Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Va pun doua link-uri in suedeza, poate merg traduse cu google. 

 

In al doilea link, intrarea spre casa noastră, e exact intre masina gri si cea a politiei. Bărbatul a fost împușcat in partea dreapta a fotografiei. 

 

Cand am ajuns eu acasă era împrejmuită zona si erau acolo polițiștii inca. Eu nu stiam ca s-a intamplat chiar langa casa noastră. Mai bine, ca as fi stat cu frica. 

 

Silvia a auzit împușcătura. De la noi se aud Împușcături de pe pista de trageri, pt sportivi. Dar asta a zis ca a fost mult mai puternica. Apoi a iesit in garaj, si-a luat bicicleta si a plecat la calarie. Exact in direcția opusa, n-a vazut decat ca era lume afara dar n-a avut timp sa vada ce si cum. La calarie a aflat. 

 

Apoi au venit polițiștii in ziua următoare sa vb cu copiii, sa le povestească si liniștească. 

 

Fata, colega Silviei n-a avut voie sa stea acasă câtva saptamani. 

 

Nu stiu cum de nu am povestit, poate nu scriam atunci pe ghețar. 

 

Linkurile: http://www.svt.se/nyheter/regionalt/ost/forskolebarn-och-personal-horde-skotten

 

http://www.svt.se/nyheter/regionalt/ost/knivmans-skador-ej-livshotande

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Doamne, ce bine e!

E casa plina de veselie.

Silvi si Suspi se lasa calariti de Emma. s-au alergat prin casa, s-au pus in 4 labe si au carat-o in spate. Suspi i-a dat sa manance in timp ce eu i-am spalat ciorapeii si chiloteii (nu am avvut altii de schimb).

Acuma astept ora 21 cand o preiau, rugaciunea, povestea si nani.

 

Ii place sa-si spuna rugaciunea si pentru ca e stangace ca sa fie sigura ca nu greseste se inchina cu ambele maini.

 

BTW am facut chiftelute si am lasat-o pe ea sa amestece carnea, sa le formeze si sa le dea prin faina.

spre deosebire de fii-mea la aceeasi varsta nu a facut pic de mizerie. 

Nici nu si-a scuturat mainile pline de carne, nici nu a sulfat in faina, nici nu a imprastiat-o pe jos sa patineze.

A spalat si farfuriile si cele de la pranz si cele de seara si bolul in care am invartit carnea pentru chiftele.

 

Eh, are totusi 5 ani jumate, sa nu credeti ca nu am mai luat la mana farfuriile.

 

[:-)))] scrisesem "nu am mai luat la mana vesela", am sters pentru ca se intelegea ca "nu am mai luat la mana vesela".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua ne-au spus ca au grija de sanatatea noastra [:D] chiar o sa ma interesez (am pile la HR)...dar daca nu ma insel, e regula pt Elvetia, nu numai pt banci...

la noi in departament nu ai ce frauda (suntem front-office, dar nu lucram direct cu clientii, nu avem access la baze de date, nu suntem investment banking..cei care lucreaza cu clientii si au bazele de date sunt controlati si para-controlati)...eu sunt cum ar veni single player, asa ca atunci cand lipsesc nu are cine sa-mi faca jobul...si n-a murit nimeni pana acum...

nu ai cum sa-ti citesti mesajele de la job in vacanta decat daca ai blackberry (care la sf.anului va disparea la noi, pt ca nu mai sunt sustinute) sau good for enterprise pt smartphone...eu am good si citesc mesajele in vacanta daca am chef...in cele 2 saptamani de block-leave nu citesc insa nimic...in rest, ma mai uit pe mesaje si le sterg pe cele inutile...dar de muncit nu muncesc...daca e vreo urgenta, imi pot trimite sms pe mobil...in aproape 9 ani insa, nu s-a intamplat sa ma deranjeze in vacanta...

laptopurile nu avem voie sa le luam in afara tarii; de fapt ai voie, dar doar daca ai o derogare (data de Legal&Compliance si care se obtine ft greu)...altfel no way, pt ca se vede imediat de unde te-ai logat si ai probleme mari...

 

Regula la noi spune ca ai voie sa-ti citesti mesajele in cele 2 saptamani de block-leave (daca in ele nu e inclusa saptamana aia cand nu ai voie sa citesti mesajele), dar nu ai voie sa iei decizii.

 

Noi avem periodic teste de la Legal&Compliance  [zirea] cam de 4 ori pe an cate 4-5 teste o data.

 

Si ne mai trimit e-mail-uri ca teste, sa vada cum reactionam (adica daca le deschidem..de obicei te trimit pe un link si iti spun sa dai nu stiu ce parola)...daca pici de 3 ori testul asta, trebuie sa faci nu stiu ce cursuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, copiii spuneau ca au crezut ca e cineva mascat de Halloween, ca e o gluma, ca e un profesor, voiau sa il fotografieze...e prima chestie de acest gen in Suedia. Cica e atac terorist extremist. Desi spun in acelasi timp ca nu au dovezi ca ar avea legătura cu grupări extremiste. Dar ca pe FB ar fi persoane care ar lauda atacul. 

 

In ultima vreme s-au dat foc la cateva locații pregătite sa primească imigranți. Erau goale sau s-a descoperit focul din timp si nu au fost victime. Europa devine tot mai extremista...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copila a avut azi test la mate neanuntat....simplu...10 exercitii, cu adunari, scaderi, inmultiri, impartiri...ordinea operatiilor de fapt...exercitiile erau lungi...si domnisoara a luat 5-6, pt o simpla greseala...la ultimul exercitiu face toate inmultirile, impartirile si la final, 65+12-5 fac 75  [batcap] cica 65+12=80  [zirea] s-a facut singura toanta...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...