Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

viviana, ce dulce e finuta ta.  [il]

 

 

Laura, cred ca cel mai bine e sa discuti deschis cu colegata, altfel se aduna frustrarile. bafta iti doresc.  [flo2]

 

 

 

cand am avut pisica, eram in Romania inca. si ptr cateva saptamani am detinut o pisica mica si blanoasa, frumoasa tare. copii mei o faceau acordeon si o aruncau in sus cand o prindeau. cateodata biata pisica, satula de jocurile lor nebune se ascunde sub pat si abia-abia o scoteam de acolo. luiza si-o punea dupa gat ca un guler de blana. uneori statea pisica, atleori o lua la sanatoasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nush daca am mai povestit ce reactie au ai mei cand vad copii (nu ca asta s-ar intampla prea des). Se uita la ei de parca-s din alta specie. Cu teama si cu mirare, de parca ma intreaba unde-am gasit specimenele astea si ce cauta la noi in casa. Turbo mai ameninta din cand in cand ca vine la mine sa se joace cu pisicile, si Yagmur moare de ras cand il aude, fiindca asta inseamna ceva de genul: io scotocesc in toata casa si gasesc una din pisici (de obicei pe Maxy, ca Mianna se stie ascunde mai bine [:)] ) si il iau in brate, il tin bine, copchilu' mangaie diverse parti anatomice, de genul labute, burtica, nas, motanul sta incordat, io intreb daca ajunge, si eliberez fiara, care fuge ca din pusca sa se ascunda undeva unde sa nu-l mai gasesc [:-)))] Inca n-am incercat sa inchid o pisica si-un copil in aceeasi camera [:)]

 

Mianna, nu stiam ca ai o tiza! Si inca atat de aproape de tine :)

 

Noi in vizita la verii lui B. Pisicile lor se ascundeau in dulapul de vase din bucatarie, fiindca usa nu se inchidea bine si stiau ca se pot strecura la intuneric. Dimineata cand tasnea matza in dulap si se auzeau toate oalele zornaind, verii stiau ca ne-am trezit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mianna, nu stiam ca ai o tiza! Si inca atat de aproape de tine :)  

 

Ca sa ramana scris pentru posteritate: intai am fost io Mianna (pe forumuri), si apoi ea. Am fost tare incantata cand am putut sa folosesc numele asta, ca-mi placea tare mult, si pe vremea aia nu ma recomandam "Mianna" ca acum  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, sper ca nu te superi daca iti spun ca nu te recunosc deloc, da' deloc, in felul in care reactionezi vizavi de Suspi... parca iti pierzi tot echilibrul care in general te caracterizeaza. Nu era un gest firesc ca Silvia sa-i imprumute telefonul ei - sau mai bine zis unul dintre telefoanele ei, ca-s convinsa ca mai are cel putin inca unul - ca sa poata tine legatura? Mi se pare ca te-a deranjat mai mult faza asta decat atunci cand a aruncat cu telefonul dupa el. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana  [flo2] si  [pup] . 

 

Mianna wooow, de data asta pe cine ai dat pe spate cu gombotii? Un împrăștietor de fluturași? ;)

 

Pisicile ce cresc cu copii nu se tem de ele, dar nici nu ii agrează. Morgan a mușcat-o pe Silvia de cap de răzbunare. Si mușcat apoi si zgâriat cu duiumul. Cat era mai mica, desi avea 6 ani cand l-am luat si am zis ca pricepe ce si cum, am amenințat-o ca il dam daca nu il lasa in pace. Ea saraca voia doar sa se joace, ca si cu un pisoi de plus :). 

 

Viviana, nu vad de ce te-ai suparat ca Silvia i-a împrumutat Samsungul lui Suspi. Mie mi se pare normal ca a facut asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am tras o tura de plans si incerc sa ma linistesc sa adorm. Julia e sub media de greutate. La doua luni era pe medie la greutate si substantial peste medie la lungime si eu ma consolAsem ca e lunga si normal ca nu avea de unde sa fie grasuna. La trei luni deja cazuse sub media de greutate si nu se mai justifica prin lungime, ca si aia era pe medie. Acum e la fel, sub medie la greutate si pe medie la lungime si ar trebui sa ia 500g in 20 de zile ca sa ajunga pe medie, ceea ce nu e realist. Deci merge cu deficit de greutate.

Noi si bunicii suntem carnosi, nu stiu de la cine ar avea gene de silfida. Ea arata dolofana si e vioaie si simpatica si inainte sa credeti ca am luat-o razna de tot sa ajung la ce ma doare: in seara asta i-am dat un biberon de 90ml si l-a ras dintr-o suflare.   Si temerea mea e ca nu a crescut pentru ca nu e lapte suficient sau nu iese suficient de repede si de fapt ea ramane semi-saturata. Si in loc sa o ajut cu laptele meu mai mult fac rau. Stiu ca bibe se mananca mai repede decat san dar nu ma asteptam sa il manance pe tot dupa ce mai avusese o masa de san cu 1,5 ore inainte. Si o compar cu P care nu a fost niciodata un model de grasime dar macar tine media la greutate. In fine, nu stiu cum sa verific daca e ceva in neregula cu laptele (cantitate, calitate) sau pur si simplu ea e mai micuta si asta m-a suparat tare de tot in seara asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, nici gand, Serena are aproape dublul punctelor ei (6580 fata de 11285)

nici nu ar merita sa fie nr. 1 - un numar 1 trebuie sa aiba macar un grand slam castigat. dar la fete s-a mai intamplat asta (Azarenka si Wozniacki)

 

Mihaela, succes Dianei la examen!

Azarenka a castigat 2 Australian Open-uri, deci a fost un no 1 cu Grand Slam :))

Cred ca Jankovici a mai fost fara grand slam castigat, Dinara Safina... Plus Wozniaki pe care ai pomenit-o si tu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...