Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

seara buna

 

 

si la asta semanam? [il]

 

 

si eu si eu. [il]  nu as incerca nici platita senzatii tari. barrr. 

 

 

admirat copii frumosi, mame vrednice si talentate.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

silvi  [flo2]

 

ziki  [flo2]

 

laura  [flo2]

 

mariana  [flo2]

 

strumfi  [flo2]

 

viviana  [flo2]

 

Ioana  [flo2]  (eu te-am trimis la pat, copil neascultator ce esti  [:)]

 

elyda  [flo2]  care sper ca inoata acuma in piscina 

 

 

rufus, am retinut reteta de cartofi.  [flo2]

 

 

io sunt astazi in categoria mamelor care inscriu rateuri. rateuri la bucatarie, am facut o reteta noua 'lasagne arsa'. e foarte simplu de facut, se imbalmajesc toate in cratita de yena (nu de lene, de yena, da?)  apoi se uita in cuptor cam 300 de ani. mancabila? depinde la care rand de dinti sunteti, conform ultimelor postari asteptati sa va creasca dinti de batranete. da da, exista si asa ceva!  [pk]

 

inca una si ma duc. pretiosul meu a cumparat cafea, multa cafea, bag de seama ca in Romania nu s-a auzit de asa ceva. daca ne-ar controla la vama am fi acuzati de contrabanda.  [:-)))]  si ciocloata.....  

la schimb o sa-mi aduc din Romania branza si alte bunatati, chiar de-ar fi sa le leg de masina. 

 

 

ultima, Viviana am gasit sorici la magazinul romanesc. e bun, are gust de sorici, mestecabil, e cam sarat, dar merge. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca stau sa ma gandesc, nu zic chiar un nu hotarat senzatiilor tari. Cu parapanta m-am dat, rafting am facut (no, asta nu stiu daca chiar intra la senzatii tari, da' oricum nu e ceva din activitatea de zi cu zi),  insa in masinarii de-alea nu ma urc, din cauza unor pitici pe creier pe care-i am din copilarie si vad ca nu m-au parasit (poate ma vor parasi cand mi-o creste inc-un rand de dinti  [:-)))] ). O prietena a mamei a avut pe vremea aia un accident cu o masinuta sarita de pe sine, si-a facut fractura de coloana cervicala, adica a paralizat de la gat in jos. Chit ca eram copil si nici nu cred ca intelegeam prea bine ce inseamna asta, am promis ca io in asa ceva nu ma urc niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, lasa omu-n pace. Multa lume din anturajul meu e ferm convinsa ca nu-i nici cea mai mica legatura intre cafeaua din Germania si asta care se gaseste la noi. Io nu-s chiar atat de experta in cafea incat sa pot confirma asta, da' poate o sa ai in jur persoane care cred la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va zic una: pana acu doi ani daca aveam nevoie sa vorbesc cu B fara sa ne inteleaga Pietricica, vorbeam in engleza. Acu' nu mai merge. [:D]  Asa ca in seara asta incercam sa ii zic sa o culce mai repede pe P pana termin eu cu J, in singura limba disponibila: franceza. Na, eu cat de cat mai misc in franceza, uneori mai scap cate un subjonctif de ma pup singura. B intelege cat de cat ca au biroul din Franta cu care mai face sedinte, dar mai mult re'union, projet, date limite nu prea stie cuvinte uzuale. Asa ca eu zbieram din toti rarunchii din usa dormitorului 'culc-o pe Patri ca sa visioner un film pour les adultes'. Intentia mea nu era sa il corup la filme xxx, [:D] ci pur si simplu ceva care sa nu includa Peppa Pig, Mickey Mouse, Anna, Elsa sau alte personaje non-umane. Hmmmm, aveti alte solutii de vorbit fara sa va inteleaga copii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, Marcia are silueta  [:)] si dulciuri mananca, mancare nu prea...dar o sa-si revina ea...aseara mi-a cerut de mancare, cica ii era foame...are o problema cu carnea, o refuza mai mult ca inainte...

 

Cate zile de vacanta aveti, aici min sunt 20...25 nu imi ajung nici mie...mi-ar trebui vreo 50  [:D] cand mai creste copila, as vrea sa reduc timpul de munca la 80%, asa am mai multe zile libere...

 

Si eu duc cafea si cioco in Romania (20-25 kg cafea, 10-15 kg cioco)...si noua ne place mult mai mult cafeaua de aici decat cea din Romania, ni se pare mult mai buna...de cioco nu mai zic (iau marci autohtone, Milka de ex nu mai este elvetiana)...Elvetia e unul din cei mai mari exportatori de cafea din lume (cea preparata)...si plus ca aici cafeaua e mai ieftina decat in Romania...

 

Marcia mi-a spus ca-i place cand pleaca pe intuneric la scoala  [zirea] bine ca se schimba ora in weekend, pt ca mie nu-mi place deloc..

 

O zi faina sa aveti !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu si sotul avem 31 de zile de concediu. Aici e dupa vârsta. Pana la 40 de ani ai 25 de zile. La 40 primesti inca 6. La 50 inca 2 si la 60 inca una. ;) 

 

El are libere multe, ca flex. Lui nu ii face nimeni treaba, sta mult peste program. Noi lucram in schimburi si treaba e comuna, eu nu pot sta peste program ca nu am de ce. 

 

Noi mai comunicam in ungureste :))). Știm amândoi, copiii nu :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, se mai intampla si rateuri. Uneori chiar mai multe...eu am ratat toate clafoutisurile incercate in vara [:D]

 

Strumphy, bravo domnisoarei! Sa aiba rezultate la fel de bune si pe viitor! [pup]

 

Eu traiesc in Ro, intr-un oras mic unde nu se respecta regulile cu concediul. Asa ca eu, muncind in sistemul public, am 25 de zile (dupa 10 ani vechime). Sotul fiind la o firma privata are 10 zile lucratoare- dar patronul e bucuros sa ii plateasca dublu si sa nu le efectueze. Sotul meu le ia si chiar isi mai ia si neplatite, dar alti colegi prefera banii. Si mai au in fiecare an cateva zile de concediu fortat, daca ninge foarte mult sau e viscol puternic.

 

Iar despre senzatii tari- categoric nu! Nu m-am dat niciodata nici macar in tiribombele de prin mamaia sau alte statiuni. Si nici n-am de gand. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...