Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Doar sa va zic Hello!!!

 

 

.. si plec sa fac valiza, plecam in vacanta, cu trenu` din Franta... adica la castel  [:-)))] aka soacra!  [pk]  

 

Abia astept sa stau la gura sobei ca matza, sa nu fac nimic, sa ma relaxez cu un pahar de vin/sampanie in mana si sa aud cum pocnesc lemnele si sa simt mirosul de lemn ars  in semineu...  [il] sa nu mai zic de rasfatul culinar din partea soacrei!  [biz]  Sophia asteapta sa se joace in camera cu jucarii si sa mergem la plimbare in parkland, sa hranim ratele si gastele si sa ne plimbam prin padure. Yay.. abia astept sa vad si culorile toamnei pe domeniu, ca nu am fost niciodata toamna, doar vara, iarna si primavara! 

 

 

La facut valiza, sa nu uit de wellies&raincoats!  [bat] Dupa picnic o culegem pe Miss din parcul de langa scoala si apoi directia frig, adica Nord! [:D] 

 

[dra]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi [flo2]  si da, aici notele sunt de la 1 la 6; maxima e 6...in Germania e pe dos, tot de la 1 la 6, dar maxima e 1  [:)] aici se scade 0.5 punct la orice greseala...mi se pare exagerat, dar nu avem ce face...si sincera sa fiu, nu ma intereseaza notele...ea se stresa aseara ca a gresit din neatentie...

 

Marcia are 42 kg la 1.64m...dar nu e slaba...adica are picioare normale (si lungi, de nu se mai termina), fund normal, nu i se vad coastele...dulciuri mananca din cand in cand, desi avem in permanenta ceva dulce in casa...sport nu prea face, doar sporul la scoala si inotul, calaria...plus mersul pe jos la scoala si inapoi (3 zile pe saptamana de 4 ori)...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergem duminica la matusa elvetianului, in partea italiana...fara copila, ca nu vrea sa ne insoteasca...are de repetat pt testele de saptamana viitoare si de facut lectii  [ph34r]

 

In drumul zilnic spre casa, merg la un moment prin padure...ieri admiram copacii...atat de fain jocul de culori...as fi facut poze, dar nu am unde parca..poate fac duminica pe drum..pt ca si peisajele din partea aia sunt faine, munti cu lacuri si paduri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Drum bun si vacanta frumoasa Strumpitza si felicitari pentru impresionatul doamnelor de la scoala. Ai incredere in fata ta.

Ella tu ai vacanta atat de des ca la fiecare capitol ar trebui sa fie o urare de Drum bun penru tine. Just in case [:)]

 

Ioana, manaca bine, odihneste-te si o sa vezi ca va fi mai bine. Eu am avut doar la cea mica astfel de probleme din cauza ca eram extenuata. Dar lapte praf a primit spre 8 luni parca. Doar pe mijlocie am intarcat-o fortat pe la 15 luni dar era in scadere de trei luni consecutiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphitza ce idilica imagine acolo la gura sobei. Sa va tihneasca vacanta si sa ne pui si noua poze sa ne bucuram cu tine!

E departe de Londra?

 

Viv ma bucur tare ca prichindica va umple casa. Destul de des inteleg ca o ai in grija. Asa este, un copil e o fericire in casa.

Daca ai spus pe undeva, eu nu am prins... daca e ceva delicat poti sa nu raspunzi. Parintii copilei sunt ok? Poate le spui intr-o zi ca nici nu stiu ce pierd... daca au alte treburi "importante"

 

Mihaela_s ft nasol Am avut zilele trecute un feroviar roman care lucreaza de multi ani in Suedia. A venit sa ne prezinte un sistem de conducere electronica a trenurilor.

Ne spunea ca Suedia are bratele deschise emigrarilor din toata Europa, inclusiv Europa de Est.... in locul emigrarilor din Africa.

 

 

Discutie de seara.

Eu catre Andu: "A ramas stabilit ca imi arati caietul cand scrii - mama-. Ai scris?"

El: "Da, am scris" Eu: "Si imi arati si mie?"

El: "Nu chiar acum, cand o sa scriu si -tata-"

Teo intervine: "Andule, cred ca o sa scrii - porc - inainte de-a scrie -tata - "t" ul se face pe la final de an "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

"Un profesor a întrebat: „Cum se poate scrie 4 în 5?”

Studenţii la Medicină au răspuns: „Asta-i o glumă!”
Studenţii din Cercetare au răspuns: „Imposibil!”
Studenţii la Management au răspuns: „Nu am găsit soluţia pe Internet.”
Studenţii la Inginerie au răspuns: „F(IV)E.”

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, multumesc  [:D]  as vrea eu sa mai am vacanta, dar pana la anul nici o sansa...ok, in decembrie cateva zile...dar alea nu se pun, ca stam acasa, la gura sobei...

Plecam insa pe 6 noiembrie la nunta, revenim pe 8 (deci 1 zi de vacanta, ca weekend-ul nu se pune)...de-abia astept sa dansez; nu am mai jucat la o nunta din 2002 (eu sunt genul care joaca hore, sarbe, nu pot sta pe scaun la nunta)...Marcia e domnisoara cu florile...si cu parul albastru  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia nu a avut azi test la gatit, cica sapt.viitoare  [zirea] dupa ce 2 seri ne-am stresat cu invatatul retetelor si al ustensilelor din bucatarie..nici eu nu stiam cum le cheama pe toate, cu ocazia asta le-am invatat...a mai avut test la germana (ceilalti l-au dat inainte de vacanta, dar ea a lipsit in vinerea respectiva) si o dictare...ar fi trebuit sa aiba si testul la franceza, dar profa stiind ca mai au 2 teste, l-a amanat pe luni....asa ca maine mancam franceza pe paine  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...