ceasca mi-a intrat iremediabil in oase si creier. nu mai suport deloc frigul, si nu de acum, ci dintotdeauna.

la bunica la tara stateam iarna lipita de soba pe toate partile, ziceam ca acumulez caldura in oase, sa am rezerva pentru cand ma intorc la bloc.

tin minte ca in camera mea, pe timp de iarna, scoteam aburi pe gura in timp ce stateam la birou si imi faceam lectiile. nu vreti sa stiti cu cate straturi de haine stateam in casa...si tot imi era frig...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună după-amiaza și de la mine!

 

Eu votez cu Corina, mie mi-e frig la 18 grade. Și la fel, pe vremurile de tristă amintire și la noi în casă era ffff frig. Dormeam iarna cu plapuma + un țol (o pătură foarte groasă țesută de bunica). A fost înfiorător!

 

Mai am ceva de lucru, mai trec pe aici mai târziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...