Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Hmmm...interesant ce zici aqai...nu stiam asta

 

 

daaaa. teoria e buna, mi-am dat seama ca in practica nu mi-am trimis contabila 2 saptamani fara email access in concediu inca :)

 

nu poti sa o tii departe de munca, domnule, tre' sa-i tai accesul de la server. si nu cred ca din motive de frauda, doar din motive de gossip, nu poate sa stea nici 3 zile 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce mai fac domnisorii? Preferatul meu ce mai zice?

 

Multumim, suntem bine. Cu indeletnicirile de toamna, abia asteptam vacanta de o saptamana din nov.

 

La o clasa paralela, are Andu un coleg mulatru.

Ne-a informat intr-o zi: "Azi m-am jucat cu un copil maro"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nuuuu, ai inteles cu totul gesit. perioadele astea de doua saptamani legate si o saptamana fara email sunt legate de fraud controls/ detection si sunt cam standard prin departamentele de risk prin toata lumea., statistic s-a dovedit ca o persoana angajata intr-o frauda este usor depistata pe parcursul a doua saptamani cat timp altcineva trebuie sa ii preia activitatile; la fel si faptul ca persoana nu are voi esa isi acceseze emailul e legata de fraud detection practices. persoanele care nu isi iau concediu legat mai mult de o saptamana sau raman mereu in contact cu munca sunt pe hotspot in capul listei de potential fraud. fiinda au nevoie sa fie in permanenta in control si sa nu intervina altcineva care are potentialul sa detecteze frauda. bancile mai ales au politici foarte clare legate de aspectul asta. e standard la toate seminarele/ cursurile de fraud perevntion/ detection. cu asta incep :)

 

Wow! Asta schimba cu totul perspectiva. Nu stiam nimic din ce ai zis. Multam [flo]

 

Vezi Ella, daca am ras prima nu am ras bine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ai acces la bani sau ai drepturi de a angaja compania in obligatii contractuale? daca ai raspuns da la oricare, esti toast!!! [:D]

 

Nu direct. Is undeva pe la mijlocul lantului trofic, si in ceea ce priveste contractele, si platile. Da' n-am auzit sa se aplice regula asta nici la cei implicati direct.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...