Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In Spania am fost cat eram in Ro. In 2006.   Am zburat Budapesta-Madrid, am stat 2 zile sa vizitam. De acolo am închiriat mașini. Am fost mai multi: noi 4, mama, sora, prietenul ei, matusa. Baza am avut-o in Torre de la Horadada, unde am închiriat o casa. 

 

Citisem de Benidorm si de Terra Mitica si am fost o zi acolo. In alta zi am mers la Aqualandia, tot in Benidorm, e superb si acolo, ne-a prins noaptea pana am iesit, nu ne mai săturam. Daca si mama s-a dat in nebunii :)). Matusa nu mai tin minte :). 

Am fost si la plaja la Benidorm dar era prea aglomerat. In general mergeam la plaja de la Torre dar am fost si la La Manga, acolo e superb de tot! 

 

La întoarcere am mers in Barcelona, am stat 3 zile. De acolo am zburat inapoi in Budapesta. 

 

Voi pe unde v-ati gandit sa mergeți? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca sunt mai multi pasionati de delta. Poate faceti o intalnire si prin zona. Daca nu ma insel rall, roxana, danielag oricum sunt aproape.

 

Mihaela, ma bucur ca totusi nu sunt vestile chiar rele si recuperare rapida baiatului!

 

Viviana, multa putere sa fii langa sora ta daca situatia se inrautareste!

 

Eu am fost la cumparaturi -mancare, diverse pentru casa, i-am luat si crinei niste ghete si deabia astept sa ajung acasa ca mor de foame. Il asteptam pe sot in masina ca a intrat" o fuga" la dedeman sa ia nu stiu ce silicon...ghete am vrut si pentru mine, ceva fara toc, sa mearga cu tinutele mele burtoase, dar nu am gasit. Cred ca ramane sa iau din constanta sapt viitoare!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie cum se face ciorba radauteana adevarata?

Moi. 

Vreo 4 piepti de pui intregi cu os si piele. 3-4 morcovi, pastarnac, 2 ardei grasi, 1 ceapa. 

Le pui pui la fiert intregi cam in 5 litri de apa. Sare, piper dupa gust.

Dupa ce s-au fiert scoti carnea si legumele.

Pieptul de pui se taie fasii ca la ciorba de burta se pune inapoi. Se mai da un clocot. 

 

In timpul asta iei 4-5-6 galbenusuri le amesteci cu vreo 200-300 grame de smantana grasa. Pisezi ca la mujdei vreo 4-5 catei de usturoi. 

In ciorba abia stinsa adaugi astea de mai sus. Pui otet dupa gust.

 

Tips: 

1. eu intotdeauan am la indemana niste gogosari murati si tai cateva feliute patratele mici si le adaug in ciorba.

2. poti pastra un morcov, il dai pe razatoare, il calesti si il arunci cu ulei in care l-ai calit in ciorba, la sfarsit - ca prinde o culoare draguta.

3. cand fac ciorba din asta sau d burta nu ma incurc cu ouale si smantana - pun asa sa fie ciorba bogata si gustoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Delta voiam sa ajungem si noi asta vara...speram ca vara viitoare sa fie cu mai mult noroc! ;) La all inclusive sunt prețuri mari intr-adevăr. Dar mi-a scris si Helbi ca merita, noi ne gândeam la ceva mai simplu, ca ne place fara all inclusive. Inteleg insa si de la tine Silvi, ca nu prea e ok la particulari? 

 

Mi-ati facut pofta cu supa de pui cu galuste la Bucatarie, asta fac azi :)

 

Calul Silviei șchioapătă si voia sa călărească azi. S-a dus pana acolo sa vada cat e de grav...era cam suparata. Cica a alergat dupa un alt cal, nou, ce a venit ieri si dupa aceea a început sa șchioapete. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul viitor se pare ca venim in Ro in vara sa botezam. Dar sper sa facem un popas de 2-3 zile pe undeva in drumul nostru. O idee ar fi sa ne oprim la Lalandia in Bilund ca ne este in drum. Dar am fost anul acesta, ne-a placut. Eu as prefera insa o alta locatie. Eventual daca inoptam pe acolo sa mergem de data acesta la Legoland. Si ma gandeam la un aquapark in Budapesta.

Vad ca voi va plimbati de colo colo. Noi am stat 12 zile la Lalandia, doar o zi ne-am dus la un zoo safari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Delta am fost o singura data, 24 de ore la hotel de 4 stele, si e cam cat pot suporta eu. Am facut si o plimbare cu salupa, am mancat peste, peste si iar peste (si cativa tantari, ca era bufet in aer liber, intr-o manaaveam farfuria, in alta furculita, si nu-i prea puteam alunga  [:-)))] ). Mai mult de-atat nu cred ca rezistam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, noi nu suntem statici niciodata. Sau foarte rar, cand nu avem posibilitate sa ne mișcam. Așa a fost in Egipt. All inclusive ca nu se putea altfel, nu era safe sa închiriezi masina si nici nu ne gândeam, dar nu e genul nostru. Pana si in India ne-am plimbat. Cu autobuz si tuk-tuk. In Thailanda la fel. In rest, traiasca mașinile închiriate. ;)

 

La fel vom face si in iarna in Cape Town. Baza va fi acolo, dar avem se gând sa umblam cat de mult putem in jur, cu masina.

 

In Lalandia sau Legoland nu am fost, nici in Budapesta la Aquapark, nu s-a nimerit.

 

Totusi Benidorm e departe, iar Spania merita mai mult :). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...