Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ioana, nu eu te-m trimis la culcare. Nu as face-o niciodata pentru ca de la inaltimea nocturnalului meu egoism te-as tine treaza pana la masa de la miezul noptii ca sa am cu cine trancani. Ba chiar aseara, dupa citirea mesajului faceam galerie de una singura: nu asculta, nu te du' [:-)))] .

 

ooooops! Mea culpa. Cea cu sfatul bun era Kari [pup], nu ca as fi ascultat/o [batcap]. James Stewart a invins insa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Al meu m-a informat aseara ca primeste 20 de zile de vacanta cadou (asa are 25/an; eu am tot la fel..sunt zile lucratoare), pt ca anul asta implineste 20 de ani de cand lucreaza in armata...mama ce m-a enervat...ok, astea 20 de zile le poate lua incepand de anul viitor; perioada e de 5 ani...daca vrea sa le ia pe toate-o data, imi iau si eu fara plata [pk]

 

Ce misto cu zilele libere! Eu am 32 parca sau 28, trebe sa verific si tot as mai vrea. Pot sa fie si neplatite dar sa pot sa le iau. Insa suntem conditionati de niste deadlineuri si nu se poate intotdeauna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

The shop around the corner, care a inspirat You've gor mail. Originalul are farmecul lui, cu manierismele si politetea de limbaj si cu hainele frumoase. Ce mi-ar placea sa mai fie si acum asa.

 

Astept sa se apropie Craciunul ca sa vad It'd a wonderful life tot cu el- e ca o traditie sa ma uit in preajma Craciunului la filmul ala si sa citesc A Christmas Carol.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Welsh. Mai, daca nu i-am pocit bietului copil numele, nu reuseam neam sa pronuntam o vocala amarata. O cheama Sian, cu accent circumflex pe A. Cred ca stii, nu? Accentul ala face toata smecheria. Mr.Ziki ii zicea ceva gen "Sean", iar eu un fel de "Shee-anne". Niciunul nu era bine, si Flavia dadea ochii peste cap si ne repeta "Siaaan", iar noi reuseam o singura data dupa care ... o psss-iam, o bateam pe umar, o puneam pe Flavia sa o intrebe ce aveam de intrebat... Complicat [:)]

 

Lasa ca nici cu Siobhan -ul vostru nu mi-e rusine :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Ati pregatit floricelele, pupaturile si felicitarile?!  [soricel]

 

Da da, fiica`mea asta perfecta le merita pe toate!  [biz]

 

A fost domnu` sot la prima intalnire cu invatatoarele si a venit numai cu vesti bune, nici un complaint!  [:D] [il]  Au laudat-o ca e mult peste media markerilor, a ceea ce fac si ce se asteapta la varsta ei. Foarte impresionati de cititul ei foarte avansat, de cat de bine s-a integrat, desi pe la inceput voia sa vorbeasca non stop numai ea, o stiu si eu de chatterbox [:D] dar acum a invatat sa isi astepte randul. Ei acum sunt in faza a 2a la litere si le invata pe cele simple, pe cand Sophia deja e la faza a 3a, chiar a 4a, stie sa pronunte si sa citeasca litere mai complicate sau diftongi si triftongi. Stie sa numere pana la 20 si sa scrie in ordine, asta de vreo 2 ani, stie pana la 100, dar na acum vad invatatoarele ce ii poate pielea. Ca la orice intalnire invatatoarele, chiar si educatoarele anul trecut, pun pe hartie impresiile si aveau o foaie acolo unde sa completeze ce mai trebuie pentru developments si au lasat-o goala ca nu au ce sa zica acolo pe ce plan ar mai trebui lucrat. Ba si la socializare sta foarte bine, in comparatie cu anul trecut cand a inceput gradinita si ma temeam de toate cele. I-au aratat pe fise ce si cum fac si unde e clasa si unde e Sophia si daca vrem sa lucram mai in avans cu ea sa avem pe ce. Dar precum nu suntem parinti pushy, o lasam in ritmul ei, nu vrem sa ii bagam pe gat cu palnia litere si cifre. Daca ea e asa avansata numai din ce a prins din zbor, chiar nu imi/ne facem griji in nici o privinta. La cat e de curioasa si la cat ii place sa stie, sa cunoasca, sa citeasca nu e problema. La orice chestie ea intreaba why? chiar si daca accepti si spui yes la ceva?  de ce ai spus da?! [:D] .. si uite asa cu rabdare, nervi pe moatze la mine [:I] a invatat fata de toate! Ptiu ptiu.. 

 

A venit Nick de la sedinta tot emotionat, ca i-au spus invatatoarele: you should be very proud for having such a smart and pleasant girl! [bat]  [^]  Are si de ce, zic si eu ciora sefa, are gene bune si le-a transmis mai departe!  [hippi]  Ptiu ptiu sa nu ii deochi pe perfectii astia ai mei!  [jamaica]

 

M-am laudat destul, ma duc sa imi odihnesc ochii si capul. Maine poate e mai limpede si nedureros. 

 

[vrajitor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...