Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Mi-am terminat programul de babysitare.

Am luat copilul de la clasa 0 de la Jean Monnet. Vai ce mici si frumosi erau toti, si banci mici, mici si scaunele mici. Si toti au imbratisat invatatoarea la plecare si i-au spus ca o iubesc.

Invatatoarea asta a avut pretentia ca parintii sa nu cumpere rechizite pentru copii. A cumparat ea tot. Toti copiii au la fel, aceeasi culoare, acelasi model: paharutele pentru, creioane (colorate, necolorate) gumele, ascutitorile, cartile, caietele... Astea stau pe banca si copiii nu pleaca cu ele acasa.

 

Pentru ca nu se mai plimbase  cu mteroul am mers mai multe statii, apoi Antipa.

====

 

Elyda, neplacuta situatia cu apa. Cand e la mine v in bloc vreo avarie si ne tine fara apa cate 1-2 zile intru in trepidatii. Noroc ca am La fantana.

 

Corina  [:D] eu am o masea in plus. Dansa nu e iesita, dar sta acolo ascunsa pentru ca dentistii mai putin dotati sa ma poate anunta ca ma banuie de cancer.

 

Ioana, nu eu te-m trimis la culcare. Nu as face-o niciodata pentru ca de la inaltimea nocturnalului meu egoism te-as tine treaza pana la masa de la miezul noptii ca sa am cu cine trancani. Ba chiar aseara, dupa citirea mesajului faceam galerie de una singura: nu asculta, nu te du' [:-)))]

 

In timp ce scriam  acest mesaj m-a sunat sora mea sa-mi povesteasca peripetiile spitalicesti si am uitat cine, care si cum.

 

Dar, tin minte ca am vazut niste felicitari care mi-au placut.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziki, ce tare chipsii aia spiralti!! 

 

Abia astept sa imi zici cum a fost in Donegal! Cred ca o sa va distrati pe cinste daca zici ca si nenea e sugubat.

 

Cu Haloween nu am inteles: vor costum nou de la un an la altul sau de la o petrecere la alta anul asta? 

 

Si la noi 'tati' e de serviciu cand e vorba de dat in tiribombe si rollercoaster. In alea mai de copii ma dau eu cu P dar in alea mai zmucite se da el. Nu de alta, dar eu fac episoAde de vertij si fara sa ma mai invart in toate cele.

Ultima tura s-au dar in lanturi, mamaaa ce show a fost. P mai dorea si B a coborat verde-broacel de acolo.

 

Felicitari pentru micii inotatori!

Dada, si eu cred ca o sa fie frumos!  [il] De 3 saptamani am bookingul facut, azi era ultima zi de cancel-at, si faptul ca a trecut, ma face sa ma batzai de nerabdare..

 

Cu Halloweenul, Flavia are 3 locuri unde se serbeaza, si asa ca voia 3 tinute diferite... Ca o vede gura satului, si nah... la 9 ani, ai o reputatie de aparat  [alcool] 

 

Mai, sa stii ca si eu am comis-o, in parcul de distractii. Ma manca undeva sa ma dau in "tunelul luminilor", o tampenie ca un tunel lung, prin mijlocul caruia era o scara mai subreda de metal, intuneric, si pe pereti, centrifuga asa, se invarteau lumini violet, galbene, albastre... Si tu trebuia sa treci pe scara aia sa iesi pe partea cealalta a tunelului. Ei, eu am citit un Warning mare acolo la intrare, care spunea de boli de inima si epilepsie. Am zis ca n-am, si am intrat. De iesit, am iesit eu, dar mai apoi nu numai ca se invartea totul cu mine, dar mi-a luat-o inima la galop, Mr.Ziki zice si ca eram alb-albastrie la fata... Si imi spune "tu ce-ai citit pe anuntul ala?" - ma uit din nou: "boli de inima, epilepsie, si probleme cu vederea".... Aaah, pai pe alea cu vederea nu le-am vazut, logic!  [batcap] Poate era mai bine sa puna si anunt auditiv, zic. Asa ca de acum nu ma mai prinde nimeni in nici un tunel.

