Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

... imi imaginez ca pentru a incalzi sau racori ditamai casa, se consuma mult curent electric, de exemplu.

ma refer la casele de genul celor descrise de viviana sau michelle. pentru ca nu toate sunt asa, desigur.

 

casa mea  3,300 sqf are 9 camere (nu am inclus bucataria, debarale, closeturi...bai sau camera de spalat rufe) si le folosim pe toate doar noi 3.

 

1.langa intrare e living room-in care daca vine cineva il primesc...iar in restul timpului...William se mai joaca (ca e linga camerele lui)

2. camera cu biroul lui William, si loc pt jucarii, legos....

3. dormitorul lui William

4. dormitorul nostrum de iarna, sau cand e vara f calduroasa...sau dormitory de oaspeti.

5. biroul sotului

6. dining room, mancam de sarbatori, ori duminica...ceva unpic mai festiv.

7. game room.unde jucam bord games, remi, sah, table...

8. family room unde stam seara la tv

9. dormitorul nostru matrimonial...cu baie , closet...si 2 balcoane

 

in total sunt 3 bai, o debara, o camera de spalat rufe, bucataria si livingul fiecare au terase.

ce nu folosesc e terasa de la living si un balcon de la dormitor.

 

e mult spatiu si e mult de munca...eu nu angajez pe nimeni sa faca curat...dar ne straduim sa pastram curatenia.

prima data cind am cumparat casa si noi ne minunam oare ce o sa facem cu atitea camera...ca toata viata noastra am trait in locuri mai restrinse...dar in timp vad ca le folosim pe toate.

 

costurile cu intretinerea sunt f mari, mai ales cei care au piscine (eu nu am ), sau cu incalzirea...la fel si cu reparatiile...dar asta e...vin toate la pachet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dar ei nu si nu, alearga dupa mine prin cartier, bacu telefonul si m-au reprogramat la ora 17.

 

Ai fost? [:)]

Pt. mine a devenit o placere sa merg la dentist. Si nu e o placere in sine, ca doar nu e chiar atat de placut sa iti stea un nene la 1cm de fatza [:D] dar avand in vedere ca am urat cu ardoare sa merg, atata timp, si acum totusi mi-am rezolvat toate problemele.. e o placere in ideea ca mi-am invins frica.

Adica merg si ma bucur ca nu mi-e teama sa merg.

 

Nu stiu daca ma fac inteleasa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caaat ? 17-18 grade celsius in casa ? maica-maiculita mea, pai as fi vesnic racita si rebegita, de toamna pana primavara.

 

Pai daca stai in rochita cu bretele.. [:D]

Eu zilele trecute aveam 13 grade in casa dar cu un hanorc pe mine ziua iar noaptea cu pilota grosuta, e numai bine [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost? [:)]

Pt. mine a devenit o placere sa merg la dentist. Si nu e o placere in sine, ca doar nu e chiar atat de placut sa iti stea un nene la 1cm de fatza [:D] dar avand in vedere ca am urat cu ardoare sa merg, atata timp, si acum totusi mi-am rezolvat toate problemele.. e o placere in ideea ca mi-am invins frica.

Adica merg si ma bucur ca nu mi-e teama sa merg.

 

Nu stiu daca ma fac inteleasa [:)]

Te inteleg, ca si eu de cand merg la stomatoloaga asta am ajuns sa depasecs orice frica.

 

Da, am fost. [pk]

 

Nu mai am nicio problema cu dantura dar numai Airlfow-ul ala cu bicarbonat pentru curatat placa bacteriana m-a facut sa vreau sa stau acasa.

Mi-a venit sa vomit de 6 ori. De 6 ori am icnit ingrozitor si am oprit-o din ce facea.  Mi-au curs lacrimile si acum mai am ochii umflati si rosii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost? [:)]

Pt. mine a devenit o placere sa merg la dentist. Si nu e o placere in sine, ca doar nu e chiar atat de placut sa iti stea un nene la 1cm de fatza [:D] dar avand in vedere ca am urat cu ardoare sa merg, atata timp, si acum totusi mi-am rezolvat toate problemele.. e o placere in ideea ca mi-am invins frica.

Adica merg si ma bucur ca nu mi-e teama sa merg.

 

Nu stiu daca ma fac inteleasa [:)]

Eu te inteleg, exact asa si eu, ani de zile nu am mers, de frica, de jena ca erau deja ireparabili dintii (asa credeam). Adevarul e ca in copilarie si in tinerete cand mergeam, aveam dureri ingrozitoare, in timpul tratamentului si dupa. Acum nu mai e asa, am suferit si chirurgii, si montari de implante, etc. Nu au fost dureri, nici in timpul nici dupa.

A evoluat mult stomatologia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Usch Viv! Aici curată placa mecanic, cu o chestie de metal. Doare putin. Apoi ma da cu o pasta cu fluor si nu am voie sa mananc 4 ore :). 

A curatat tartrul mecanic cu o chestie care doare putin, mi-a curs si sange, apoi cu airflow indeprteaza placa bacteriana, apoi m-a dat cu o pasta cu fluor si mi-a spus sa nu mananc o ora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...