Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ziua buna

 

 

straluceste la noi, totul, la propriu si la figurat.  [:-)))] jezzzz, data viitoare o sterg de acasa. 

 

so, in alta ordine de idei, vad ca cei de-o varsta cu mine se plimba la dentist. nu e rau, aveti grija de dinti ca mai trebuie sa mancam cu ei inca vre-o 40 de ani de aici inainte. 

Rufus, s-a auzit si la tine, da?!  [flo2]

 

si nu stiu cum, dintr-odata s-au adunat atatea de facut ..... plus cateva vizite anuntate astazi. astazi!!! peste cateva zile. si sunt data peste cap rau cu programul.  [alcool]

si am facut lista de meinuri..... cred ca imi deschid restaurant.  [:-)))]

 

 

nu mai vorbiti de frig, ca eu sufar rau rau in ultimi ani. daca imi este frig la maini, incep sa ma doara, daca imi e frig la cap, ma doare apoi cateva zile la rand, daca imi e frig la picioare..... vedeti cum vine coana batranete? 

 

a bipait masina de spalat rufe.  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si io probabil am ramas marcata de frigul de pe vremuri, desi imi amintesc numai radiatoare/aeroterme, puse, fireste, langa botzul de aur al casei, adica langa mine [il] si de o patura electrica. habar n-am cate grade erau atunci in casa, acum insa ma simt confortabil de la 24 in sus (preferabil 26-27). si am grija sa mi le fac, prin orice mijloace.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In dormitor merge caloriferul numai daca e ger afara, nu pot/putem dormi daca subt peste 20 de grade. 

La tv, iarna, imi place sa stau cu pătura electrică pe mine, pana ma încălzesc. 

 

Soba n-am avut si nu avem nici acum, mi-ar placea un șemineu dar ar face prea cald cred. Eu lesin la caldura, am patit. Prefer sa stau cu haine pe mine :), dar sa pot respira :). Nu pot sa aprind nici lumânări, ma deranjează tare de tot ca ard oxigenul :). Sau fumul pe care il degaja...simt ca nu pot respira, ma sufoca. 

 

In schimb imi amintesc de coșmarul ce ni-l dădeau vecinii, in vremea lui Ceașca. Stateam la et.3, cei de la 1 isi improvizasera o soba si scoseseră "hornul" pe aerisirea de la baie, adica nu horn ci dădeau drumul fumului pe acolo. Ce minte or fi avut...ca tot ieșea la noi, restul...degeaba le spuneam ca ei tot mai făceau foc cand si cand. Așa ca la gradele din casa, mai dădeam drumul gradelor de afara. Si trăiam cu spaima ca aprind noaptea cand noi dormim si ne sufocam...mai ales dupa ce Vecinul de deasupra isi blindase aerisirea sub el si fumul nu se ducea mai sus...cumplit! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, frigul acela si eu mi-l amintesc, era oribil...dar era impus. Si erau 12-13 grade, era cumplit. Nu ca noi avem 17-18 grade, e frig totusi :). Un 21-22 ma mulțumește ca sa nu zic satisfacă :). Grade, desigur :))). 

Pe mine nu ma satisaface decat un 23-24 cand suiera vantul.

Pe canicula ma multumesc si cu 26-27.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...