 

Sa stii ca m-am gandit la tine cand a venit la noi o motzata la sleepover, una pentru ca era la sleepover  [:)] , si a doua ca e Welsh.

Mai, daca nu i-am pocit bietului copil numele, nu reuseam neam sa pronuntam o vocala amarata. O cheama Sian, cu accent circumflex pe A. Cred ca stii, nu? Accentul ala face toata smecheria. Mr.Ziki ii zicea ceva gen "Sean", iar eu un fel de "Shee-anne". Niciunul nu era bine, si Flavia dadea ochii peste cap si ne repeta "Siaaan", iar noi reuseam o singura data dupa care ... o psss-iam, o bateam pe umar, o puneam pe Flavia sa o intrebe ce aveam de intrebat... Complicat  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi plac senzatiile tari...in schimb Marcia nu are probleme...

cand am fost in EuropaPark cu Helbi si Bia, ele s-au dat in toate atractiile tari; si au stat mereu in primul rand...au si poze, cu mainile ridicate...si vesele tare..

Cand am ajuns acolo, ne-am dat si noi cu ele, era ca un balon..am urcat cu trenul, era semi-intuneric..dupa ce am ajuns sus, a inceput sa coboare cu o viteza..plus ca era intuneric...am iesit ametita si cu stare de voma...nu mai fac in viata mea astfel de greseli...

Nasuc a fost curajoasa, ea s-a dat peste tot cu fetele...eu si cu Helbi ne-am plimbat cu trenuletul  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, da mi-am amintit. Ziki era cu fata cea frumoasa si chipsuri spiralati.

 

Cica maine iarasi babysitez.

Ah, sa ma laud ce gaselnita am avut!

 

Ne-am bagat in pat la ora 15 si da-i si citeste Lion King. Cum mi se impleticea limba de somn  (sculata de la 6) pe la pagina 30 i-am zis ca gata, restul alta data eu ma culc.

si ea: eu nu ma culc, nu mi-e somn, vreau sa ma joc, si eu ce fac cat tu dormi? si tot asa

 

i-am spus ca trebuie sa stea cu ochii inchisi 5 minute si sa astepte ceasul sa sune ca e potrivit sa sune dupa 5 minute si apoi are voie sa se dea jos din pat, sa ma trezeasca, sa se joace..

Va dati seama ca dupa 20 de secunde era in lumea viselor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia a slabit...nici nu are pofta de mancare....la fel a fost si in Romania, nu prea a mancat....ma dispera cu salata....seara salata, la pranz salata....bine ca nu-mi cere si dimineata salata  [zirea]

 

Mai devreme am repetat pt testul de vineri, de la bucatarie...are de invatat 3 retete de salate, alte cateva retete, toate ustensilele din bucatarie, igiena la bucatarie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am dat niciodata in chestii din astea. Va jur ca nici nu o sa ma dau.

 

fii-mea cu tot raul ei de masina se da, s-a dat in cele mai rele, mai complicate, mai nashpa chestii a caror denumire incepe cu "insane". si nu a avut nimic in afara de creieri zdruncinati si oleaca de rau.

 

sora mea a invatat-o ca dupa ce se da intr-un roller coaster din asta abracadabrant si daca se simte putin ametita sa stea pe vine o perioada.

Eo chestie ce functioneaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

e poza prea mare. Daca reusesti sa mai tai din ea din telefon si sa o repostezi ar trebui sa fie ok

 

Nu vreau sa te dezamagesc dar ai asteptari prea mari de la mine. Nu stiu sa fac asa ceva.

O sa fac alta poza si poate merge, si va mai arat si felicitari ca deastea am mai multe acceptabile.

 

Roxanaz, laura nico, viviana, multumesc! E f relaxant, cand aveti timp incercati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...