Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

. sambata astept musafiri importanti. va rog o idee de friptura buna-mortala-gustoasa.

 

va place pesto? Daca da: piepti de pui nu prea grosi, ii tavalesti in pesto bine de tot sa se mozoleasca pe toate partile (+ sare), ii pui in tava de cuptor care a fost putin unsa cu ulei si ii faci cam 20-25 min, cat sa nu fie inca bine facuti. Ii scoti si ii acoperi cu rosii taiate felii - noua ne-au placut cat mai multe, pui macar sa acopere fiecare piept- si parmezan/ cheddar/ cascaval ras - si asta ne-a placut in cantitate mai mare. Bagi inapoi la cuptor pana presimti ca sunt gata pieptii si cascavalul e topit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi, eu intelesesem ca tai temele si o pui sa scrie de la inceput. Dar taierea paginii cu rezultate e si mai bine.

 

Eu sunt cam varza, si nici macar murata... M/am trezit la 6.45 odata cu J si pe la 7 s-a trezit si P; ambele obosite au fost si maraite azi si nervii mei nu tocmai fresh. Offff

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, Kari ai vreo preferinta de carne?

 

 

de porc, ca asta e la moda acuma. si mai zice barbatul ca in friptura aia ar trebuie sa pun inca ceva.... a cumparat el acum ceva vreme de la magazinul romanesc o tochitura de afumaturi, carne, carnati si alte carnuri, toate vidate. pachetul e mare, are cam un kil.... plus carnea de porc un kil si vreo 300, facem nunta deja. doar ca nu avem mire si mireasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu sunt cam varza, si nici macar murata... M/am trezit la 6.45 odata cu J si pe la 7 s-a trezit si P; ambele obosite au fost si maraite azi si nervii mei nu tocmai fresh. Offff

 

 

lasa varza in seama michelinei, tu treci la somn cand pui fetele in scutece. 

multam de ideea cu friptura, cu alta ocazie. eu cu luiza iubim pesto, barbatii casei.... mofturosi si fitosi la vederea culori verzi in farfurie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...