Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

kari...maine am in plan sa facreteta aia..."aple...pe...rose"...trandafiri la tava mai pe limba mea.

 

as minca cornulete umplute cu magiun de prune si nuci...

 

...ce ispite sutneti pe aici, nu mai poate omu sa dea o pagina la forum ca iar da peste bunatati...glumesc...continuati...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daniela, da, asta sper si eu, sa o poată duce tatal ei le Diana, chiar daca platesc eu motorina. 

 

Miercuri zboară Diana inapoi. 

 

Mada e clar ca nu au bani. Problemele sunt multe si poveștile lungi, eu n-o sa expun aici ce si cum. O sa spun doar ca atunci cand cineva promite ceva, ar trebui sa se tina de promisiune. Sau daca nu poate, sa nu promită. Si sa se întindă cat e plapuma. 

 

Kari da, suntem ok, n-a fost nimic, decat alarma falsa...

ah ce de bunătăți acolo, salivez de numai! In we asta sunt libera, trebuie sa fac si eu bun de mancare :). 

 

Ioana chiar am vb cu sora mea azi. E ok prietenul, atat cat poate in condițiile date. L-au mutat de la intensiv pe sectie, nu mai are unde dormi ea si merge acasă seara, ii e greu ca are de condus 40 km. Dus. 

M-am aflat ca are si fractura de craniu, langa ureche si ii țiuie urechile. Stiu ca va trece dar e cumplit, a avut si Ovi dupa accidentul din Thailanda. Mai are o operație de trecut. Dar va fi bine dupa recuperare, nu are dureri si nu ia calmante, asta e un lucru bun. 

 

Despre accident: e o poveste lunga si complicata. Nu pot sa scriu pt ca stiu ca surorii mele nu ii place sa isi expună viata in public. E din respect pt ea. L-a gasit in drum, in mijlocul drumului. Mai multe detalii nu pot da. 

 

Ma bag in pat, sunt tare obosita! Somn usor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.....m-am trezit asa de dimineata ca sotul meu merge la ghebe cu....nu stiu...unul din prietenii lui.

 

Eu il las pe ala primul sa manance ghebele....si maine o sa manance si R.Eu nu agreez ghebele asa ca.....

Azi am program administrativ,apoi o sa il car dupa mine sa-si dea cu parerea daca mi-ar sta bine cateva bluze si altele....nu de alta dar am ramas fara haine.

Imi sunt largi si s-au mai matuit,e necesara repede o reinnoire de garderoba.Si cel mai bine se pricepe el,are gusturi foarte bune.As vrea sa gasesc ce-mi place,insa greu.daca nu o sa-mi cumpar materiale si merg la o tanti sa-mi faca rochii si bluze...

 

M-am saturat sa alerg ca nebuna si degeaba.Din cauza ca la bust sunt marimea 50 iar in rest 42-44 nu gasesc mai nimic.

 

Si daca gasesc trebuie sa le modific,ori sunt largi ca naiba ori cad aiurea....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața! M-am trezit sa il duc pe W afara si m-a pălit mirosul cum am deschis usa dormitorului! E prima data cand face tot in casa, si nu i-am mai pus peepad ca nu făcea. Așa ca l-am scos si a mai facut cateva Porții si afara, nu ma mir săracul ca n-a mai putut. 

 

Asadar am curățat, cu el alergând in jurul meu ca e nebun dupa cârpa de șters pe jos, ar morfoli-o non-stop :). E cuminte cand ii spun sa stea, cu asta ma salvez. Desigur ca nimeni din casa nu s-a mai trezit la ora asta...

Apoi i-am facut baie, acum e in țarc si eu mananc un bol de cereale. Voiam sa ma mai culc dar mi-a sărit tot somnul dupa atâta activitate :). 

 

Ioana don't worry, eu spun cat pot si nu sunt supăracioasa. :) Adaug doar ca a fost un atac, putea muri. Si e implicat si copilul lui, un băiețel de 4 ani, care a vazut tot. El nu a fost in pericol, dar a vazut. 

 

Mada, așa e, se repara. Problema e ca a fost atac, putea muri. 

 

Otilia e adevarat, vestea buna e ca suntem toti ok. 

 

Si aseara mi-a scris Diana ca o duce tatal ei la aeroport, rezolva si cu banii. Au apărut si veștile bune! :)

 

azi nu avem nimic in plan. E vreme buna, o sa iesim la plimbare undeva pe un mal de apa, eu o sa fac mancare si cam atat. Se intuneca la 18 si e ultima zi caci de maine va fi la 17...vine perioada cea mai întunecata si abia astept sf de Noiembrie cand lumea isi luminează casele de Advent. 

 

Sambata frumoasa tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu cartofii lui Rufus....am mai adaugat cate ceva....oricum a iesit ceva ca am pus si ce mai aveam in frigider...adica a iesit eva bun si noroc ca aveam rozmarin macinat in casa.....altfel ar fi greoaie mancarea asta..cartofi ceapa ulei...insa rozmarinul si boiaua picanta taie greutatea si e chiar faina.Oricum e bomba calorica in combinatie cu cascavalul...si am ras si un pic de parmezan.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

silvi, cum mai esti? cand trebuie sa vina bebe 2? ce-as manca un peste de la Tulcea. daca ii spun la barbat ca esti din tulcea, nu se lasa pana nu dam o fuga sa cumparam peste. un vis de-al lui este sa stea in Delta doua saptamani si sa manance numai peste.

 

Deja m-am obisnuit cu contractiile, nu mai intru in panica. Normal ar trebui sa vina de Craciun dar sigur va veni mai repede. Dr. A stabilit ca termen final 16 dec...dar nu am stabilit inca.

Daca aveti timp, cu mare placere va astept la Tulcea. Da sa stii ca noi nu avem in familie pescari, ai nostri sunt cu viile si vinul. Noi mancam peste de la pescarie si foarte rar de la pescari cand merge socru la Parches, unde tine oile.

In delta nu cred ca rezista 2 sapt. Fie stai la un resort, unde ai toate conditiile dar preturile sunt f mari, fie stai la pensiuni/localnici si nu rezisti prea mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

silvi, cum mai esti? cand trebuie sa vina bebe 2? ce-as manca un peste de la Tulcea. daca ii spun la barbat ca esti din tulcea, nu se lasa pana nu dam o fuga sa cumparam peste. un vis de-al lui este sa stea in Delta doua saptamani si sa manance numai peste. 

Asta e si visul meu. Sa ma plimb pe dunare, pe canele, prin stuf, sa admir enotii si dropiile, ratele salbatice si zeci de specii de zburatoare (ma rog, fara tantari), sa culeg raci... sa mananc ciorba de peste facuta de pescari cu apa din Dunare. 

 

Ah, si daca imi spune cineva ca  mi-a gasit crap din ala sarat si uscat de nici musca nu sta pe el nu ma las pana nu il am atarnat in balcon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...