Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aquaparkul din Budapesta e fain, mai fain decat Oberlaa din Viena. La altele nu am fost. 

 

Ma bate un gand de Disneyland la anu' pentru P, cat inca mai e cu magia printeselor (deja m-a intrebat daca exista M Cra  [fri] ). Probabil vom merge cu masina si o sa ne cazam mai la cucuieti, nu la hotelurile lor. O sa mai intreb atunci ce sfaturi aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ps acum ma uitam dupa oferte pentru excursii la disneyland ..insa cu maria sa mofturoasa din dotare trebuie sa fiu atenta la hote,transport....a mea daca n-are lapte face ca trenul.Ei ia sa-mi ziceti voi cum car eu lapte pe avion si unde-l tin...plus ca maria sa e asa pretentioasa ca nu stiu cu cine seamana.Daca ceva nu-i convine(si i se nazare din te miri ce),se da cu fundul de pamant de mamir ca n-are bataturi.)

 

Are botic si falcute si imediat tranteste o trompetica de 2 metri,apoi incepe sa se bâzdâce şi gata bocetul.Poate e doar o perioada.....nu stiu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, poti sa astepti pana se racoreste ciorba suficient. Eu stiu ca de fapt oul ala amestecat cu smanana se coaguleaza si de asta arata branzit.

 

Sau intr-un castron mare pui ouale/ smanatana/ usturoiul si le amesteci si apoi incepi sa pui cate un polonic de ciorba in ele in asa fel incat sa cresti gradual temperatura maclavaisului si nu se va mai branzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva be alapte inainte de culcare.In special cand mergem in concedii unde nu tot timpul ii place mancarea.Au fost concedii in care nu a mancat nimic doar lapte.Laptele e pentru ea alpha&omega.Si nu bea orice lapte,asta e problema.

 

 

Acu` vreau idei...am carne si legume.Dar oale mari nu.Am o oala de 5 litri sub presiune.Carnea e de tara,trebuie fiarta mult.Daca pun carnea plus legumele mai incap cam 2 litri de apa.Care scade la fiert.Cum sa mai ramana pentru ciorba?Pot fierbe carnea aproape complet apoi sa mut in oala normala si atunci sa termine de fiert carnea plus legumele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...