Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

 

eh, doctorita asta mi-a spus ca in 90% din cazuri fetel mostenesc constitutia de la bunica din partea tatalui.

Fereasca sfantul.Soara-mea e un dop de 1.50,cracanata,cu picioare scrte si grasa dintotdeauna.

 

De aia facem noi mult sport.Constitutia nu o ajuta pe eva(eu am avut si 120 kile si tot proportionala eram...asa ca ne bazam pe ajutorul sportului...inotul dezvolta mult,o sa faca si baschet(ii place,la fel sansul o obliga sa stea in pozitii corecte,de lebada....spate drept,abdomen incordat....ii aranjeaza tinuta cum s-ar zice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu tiu cu cine seman,dar vergeturi sau celulita n-am.si am avut oscilatii mari de greutate.Si nu-mi atarna nimic.Cred ca semna in partea tatalui meu mai mult,am aceeasi constitutie atletica ca toate surorile lui.Insa cea mai mare dintre ele a murit la 90 de ani.

 

A fost cutremur cumva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am uitata sa va tin la curent cu evolutia unghiilor false. Of course ca si le-a facut negre. si arata chiar bine.
mesajul asta imi place! [:)]

 

Imi pare rau pt sora ta...nu stiam. :(

 

De partea cealaltă a Oceanului, prietenul surorii mele a avut un accident. Nu pot da amanunte. Decat ca sora mea l-a descoperit, urla de durere, a chemat 911 urgent. Nu isi amintea prea bine ce s-a intamplat, contuzie la cap, piciorul zdrobit in jurul gleznei, mana rupta si ea. Mana e ok, piciorul e operat dar mai urmează, marti.

Sora mea e in permanenta cu el, in spital.

 

Ma intreb ce vesti bune as putea scrie...Diana a fost azi la mama si la matusa mea. Era bucuroasa, ca e acolo. S-a dus in Ro sa stea cu tatal ei si cu familia, dar ei nu sunt acasă pana la ora 16-17, tatal ei vine dupa 20, mănâncă, se uita la tv si se culca. Lumea e stresată, nu au bani. I-a zis ca nu o poate duce in aeroport in Budapesta cand vine inapoi, ca nu are bani de motorina. In condițiile in care face 26 de ore așa, pana acasă. Trebuie sa plece seara la 22 cu microbuz, sa doarma pe microbuz 6 ore, la 4 dimineata e in aeroport, avion pana in Copenhaga, tren pana in Oskarshamn, vapor pana in Visby. Ajunge la 12.30 noaptea in port.

 

I-am zis ca pun eu banii de motorina, numai sa o ducă cu masina. Biletele le-a platit ea, integral. Tatal ei ii promisese ca ii cumpara bilete, n-a facut-o. Ea n-a mai vrut sa aștepte, stia ca exista riscul sa nu primească banii inapoi. Dar nu s-a gandit ca nici măcar la aeroport nu o va duce. E dezamagita, suparata. Ar fi putut sa stea acasă, cu banii in buznar.

 

Vreau sa scriu si vesti bune, chiar vreau!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uuuf, Mihaela... [flo2]

 

Io mi-am plantat mama la coafor (pt permanent, deci dureaza) si bantui prin oras dupa cumparaturi si alte mici maruntisuri. Nu-s obisnuita cu magazine care inchid asa devreme (unele chiar la 15.30, altele la 17, maxim 18). 

 

Acum stau la o terasa, intr-un balansoar, cu un mousse de ciocolata si un fresh de portocale si morcovi. Aici e soare si frumos (ma rog, a fost, ca imediat apune). Peste vreun sfert de ora ma duc s-o recuperez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, o îmbrățișare! [hug] Dacă îi dai tu banii de motorină tot nu o poate duce la aeroport? Îmi pare rău de Diana că e dezamăgită. Iar partea cu atacurile și amenințările din școli îmi dă fiori. N-am copii, dar nu știu cum aș sta știind că e o situație din asta...

 

Eu tot la munci, de abia aștept să închid bolda [:D] (bolda = prăvălie în unele zone din Ardeal).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună dimineața și de la mine! Viviana, referitor la fonduri: există fonduri cu risc mai mare (deci și cu posibilitate de randament mai mare) și fonduri cu risc mai mic (randament mai mic). Fondurile cu risc mic investesc de obicei în obligațiuni / titluri de stat. Fondurile cu risc mai mare pot avea o cotă de investiții pe bursă. Fondurile astea au un randament ceva mai mare decât simplele depozite. Dar (că există și un dar): - nu garantează nici un randament - sumele depuse nu intră în schema de garantare a depozitelor

 

...si nu ai control asupra investitiei. Investeste fondul acolo unde crede si de asemenea mi se pare ca fondurile nu au acces la toata bursa.

Doar vezi daca fondul mutual a facut profit sau nu.

 

Este totusi o metoda buna de a investi pe piata financiara de azi cand depozitele in banci ofera dobanzi aproape de zero.

 

Titlurile de stat variaza atat de putin, aproape ca un depozit in banca pe termen lung.

 

Dar oare pe ce piata financiara investesc fondurile astea ? Pe cea romaneasca (exista bursa romaneasca ???), pe cea europeana, pe cea japoneza (am inteles ca e foarte puternica bursa japoneza), pe cea americana ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaelaS ce mai e e nou cu scolile? imi pare rau ca s-a dus oaza de liniste de pe insula voastra....pacat.

 

Ioana, ai mare noroc ca Roxana e aici sa te sfatuiasca. Roxana   [flo2] .

 

eu am fost copil nascut premature  la 7-8 luni,  de 1 kg si 700 gr. care nu putea sa inghita. ce grafice...ce numere..nici nu eram pe graficul lor...spunea mama cca abia manccam citeva grame de lapte , ca daca ingiteam mai mult vomitam totul...si cu toatea stea...acum sunt aici sa iti spun ca fac 45 de ani,iar kg le tin la secret. [:)]

 

eu ass zice sa nu renunti la san, cat maninca, maninca...dai des si gata. William nu sugea mai mult de 1 minut fiecare sin iar dupa 6 luni I-am dat supliment ...dar desigur cu mutrele lui ca nu vroia biberonul, assa ca I-am dat lapte ccu lingurita.

am continuat sa-I dau sin pana la 1 an.

era ok  ccind era mic...acum e scobitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...