Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

hi hi hi, m-am bagat la somn mai devreme si ce-am visat.... ca  a murit soacra. si nu era chiar moarta, deschidea un ochi sa se uite la mine. barrrrr.  [alcool]

dar eu sunt genul care nu dau importanta viselor. cred ca ele vin din subconstientul care e treaz chiar si cand dormim. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mihaela, barca din visul meu era mare... frumoasa, chiar luxoasa. 

eu nu stiu sa inot si am teama de apa. cu toate astea am facut multe excursii cu barca, dar barci mari. o singura data am prins valuri si atunci am cerut imediat sa ne intoarcem la tarm, eram atat de ametita ca abia ma tineam pe picioare. pe atunci nu aveam morbus meniere. 

 

 

 

sa nu credeti ca doar am dormit astazi, desi vremea la somn si lenevit indeamna. 

pretiosul ma rugat sa fac covrigi polonezi si trandafiri ptr colegi, maine au teamtag. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acasa la mama si tata, cateodata si cu  bunica-bona, pe covor in fata sobei. ma gandeam sa ma fac fochista pe atunci.....  [:-)))]

in Bucuresti, in centrul capitalei aproape, care atunci nu era asa cosmopolit si ultra-scump ca astazi. casa era mare, cu tavane inalte si sobe mari de teracota. avea un etaj si o mansarda, plus o pivinita locuibila la nevoie. casa a fost a bunicii,  din partea tatalui. 

Mai exista casa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela_s, cum e cu stirea asta?

 

"Circa o mie de copii refugiaţi, neînsoţiţi de părinţi sau rude, au dispărut în ultima lună dintr-un mic oraş din Suedia. Trelleborg, un mic oraş din sudul Suediei,  primeşte săptămânal mii de migranţi din Germania. De la începutul lunii trecute, aproximativ 1.900 de copii au sosit în oraş fără părinţi sau alte rude. Peste jumătate dintre ei au părăsit ulterior zona fără să anunţe autorităţile, deşi au primit locuri de cazare, relatează Thelocal.se."

 

Stirea am citit-o si eu, apoi am citit si explicatii la ea: copiii astia nu sunt de 3-4 ani, ca nimeni nu ii ia de la parinti la varsta aia. Sunt copii de 15-19 ani, care am inteles ca ar fi fugit de la casele unde au fost cazati. Nu se stie de ce, dar probabil li se va da de urma. Insa mi-e greu sa cred ca numarul e atat de mare...doar nu aveau cum sa se cunoasca intre ei si sa se inteleaga...caut stirea in suedeza sa vad cum e. 

 

Edit: am recitit, e o stire scurta si nu da detalii. decat ca eventual acesti copii care ajung in Trelleborg, venind cu vapor din Germania, sa aiba rude in Suedia si de aceea sa plece mai departe. E haos cica acolo, numarul celor care vin e foarte mare si nu au cum sa ii supravegheze. Ii inregistreaza, le dau un loc unde sa doarma, de mancare si apoi ar trebui sa astepte sa primeasca actele de refugiati. Dar probabil nu au incredere in autoritati, si pleaca. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit!

 

Am uitat cat e de frumoasa toamna, doamne ce frumusete! Mai intai am iesit cu W, sa mergem la mare cu el pt prima data. Am trecut printr-o padure intai. Era atat de emotionat/excitat ca l-a apucat diareea. Ne-am speriat, Silvia stresata ca face Parvo, ca norvegienii nu vaccineaza ca ei nu au boala, iar noi l-am vaccinat abia saptamana trecuta, era putin isterica :). I-a trecut pana la urma diareea si ne-am bucurat de bucuria lui. Voia sa prinda valurile, latra la ele, s-a "balacit" in nisip si in apa si iar in nisip, era in extaz. A adormit ca un prunc pe drum inapoi :)

 

Apoi pt ca era atat de frumos, am dus-o pe Silvia la calarie si eu am dat o tura pe un alt mal de mare, unde fusesem in primavara, cand Ovi era accidentat. Acolo mi-am gasit linistea in vremea aceea. Acum am vrut sa revad locul, a avut un alt impact asupra mea. M-am plimbat in liniste, era ceva lume la plimbare, la picninc, eu mi-am vazut de poze :). Superb, superb!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de ginecologi barbati...cand eram studenta, prin anul 3, am simtit o galma la un san. Ma si durea putin si speriata am intrebat-o pe mama ce sa fac. Era la inceput de ani '90. Nu existau tomografe, ecografe sau alte aparate. Cabinetele particulare abia se deschisesera, probabil ca faceau ecografii la bb in burtici, dar nu stiu. Mama m-a sfatuit sa merg la un cabinet particular ginecolog, la unul din ginecologii buni ce ii stia ea, unul care iesise la pensie. M-am dus, nu stiam in ce consta controlul. Dupa ce m-a intrebat una alta, ginecologul ma roaga sa ma dezbrac de bluza si sutien, si imi spune ca ma va "pipai" pe sani, sa vada ce si cum :). Cred ca era si el putin rusinat, a durat putin controlul si mi-a zis ca e un nodul ce se absoarbe, nimic ce sa ma ingrijorez :). 

 

Pe Diana am nascut-o cu o femeie ginecolog, dar numai pt ca ne era prietena de familie, apoi pe Silvia cu un barbat. In Suedia am avut parte de femeie ginecolog, aici la nastere asista numai moasele, un medic merge in caz de complicatii sau cezariana. Dar la noi pe ginecologie eu stiu numai femei :). Cred ca este si un barbat, parca...

 

Fetele care ati facut armata ca studente (daca e cineva), va amintiti de controlul rusinos de graviditate/virginitate? Eu l-am scapat, ca eram pe ciclu, dar a trebuit sa demonstram asta, brrrrr....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...